Autoriai

Su Europos Sąjungos problematika jau keletą metų susiduriu kasdien. Šiuo metu dirbu analitiku Viešosios politikos ir vadybos institute (VPVI), kur kiekvieną dieną savo žiniomis padedame Europos Komisijai ir kitoms ES institucijoms efektyviai įgyvendinti ES politiką. Sritis, kurioje specializuojuosi – užimtumas ir socialiniai reikalai, tačiau taip pat tenka padirbėti su tyrimų ir inovacijų, švietimo, komunikacijos klausimais bei stebėsenos sistemų kūrimu ir įgyvendinimu. Prieš tai teko dirbti Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitete Briuselyje bei Ministro pirmininko tarnyboje, kur koordinavau projektą „Lietuvos ES reikalų sistemos efektyvumo didinimas.“ Į politikos ir konkrečiai ES problematiką gilinausi ir universitetų auditorijose. Po ketverių metų politikos mokslų bakalauro studijų Lietuvoje persikėliau žinių gilinti į Budapeštą. Vidurio Europos Universitete (CEU) baigiau tarptautinių santykių ir Europos studijų magistro programą. Tam, kad suprastumėm greitai kintančią ES politinę realybę, įvairias jos problemas reikia nuolat apmąstyti iš naujo, pažvelgti į jas per dabarties prizmę. Tą bandau daryti Eurobloge.

Esu Eglė – žurnalistė (pagal tai, ką dažniausia veikiu) ir keliautoja (pagal tai, kaip praleidžiu daug laiko). Mat gyvenu Vokietijoje, tačiau vis tenka užsukti į Lietuvą ar kitas šalis, tai mane dažnai sutiksite oro uoste arba greitkelyje. Jei rimtai, keliauti ir žiūrinėti, kaip žmonės svetur gyvena, išties mėgstu – kuo toliau, tuo geriau. Šiuo metu esu freelancerė (apibūdinimo „laisvai samdoma žurnalistė“ nemėgstu) ir mielai rašau apie žmogaus teises, užsienio politiką, Europos Sąjungos reikalus, įdomius žmones bei keliones.

Nežinau, kiek daug mane apibūdina mano studijos, bet dvigubą bakalaurą – politikos mokslų ir kino studijų – baigiau Gettysburgo Koledže, JAV, na, o visai neseniai įgijau politikos mokslų magistrės laipsnį Centrinės Europos Universitete Budapešte. Be mokslų, požiūrį į pasaulį gerokai paformavo ir kelionės bei gyvenimas įvairiuose žemynuose, kas išmokė gana klišinio, bet teisingo dalyko: kad išvyksti kur toliau norėdama pažiūrėti, kokie žmonės yra skirtingi, o supranti, kokie visgi yra panašūs. Kita gyvenimo stotelė šiems panašumas ieškoti – Artimieji Rytai.     

Esu laisvai samdoma žurnalistė ir tinklaraštininkė, rašanti apie Baltijos šalių aktualijas ir ES integraciją. Gyvenu Vilniuje, bet anksčiau mano namais yra buvę Gioteborgas, Budapeštas, Tokijas, Tel Avivas ir Liuksemburgas. Anksčiau dirbau savaitraštyje „Atgimimas”, šiuo metu esu portalo „Equal Times” korespondentė Baltijos šalyse. 2008 m. laimėjau ES jaunųjų žurnalistų konkurso „Praplėsk savo akiratį” nacionalinę atranką, kurios prizas buvo kelionė po Balkanus - ji įkvėpė toliau rašyti apie Europą, o tuo metu užsimezgusios draugystės tęsiasi iki šiol. Tikiu socialine Europa - atvira ir teisinga visiems, padedančia visiems lygiai dalyvauti visuomenėje, net jei valstybės šioje srityje užbuksuoja.

Esu Vytautas Valentinavičius. Karjerą pradėjau dirbdamas Panevėžyje mokytoju, vėliau ją tęsiau viešojo administravimo institucijose Kaune ir Vilniuje. Daugiau nei dešimtmetį vykdau įvairius Europos Sąjungos  projektus nediskriminavimo, tolerancijos ir pagarbos įvairovei srityse. Baigiau studijas Šiaulių ir Vytauto Didžiojo universitetuose, stažavausi Jungtinėse Valstijose. Pastaruosius dvejus metus dirbau žurnalistu internetiniuose portaluose 15min.lt ir lrytas.lt, rašau įvairiomis aktualijų temomis, domiuosi pasaulio politiniais įvykiais.

