Euroblogas

Laisvas asmenų judėjimas Europos Sąjungoje suteikia galimybę paprasčiau keliauti ir gyventi kitoje šalyje. Atsiveria daugiau galimybių, bet iškyla ir naujų problemų. Šią savaitę „Eurobloge“ kalbėsime apie tarptautines poras ir jų skyrybas, panagrinėsime „Ryanair“ lietuvių fenomeną ir gilinsimės, kaip gauti studijų paskolą kitoje šalyje. 

Ukrainos konfliktas su Rusija, kai be šūvio buvo aneksuotas Krymas, kuriame didžiulę gyventojų dalį sudaro etniniai rusai, užminė mįslę, ar Rusija yra vienintelė į kairę ir į dešinę dalijanti savo šalies pilietybę kitų šalių gyventojams – etniniams rusams?

Mylintis tėvas, vaiku nesirūpinantis partneris ar tiesiog spermos donoras? Tokių apibūdinimų sulaukia vyrai, kai moterys pokalbių forumuose diskutuoja apie skyrybas, rūpinimąsi vaiku ir vaiko išsivežimą gyventi kartu su savimi. Panašios problemos kyla ne tik geresnio gyvenimo ieškoti į užsienį išvykstančioms moterims, bet ir tarptautinėms, skirtingų pilietybių poroms, kurių Europos Sąjungoje (ES) vis daugėja.

„Čia dar nieko, BKN, va, kai gyvenau Leitone, tai kasdien p...davau traukiniu, BKN, visą valandą iki darbo, BKN“, - Londono Bank metro stotyje lieja širdį treninguotas tautietis dviem panašiems visu balsu, įsivaizduodamas, kad niekas aplink nesupranta lietuviškai.

2014-04-14

Smurtas prieš moteris, kalinių kankinimas, nežmoniškas elgesys Afrikoje. Apie tai kalbėsime šią savaitę „Eurobloge“. Pasakosime įkvepiančią asmeninę istoriją, kaip moteris nusprendė kovoti už savo teises. Gilinsimės, kaip su žmogaus teisių pažeidimais kovojama Europoje ir pasaulyje. Įdomaus skaitymo.

Sukurti rojų žemėje. Planą, kaip tai padaryti, yra „nubrėžęs“ ne vienas iškilus mąstytojas. Liūdniausia, kad visi bandymai tokius planus įgyvendinti kol kas baigėsi itin prastai. Kur ten prastai... Tragiškai!

Nepriklausomybės pradžioje, kai tryniau mokyklos suolą, mokytojai, tėvai, giminaičiai ir kiti, kuriems skaudėjo galvą dėl mano šviesios ateities, kalė į galvą: mokykis anglų kalbos! Bent į žmones išeisi – maždaug tokį motyvą užuosdavau tarp eilučių. 

Pastaruoju metu Lietuvos žiniasklaida gyvena Ukrainos (ir jau Rusijos) konflikto įvykiais. Buvo galima stebėti ne tik vienos šalies krizės eskalacijos pradžią Maidane, tačiau ir jos tarptautinio matmens įgavimą Rusijos iniciatyva atplėšiant Krymą. Lietuvai dėl istorinių priežasčių ir patirčių šie įvykiai yra neabejotinai aktualūs, tad nenuostabu, jog kiti tarptautinio lygmens įvykiai tarsi atsidūrė antrame plane arba iš viso į jį nepateko.

„The Washington Post“ pranešė apie Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) išleistą net 6300 puslapių ataskaitą dėl kankinimo metodų panaudojimo efektyvumo. Jos rezultatai, tikriausiai nenustebinę šitokių metodų priešininkų, turėjo šokiruoti jų užtarėjus: ataskaitoje teigiama, jog jie svariai neprisidėjo prie esminės informacijos išgavimo iš kalinių; jie dažniausiai išduodavo reikalingą informaciją dar prieš kankinimams prasidedant.

Buvau „durnelė“ be durelių, taip ironiškai apie save pasakoja 30 metų Daiva, patyrusi draugo smurtą. Tačiau šiandien ji jaučiasi saugi ir gali patarti kitoms moterims, kaip reaguoti, kai anyta savo sūnui sako, jog „moteris reikia mušti, kad taptų švelnios kaip vilna“.

Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!