Autoriai

Esu Karolis Bareckas. Šiuo metu bandau suderinti du didžiausius savo pomėgius – rašymą ir keliavimą. Stengiuosi gyventi taip, kaip gyvenasi, nespraudžiu savęs į rėmus ir noriu aplankyti kuo daugiau šalių. Kelio dulkės man mielesnės už kondicionuojamą biurą, o atviri laukai už keturias sienas. Turiu porą popierėlių, bylojančių apie filosofijos studijas ir daug sentimentų šiam „mokslui“. Rašau tinklaraštį apie keliones ir įvairaus pobūdžio straipsnius. Žinau, kad nieko nežinau.

Su Europos Sąjungos problematika jau keletą metų susiduriu kasdien. Šiuo metu dirbu analitiku Viešosios politikos ir vadybos institute (VPVI), kur kiekvieną dieną savo žiniomis padedame Europos Komisijai ir kitoms ES institucijoms efektyviai įgyvendinti ES politiką. Sritis, kurioje specializuojuosi – užimtumas ir socialiniai reikalai, tačiau taip pat tenka padirbėti su tyrimų ir inovacijų, švietimo, komunikacijos klausimais bei stebėsenos sistemų kūrimu ir įgyvendinimu. Prieš tai teko dirbti Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitete Briuselyje bei Ministro pirmininko tarnyboje, kur koordinavau projektą „Lietuvos ES reikalų sistemos efektyvumo didinimas.“ Į politikos ir konkrečiai ES problematiką gilinausi ir universitetų auditorijose. Po ketverių metų politikos mokslų bakalauro studijų Lietuvoje persikėliau žinių gilinti į Budapeštą. Vidurio Europos Universitete (CEU) baigiau tarptautinių santykių ir Europos studijų magistro programą. Tam, kad suprastumėm greitai kintančią ES politinę realybę, įvairias jos problemas reikia nuolat apmąstyti iš naujo, pažvelgti į jas per dabarties prizmę. Tą bandau daryti Eurobloge.

Esu Eglė – žurnalistė (pagal tai, ką dažniausia veikiu) ir keliautoja (pagal tai, kaip praleidžiu daug laiko). Mat gyvenu Vokietijoje, tačiau vis tenka užsukti į Lietuvą ar kitas šalis, tai mane dažnai sutiksite oro uoste arba greitkelyje. Jei rimtai, keliauti ir žiūrinėti, kaip žmonės svetur gyvena, išties mėgstu – kuo toliau, tuo geriau. Šiuo metu esu freelancerė (apibūdinimo „laisvai samdoma žurnalistė“ nemėgstu) ir mielai rašau apie žmogaus teises, užsienio politiką, Europos Sąjungos reikalus, įdomius žmones bei keliones.

Nežinau, kiek daug mane apibūdina mano studijos, bet dvigubą bakalaurą – politikos mokslų ir kino studijų – baigiau Gettysburgo Koledže, JAV, na, o visai neseniai įgijau politikos mokslų magistrės laipsnį Centrinės Europos Universitete Budapešte. Be mokslų, požiūrį į pasaulį gerokai paformavo ir kelionės bei gyvenimas įvairiuose žemynuose, kas išmokė gana klišinio, bet teisingo dalyko: kad išvyksti kur toliau norėdama pažiūrėti, kokie žmonės yra skirtingi, o supranti, kokie visgi yra panašūs. Kita gyvenimo stotelė šiems panašumas ieškoti – Artimieji Rytai.     

Esu laisvai samdoma žurnalistė ir tinklaraštininkė, rašanti apie Baltijos šalių aktualijas ir ES integraciją. Gyvenu Vilniuje, bet anksčiau mano namais yra buvę Gioteborgas, Budapeštas, Tokijas, Tel Avivas ir Liuksemburgas. Anksčiau dirbau savaitraštyje „Atgimimas”, šiuo metu esu portalo „Equal Times” korespondentė Baltijos šalyse. 2008 m. laimėjau ES jaunųjų žurnalistų konkurso „Praplėsk savo akiratį” nacionalinę atranką, kurios prizas buvo kelionė po Balkanus - ji įkvėpė toliau rašyti apie Europą, o tuo metu užsimezgusios draugystės tęsiasi iki šiol. Tikiu socialine Europa - atvira ir teisinga visiems, padedančia visiems lygiai dalyvauti visuomenėje, net jei valstybės šioje srityje užbuksuoja.