Esu Gabrielė Tervidytė. Mano gyvenimo aistra ir arkliukas yra socialinė politika (Lietuvoje ir Nyderlanduose įgyti diplomai taip pat limpa prie šios aistros). Socialinė politika, kuri kerta vertikaliai per visus asmens ir valstybės sluoksnius - esu dirbusi su įvairiomis visuomenės grupėmis Lietuvoje ir už jos ribų bei esu sėdėjusi šiltuose valstybiniuose kabinetuose. Tad, kai kalbu, dažniausiai neaušinu burnos apie tai, ko nežinau.
Lygiagrečiai su kasdieniais mano darbais, kartu žygiuoja didelė meilė Palestinai ir noras kalbėti apie užsitęsusią okupaciją, būtinus taikos proceso veiksmus ir neatleistiną mūsų visų vangumą žmonių vargui ir skausmui.

Esu Renata Skardžiūtė-Kereselidze, kiekvieną dieną gyvenu kultūrų sandūroje, iš jos mokausi ir nenustoju stebėtis. Pusmetis Stambule, metai Budapešte, treji – Tbilisyje, ir vis dėlto mintimis visuomet grįžtu į Lietuvą. Politikos mokslų (VU TSPMI) ir nacionalizmo studijų (CEU, Budapeštas) diplomai man padėjo iškelti ne vieną klausimą, į kuriuos vis dar ieškau atsakymų. Nagrinėjau ES strategijas Turkijoje ir Gruzijoje; vedžiau seminarus savanoriams iš viso pasaulio Gruzijos vyriausybės projekte. Dabar rašau – projektus, straipsnius, tekstus ir pastebėjimus.

Iš visų mano pomėgių rašymas atneša pačius netikėčiausius rezultatus. Pusė stiklinės darbo, sauja pamišimo, žiupsnis sveiko proto, skrybėlė pilna dangaus ir du stikliukai Punsko (iš kurio esu kilęs), gerai viską sukrėsti ir palikti trims valandoms pirties karštyje, ir gausite vieną neplikytą Tomą. Vartoti atsargiai!

Esu Rūta. Gyvenimas yra kelionė su daug takelių, šalikelių, posūkių. Kartais nepasiduodantis planavimui. Pradėjau nuo sociologijos ir viešosios politikos studijų Lietuvoje, šiuo metu tęsiu politikos mokslus Vidurio Europos universitete Budapešte. Pradėjau nuo Abidžano lūšnynų analizės, baigiau ir tęsiu ties Dramblio Kaulo Kranto elito transformacijos ir integracijos analize. O kur šitas kelias nuves, sunku pasakyti, bet esu nusiteikusi optimistiškai.

Beveik šešerius metus Lietuvoje dirbusi verslo žurnaliste nutariau tęsti studijas ir baigiau ekonomikos politikos magistrantūrą Budapešte. Šiuo metu kremtu viešosios politikos doktoranto duoną taip pat Budapešte.

Aš esu kandidatė į mokslų daktarus Vidurio Europos universitete (CEU), mano sritis – tarptautiniai santykiai. Domiuosi Europos ir Azijos regionalizmo ir integracijos studijomis. Vieną magistro laipsnį – žmogaus geografijos ir regioninių studijų - įgijau Kijevo Taraso Ševčenkos universitete Ukrainoje. Antrąjį - tarptautinių santykių bei Europos studijų laipsnį - CEU. Retkarčiais rusų ir ukrainiečių kalbomis rašau įvairiems tinklaraščiams apie politinę padėtį Ukrainoje bei aplink ją, taip pat apie tarptautinės plėtros įtaką Ukrainos politikai.

...........................................

I am a PhD candidate at Central European University  with the focus on International Relations. My research interests are in the field of regionalism and integration studies in Europe and Asia. I got my MA in  Human Geography and Regional Studies from Kyiv National Taras Shevchenko University in Ukraine and an MA in International Relations and European Studies from CEU. Ocasionally, I write for e-media blogs in Russian and Ukrainian about political situation in and around Ukraine and the role of international developments for Ukrainian politics. 

„Žmogaus gyvenimas panašus į geležį: nevartojamas rūdija.“ Taigi, stengiuosi vartoti gyvenimą su naujų potyrių prieskoniais tarptautinėje aplinkoje. Gavusi magistro diplomą Vilniuje nusprendžiau „neužsilikti“ ir pagyventi užsienyje – taigi patekau į Budapeštą, kur šiuo metu dirbu ir gyvenu. Jau beveik trejus metus. Bet kas žino, kur atsidursiu po to.

