Euroblogas

2015-01-20

Šią savaitę kalbėsime apie profesijas. Ką rinktis mokyklą baigiančiam abiturientui ir ko reikėtų ypač vengti? Kokia specialybė garantuoja gerą uždarbį ir kiek svarbus profesijos populiarumas? Apie tai pasakos Euroblogas.lt autoriai.

Turizmas ir tyla – tarsi dvi priešingybės. Kiek pasigilinus į turizmo konceptą: jo tikslas pritraukti kiek įmanoma daugiau žmonių į tam tikrą vietą, palinksminti juos ir vėl išsiųsti namo, o tyla būtent asocijuojasi su vienatve, nuošalumu. Tai kaipgi šie konceptai galėtų egzistuoti drauge?

Makiažas ryškus, o pokalbiai paviršutiniški. Jai tai – žaidimas ir neatsiejama darbo dalis, jam – galimybių kupinas pasaulis, kur negresia būti atstumtam. Konsumacija yra paslauga, kuria patarnaujama klientui, ypač populiari Japonijoje. Pareigos – šnekinti, išklausyti, sakyti vyrui komplimentus, šypsotis, juoktis iš kliento juokelių, pridegti cigaretę, įpilti gėrimų, lydėti klientą į tualetą ir laukti jo sugrįžtančio, o kartais tik pritariamai linkčioti galva.

Visada po du vaikštantys lėktuvų pilotai tamsiai mėlynomis uniformomis su auksinėmis sagomis atrodo lyg nužengę iš filmavimo aikštelės. Gal todėl, kad dažniau matome filmuose nei realybėje. Jie dirba vaikystės laikų svajonių darbą. Svajonės nesikeičia, tik užaugę kitaip dėliojame akcentus. Jei vaikystėje žavėjo galimybė pakilti į dangų, dabar turėtų žavėti pilotų atlyginimas.

Populiari ir lengva studijuoti ar nelabai prestižinė, užtat garantuojanti darbo vietą ir neblogą atlyginimą? Tokią dilemą turėtų spręsti abiturientai, nenorintys po studijų keliauti į darbo biržą. Jei dar svajoja apie darbą užsienyje, laimėti tikrai turėtų pastarasis pasirinkimas. Štai Vokietijoje labiausiai reikia ne vadybininkų, ekonomistų ar teisininkų, o… paprastų darbininkų: santechnikų ir dailidžių.

2015-01-12

Pagaliau pradėti sportuoti, mažiau išlaidauti (nes su euru ir iš pirmo žvilgsnio mažesnėmis kainomis atsirado tiek pagundų...), išmokti slidinėti, prancūzų kalbą, vairuoti ar kepti duoną, iš prieglaudos pasiimti šuniuką?.. Ką Naujųjų išvakarėse pažadėjote sau nuveikti 2015-aisiais? Turime blogų žinių – jūsų entuziazmas greičiausiai išsikvėps po mėnesio ar dviejų. Bet turime ir gerų žinių – yra būdų pasiekti užsibrėžtą tikslą. Šią savaitę papasakosime, iš kur atsirado naujamečių pasižadėjimų tradicija, kodėl jų nesilaikome ir kaip vis dėlto galime laikytis.

Svarbiausia pastarųjų dienų naujiena Europoje - teroristiniai išpuoliai Paryžiuje, apie kuriuos prieš savaitę rašė Eglė. Po to sekė iš viso pasaulio plūstantys užuojautos žodžiai nukentėjusiems, eisenos Prancūzijos miestuose ir žyme #JeSuisCharlie papuoštos interneto piliečių deklaracijos. O vėliau įvyko neįtikėtinai greita ir stipri visuomenės poliarizacija. Atsiskyrėme greičiau nei Berlynas 1961-aisiais ir atotrūkis tik gilėja.

„Niekada per daug neaikčiojau dėl naujamečių pažadų. Visuomet norėjosi savo idėjoms duoti daugiau laiko. Šių metų priesaika pratęsia jau ketverius metus sėkmingai vystomą projektą „Atliekoms ne”, kuris padėjo prisijaukinti idėją savo artimuosius per Kalėdas nudžiuginti nedaiktiškomis dovanomis‟, – sako amerikietė menininkė, aplinkosaugos atyvistė Colleen Doyle.

Fejerverkų dūmams išsisklaidžius prisiminkite, kiek pažadų sau esate davę šiems metams. Sveikas gyvenimo būdas, treniruoklių salė, baseinas, atsikratymas nereikalingais kilogramais, bėgiojimas rytais, metimas rūkyti ar gerti, nauji namai, partneris, o gal karjera? Kad ir ką sau esate ryžtingai pažadėję prieš Naujuosius, jiems atėjus entuziazmo dažnai pritrūksta. Kaip galėtume padėti sau laikytis pažadų ir ar apskritai jų reikia?

Kai lietuviai gruodžio pabaigoje skubėjo į bankus – sutaupytus litus iš slaptaviečių traukė ir jaunimas, ir pagyvenusieji, – „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis pasižadėjo nuo 2015 metų nenaudoti grynųjų pinigų. Toks ekonomisto pažadas – tarsi akibrokštas lietuviams, kurie litus pamilo taip, kad tik paskutinėmis dienomis nutarė jų atsikratyti, į bankus sunešdami kelis šimtus milijonų litų grynaisiais.

Ar pamenate Bridžitos Džouns naujamečius pažadus, kurių ji sąžiningai nesilaikė? Psichologai apie šį sąrašą turėtų ką pasakyti: užmojai konkretūs, tad tiesiog imk ir įgyvendink, bet jų tiek daug, kad ir velnias koją nusilaužtų. Tai – tiesiausias kelias nesilaikyti savo pasižadėjimų nė savaitės. Statistika rodo, kad vos 8 proc. amerikiečių nenukrypsta nuo plano. Ką daryti, kad atsidurtumėte greta jų?

Vyrams įgyvendinti naujamečių pažadų nesiseka dėl savo prigimties – stiprioji lytis linkusi išsikelti didelius tikslus, kurių nesugeba įvykdyti. Užtat moterims siekti Naujųjų proga užsibrėžtų tikslų gali padėti neretai joms priskiriamas ir pašaipų sulaukiantis įprotis – tereikia apie savo siekius plepėti, plepėti, plepėti...

Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!