Esu Vytautas Valentinavičius. Karjerą pradėjau dirbdamas Panevėžyje mokytoju, vėliau ją tęsiau viešojo administravimo institucijose Kaune ir Vilniuje. Daugiau nei dešimtmetį vykdau įvairius Europos Sąjungos  projektus nediskriminavimo, tolerancijos ir pagarbos įvairovei srityse. Baigiau studijas Šiaulių ir Vytauto Didžiojo universitetuose, stažavausi Jungtinėse Valstijose. Pastaruosius dvejus metus dirbau žurnalistu internetiniuose portaluose 15min.lt ir lrytas.lt, rašau įvairiomis aktualijų temomis, domiuosi pasaulio politiniais įvykiais.

Esu Renata Skardžiūtė-Kereselidze, kiekvieną dieną gyvenu kultūrų sandūroje, iš jos mokausi ir nenustoju stebėtis. Pusmetis Stambule, metai Budapešte, treji – Tbilisyje, ir vis dėlto mintimis visuomet grįžtu į Lietuvą. Politikos mokslų (VU TSPMI) ir nacionalizmo studijų (CEU, Budapeštas) diplomai man padėjo iškelti ne vieną klausimą, į kuriuos vis dar ieškau atsakymų. Nagrinėjau ES strategijas Turkijoje ir Gruzijoje; vedžiau seminarus savanoriams iš viso pasaulio Gruzijos vyriausybės projekte. Dabar rašau – projektus, straipsnius, tekstus ir pastebėjimus.

Iš visų mano pomėgių rašymas atneša pačius netikėčiausius rezultatus. Pusė stiklinės darbo, sauja pamišimo, žiupsnis sveiko proto, skrybėlė pilna dangaus ir du stikliukai Punsko (iš kurio esu kilęs), gerai viską sukrėsti ir palikti trims valandoms pirties karštyje, ir gausite vieną neplikytą Tomą. Vartoti atsargiai!

Esu Rūta. Gyvenimas yra kelionė su daug takelių, šalikelių, posūkių. Kartais nepasiduodantis planavimui. Pradėjau nuo sociologijos ir viešosios politikos studijų Lietuvoje, šiuo metu tęsiu politikos mokslus Vidurio Europos universitete Budapešte. Pradėjau nuo Abidžano lūšnynų analizės, baigiau ir tęsiu ties Dramblio Kaulo Kranto elito transformacijos ir integracijos analize. O kur šitas kelias nuves, sunku pasakyti, bet esu nusiteikusi optimistiškai.

Beveik šešerius metus Lietuvoje dirbusi verslo žurnaliste nutariau tęsti studijas ir baigiau ekonomikos politikos magistrantūrą Budapešte. Šiuo metu kremtu viešosios politikos doktoranto duoną taip pat Budapešte.

„Žmogaus gyvenimas panašus į geležį: nevartojamas rūdija.“ Taigi, stengiuosi vartoti gyvenimą su naujų potyrių prieskoniais tarptautinėje aplinkoje. Gavusi magistro diplomą Vilniuje nusprendžiau „neužsilikti“ ir pagyventi užsienyje – taigi patekau į Budapeštą, kur šiuo metu dirbu ir gyvenu. Jau beveik trejus metus. Bet kas žino, kur atsidursiu po to.

Jei Jums kyla kokių nors klausimų apie Europos Sąjungą - klauskite manęs. Aš viską žinau! 

Trumpai apie mane. Esu jaunas tačiau jau subrendęs. Per savo ilgai kauptą mokslų patirtį esu aplankęs ne vieną Universitetą.  Gyvenu pas Mamą. Didžiausia gyvenimo svajonė  - būti euro komisaru. Kažkuriuo.
Esu Regina Jegorova, maišyto kraujo, nuolat keliaujanti ir vietoj nenustygstanti mergina, be nuolatinės gyvenimo vietos ir žurnalistikos diplomu kišenėje. Pastaruosius dvejus metus gyvenu Gruzijoje. Iš pradžių čia savanoriavau, paskui mokiau vaikus anglų kalbos, dabar vadovauju savo turistiniam hosteliui. Gyvenu ir kaip kempinė sugeriu į save gyvenimą. Tikiu, kad viskas šiame pasaulyje suvokiama per palyginimą.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!