Šiuo metu esu Vidurio Europos universiteto politikos mokslų doktorantas. Čia nagrinėju galios pasidalijimą Bosnijoje ir kitose postkonfliktinėse šalyse. Iki studijų Vidurio Europos universitete šešerius metus dirbau direktoriaus asistentu Ludwigo Boltzmanno žmogaus teisių institute Vienoje ir jam padėjau rengti „Jungtinių tautų specialiąją ataskaitą dėl kankinimų“. Ypač to darbo metu tapau ypatingai jautrus žmogaus teisių pažeidimų aukų likimams ir kokia institucinė aplinka sudaro sąlygas šiems pažeidimams.

..........................................................

I am currently a PhD student in Political Science at the Central European University where I research power-sharing arrangements in Bosnia and other post-conflict countries. Prior to joining CEU, I worked for six years at the Ludwig Boltzmann Institute of Human Rights in Vienna where I was assistant to the institute's director in his function as 'UN Special Rapporteur on Torture'. If not already earlier, it was during this work that I became particularly sensitised to the fate of victims of human rights violations and the institutional contexts which facilitate these violations. 

Esu doktorantas Vidurio Europos universitete (Budapeštas, Vengrija). Tyrinėju politinę tapatybę, daugiausia – Rusijos ir post-sovietinėse erdvėse. Šiuo metu daugiausia tyrinėju istoriškai susiklosčiusius Rusijos santykius su pasauliu – kaip didžiulės jėgos – ir bandau atkurti jų geneologiją. 

 ...................

I am a PhD student in the International Relations department at Central European University (Budapest, Hungary). I research the issues of political identity with a specific focus on Russia and post-soviet space. At the moment I am looking at a historically recurrent discursive element in Russia's relations with the world - that of great power - and attempting to reconstruct its genealogy

Esu politikos mokslų magistrantė, baigiau VU TSPMI politikos mokslų bakalaurą ir tarptautinių santykių ir diplomatijos magistrą. Beveik šešerius metus dirbusi užsienio politikos apžvalgininke ir analitike, rašydama straipsnius ir apžvalgas internetiniams portalams ir žurnalams. Šiuo metu dirbu kaip projektų specialistė, tačiau toliau domiuosi Europos integracijos, lyčių lygybės ir identiteto klausimais. 

Esu Ciuricho universiteto politikos mokslų doktorantė ir šiuo metu vizituoju Vidurio Europos universitete Budapešte. Tiriu etninių mažumų politiką Europoje, Amerikoje ir kitose Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos demokratinėse šalyse. Konkrečiau, mėginu analizuoti, ar tais atvejais, kai parlamentuose mažumos atstovaujamos labiau, politikos priemonės būna labiau atsižvelgiančios į jų poreikius, ir ar tai mažina etninių konfliktų grėsmę.

……………………………….

I am a PhD student in Political Science at the University of Zurich and currently a visiting PhD student at the Central European University in Budapest. In my research I focus on the policy responsiveness towards ethnic minorities in electoral democracies in Europe, America and other OECD countries. Specifically, I try to analyse if increased minority representation in parliament leads to higher responsiveness and if this reduces the risk of ethnic conflict.

 

 

Esu kandidatė į mokslų daktarus Politikos mokslų, viešosios politikos ir tarptautinių santykių doktorantų mokykloje Vidurio Europos universitete. Mane domina migracijos, pilietybės ir demokratijos temos, o ypač žmonių judėjimas tarp valstybių sienų.

Įgijau komunikacijos ir politikos mokslų bakalauro ir magistro laipsnius Romos Tre universitete. Magistro darbą parašiau apie tapatybės moralinę psichologiją, kol vienerius metus lankiausi Kolumbijos universitete Niujorke. Vėliau Niujorko filmų akademijoje specializavausi viešosios informacijos srityje. Profesionalią patirtį įgijau dirbdama žurnaliste bei Europos Komisijos Londone bei Jungtinių Tautų Humanitarinių reikalų koordinacijos biuro Rytų Jeruzalėje komunikacijos departamentuose.

Gimiau Rumunijoje, augau Rumunijoje ir Italijoje, turiu kosmopolitinį išsilavinimą. Į Euroblogą rašau angliškai, kadangi tai man leidžia perteikti mintis iš išsiplėtusios Europos į Lietuvą bei dera su idėja, kad bendra kalba menkina sienas.

.............................................

I am currently a PhD candidate at the Doctoral School of Political Science, Public Policy and International Relations of Central European University, focusing on migration, citizenship, and democracy, particularly concerning the issues raised by the movement of people across state borders. I received my BA and MA degrees in Communications and Politics from the University of Roma Tre, Italy, writing my MA dissertation on the “Moral Psychology of Identity” during a one-year visiting scholarship at Columbia University in New York.

