Euroblogas

2014-09-15

Ši savaitę kalbėsime apie naujus politikos vėjus Europoje. Nagrinėsime naująją Europos Komisijos sudėtį ir Škotijos nepriklausomybės referendumą.

„Nėra protinga jaunam žmogui atmesti Darbo biržos teikiamą pagalbą vien dėl visuomenėje susiformavusių stereotipų“, – įsitikinusi Vilniaus dizaino kolegijoje mados dizaino specialybę baigusi ir po studijų sėkmingai įsidarbinusi Marija Krutulytė.

Mėlyna. Izraelyje mėlynos spalvos daug. Pavyzdžiui, daugelio namų durų staktos nudažytos skaisčiai mėlynai. Neatsitiktinumas. Tikima, kad mėlyna spalva saugo nuo nužiūrėjimo. Tačiau išgirdus vietinių pasakojimus, kaip, laikas nuo laiko, kur nors pakampyje vis nuduriamas koks tikėjimą afišuojantis žydas, ar pajutus tą nebylią įtampą, sukibirkščiavusią musulmono ir ultraortodokso žydo žvilgsnių sankirtoje, pasidaro aišku, kad vien mėlyna spalva šiuose kraštuose nepadės...

Kaip greitai viskas gali apsiversti aukštyn kojomis! Dar šiek tiek daugiau nei prieš pusę metų tinklaraštyje Euroblogas.lt parašiau straipsnį „Naujos valstybės Britų salose nesitikėkime“. Straipsnio pavadinimas neleidžia nuslėpti straipsnio turinio. Taip, jame aš prognozavau, kad Europos žemėlapiui pasipildyti nauja valstybe – Škotija – galimybių yra nedaug. O štai kaip viskas atsitiko – galbūt tuoj mano ankstesnįjį straipsnį naudosime kaip nepasitvirtinusios prognozės pavyzdį!

 

Vaikystės kaimo kaimynas Vacys, kuris kaustydavo visiems kaimiečiams darbinius arklius ir skersdavo kiaules, nebaisiai mėgo moteris. Ypač tas, kurios nutūpdavo jo kiemo suolą ir apsimesdamos, kad laukia „lafkės“, tiesiog stumdavo dienas plepėdamos. Žaizdami vaikai jo kiemą praeidavom kelis kartus per dieną, todėl gerai girdėdavau, kad moteriškių plepalai buvo kaimiškai buitiški, kasdien tie patys. „Kap šunes luojat“, – garsiai į jų pusę sakydavo Vacys.

Praėjusią savaitę naujasis Europos Komisijos prezidentas Jeanas Claude‘as Junckeris pagaliau paskelbė, už kokias sritis bus atsakingi naujieji komisarai ir kaip bus organizuojamas jo komandos darbas. Užsienio žiniasklaidoje akimirksniu pasipylė komentarai – tiek kritika, tiek ir pagyros.

2014-09-08

Šią savaitę kalbėsime apie aukojimą ir rėmimą. Režisierius ir reklamų kūrėjas Tadas Vidmantas pasakos, ką mano apie laistimąsi lediniu vandeniu „Ice Bucket Challenge“, o Euroblogas.lt autoriai dalinsis skirtingomis nuomonėmis apie nemokamus pietus, pinigus vargšams Lietuvoje ir Afrikoje. Duoti ar neduoti?

Skurdas yra dėsningas šiuolaikinės visuomenės produktyvumo šalutinis efektas. Nors mums dažnai atrodo, kad gerovės Žemėje yra pakankamai, kad niekas neskurstų, deja, tai niekuo nepagrįsta prielaida. Taip, teoriškai visko tikrai užtektų visiems Žemės gyventojams, bet jeigu pradėtume klibinti laisvąją rinką ir įvedinėti savo dėsnius, viskas baigtųsi tuo, kuo baigėsi Sovietų Sąjungai – totaliu krachu.

Londono Finchley prospekte pasiramsčiuodamas lazda vaikšto elgeta: prieina prie praeivių ir ištobulintu visuomet vienodai gailiu balsu į juos pratisai ir ritmingai kreipiasi: „Please, please give me one change... please, one change...“ Visiems aišku, kad prašo monetų, bet žodžiu „change“ šiaip jau įvardijama smulkių monetų visuma, o ne individuali, skaičiuojama moneta.

Artėjant euro įvedimui, Euroblogas.lt skelbia nuotraukų maratoną #keistoskainos. Jei matote, kad alus kainuoja 10,36 Lt, o arbata – 5,17 Lt, fotografuokite, talpinkite į socialinį tinklą „Instagram“ ir pridėkite žymę #keistoskainos.

Aukojimas, pagalba artimui – tai veiksmas, vertinamas ir skatinamas daugelyje religijų ir kultūrų. Dosnumas tiesiogiai susijęs su pasitenkinimu gyvenime – jis naudojamas apskaičiuojant pasaulio šalių laimės indeksą. Krikščionybėje žodis „aukojimas“ (angl. charity) taip pat yra aiškinamas kaip nesavanaudiška meilė žmonėms, kuri yra laikoma viena didžiausių dorybių.

Justinas Bieberis, Jennifer Lopez, Billas Gatesas, George‘as Bushas ir kiti. Visi jie apsipylė lediniu vandeniu. Vieni – dėl pramogos, kiti – populiarindami idėją, kad reikia paremti sergančiuosius ypatinga nervų sistemos liga – šonine amiotrofine skleroze (angl. ALS). Liga, kuri sukaustė garsų britų fiziką ir kosmologą Stepheną Hawkingą.

Mums įprasta, kad visos paslaugos ir prekės turi savo įkainius. Pastarąjį dešimtmetį sparčiai kuriasi iniciatyvos, grindžiamos principu „mokėk, kiek nori“, kurios atmeta tradicinius verslo modelius ir siūlo kitokį požiūrį į pelno siekimą.

Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!