I further specialized in the domain of public information at the New York Film Academy (NYFA) in collaboration with NBC news in the United States. I gained professional experience working as a journalist and in the communications departments of the European Commission in London and the United Nations Office for Coordination of Humanitarian Affairs (UNOCHA) in East Jerusalem.

I am Romanian born, mostly Romanian-Italian raised, with a cosmopolitan education. I write in English as it consents me to bring thoughts from the enlarged Europe to Lithuania and it consists with the idea that a common language harmonizes boundaries, two aims I have in mind while writing for the Euroblog.

Jei Jums kyla kokių nors klausimų apie Europos Sąjungą - klauskite manęs. Aš viską žinau! 

Trumpai apie mane. Esu jaunas tačiau jau subrendęs. Per savo ilgai kauptą mokslų patirtį esu aplankęs ne vieną Universitetą.  Gyvenu pas Mamą. Didžiausia gyvenimo svajonė  - būti euro komisaru. Kažkuriuo.

Esu žurnalistė, dar nuo studijų laikų daugiausia rašanti apie Lietuvos diasporą ir emigracijos problematiką. Žemaitė, labai mylinti Vilnių, bet pastaruoju metu jame praleidžianti vos porą mėnesių per metus. Gyvenimas taip susiklostė, kad žiemoju prie Arabijos jūros Goa valstijoje Indijoje, o vasaroju Europoje – Lietuvoje ir Vokietijoje. Daug metų rašiusi apie svetur išvykusius lietuvius, panašu, kad pati netikėtai ėmiau ragauti emigrantų duoną. Nors fiziškai nesu Lietuvoje, dažnai mintimis ir darbais būnu būtent čia.

Esu abiturientas iš Žemaitijos sostinės - Telšių. Esu žingeidus ir visada daug norintis. Esu blogeris, negarsus, tačiau aptarti jaunimo globalias problemas su įvairių sričių atstovais. Visą likusį laisvą laiką (artėjant egzaminams ne tiek jau daug to laiko ir lieka) bandau užgožti sportine veikla. Mėgstu rašyti. Atsipalaiduoju tai darydamas. Manau, kad rašyti, ir rašyti gerai, tai du kardinaliai skirtingi dalykai.
Esu Regina Jegorova, maišyto kraujo, nuolat keliaujanti ir vietoj nenustygstanti mergina, be nuolatinės gyvenimo vietos ir žurnalistikos diplomu kišenėje. Pastaruosius dvejus metus gyvenu Gruzijoje. Iš pradžių čia savanoriavau, paskui mokiau vaikus anglų kalbos, dabar vadovauju savo turistiniam hosteliui. Gyvenu ir kaip kempinė sugeriu į save gyvenimą. Tikiu, kad viskas šiame pasaulyje suvokiama per palyginimą.
Aš esu Polina Udre. Atvykau iš vos už 599 kilometrų esančios Estijos. Nors atvykau čia pagal Erasmus mainų programą, pagrindinė priežastis, atvedusi mane į šią šalį, yra čia gyvenantis mylimas žmogus.
Monica yra Bolonijos universiteto magistrantė, šiuo metu pagal ERASMUS programą studijuojanti Kauno Vytauto Didžiojo universitete.
Esu žurnalistas. Bet netikras. Nes mėgstu kelią, mėgstu ilgais vasaros vakarais rašyti dienoraštį, piešti, groti, žvejoti ir bendrauti su draugais iš įvairių šalių. Kiti sako, kad būtent dėl to ir esu pats tikriausias žurnalistas... Įtemptas, greitas, streso pilnas žurnalisto darbas - ne man, todėl tikslingai pastaruosius savo metus išnaudojau malonumą teikiančios veiklos paieškoms.
Ateinantį pavasarį tikiuosi grupę akademikų įtikinti, kad man verta įteikti politikos mokslų bakalauro diplomą, o tuomet mėginsiu rasti universitetą kurioje nors Beniliukso šalyje su dominančiomis magistro studijomis. Dar nebaigusi mokyklos išvykau mokytis ir gyventi į JAV. Ir nors ankstyvi savarankiški metai išmokė daug, niekaip negalėjau atsikratyti jausmo, kad ilgiuosi Europos.
Mano vardas Giorgi Gardava, bet draugai mane vadina Gio. Esu 29-erių metų gruzinas šiuo metu vis dar ieškantis savęs. Pastaruosius šešerius metus dirbau mano miesto, Zugdidžio, savivaldybėje, tačiau likimo karusėlė, pasisukiojusi tai į vieną tai į kitą pusę, atvedė mane į Vilnių. Šiuo metu savanoriauju pagal EST programą Visų šventųjų parapijos šeimos centre.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!