Karolis

Straipsnio pavadinimas

Esu Karolis Bareckas. Šiuo metu bandau suderinti du didžiausius savo pomėgius – rašymą ir keliavimą. Stengiuosi gyventi taip, kaip gyvenasi, nespraudžiu savęs į rėmus ir noriu aplankyti kuo daugiau šalių. Kelio dulkės man mielesnės už kondicionuojamą biurą, o atviri laukai už keturias sienas. Turiu porą popierėlių, bylojančių apie filosofijos studijas ir daug sentimentų šiam „mokslui“. Rašau tinklaraštį apie keliones ir įvairaus pobūdžio straipsnius. Žinau, kad nieko nežinau.

Autoriaus įrašai

Ar jums ką nors sako vardai Chan Kong-sang ir Lee Jun-fan? Tikriausiai nelabai. Šiuos du vyrus pasaulis geriau žino kaip kovinių filmų žvaigždes Jackie Chaną ir Bruce‘ą Lee. Norėdami apsaugoti vakariečius nuo bereikalingo liežuvio laužymo ne tik aktoriai, bet ir eiliniai azijiečiai dažnai susigalvoja vakarietišką vardą. Ši praktika itin paplitusi Kinijoje, Vietname ir Pietų Korėjoje.

Vakaruose jau senokai pastebima tendencija, kai vis daugiau jaunimo neskuba išsikraustyti iš tėvų namų ir vis atidėlioja savo įsiliejimą į suaugusiųjų pasaulį. Linijinis perėjimo į suaugystę modelis (mokyklos baigimas – universitetas – darbas – santuoka)  nebeatitinka šiuolaikinių jaunų žmonių lūkesčių, todėl vis auga amžius, kurio būdami jaunuoliai įžengia į brandą.

Vyrams įgyvendinti naujamečių pažadų nesiseka dėl savo prigimties – stiprioji lytis linkusi išsikelti didelius tikslus, kurių nesugeba įvykdyti. Užtat moterims siekti Naujųjų proga užsibrėžtų tikslų gali padėti neretai joms priskiriamas ir pašaipų sulaukiantis įprotis – tereikia apie savo siekius plepėti, plepėti, plepėti...

Šv. Kalėdos ir Naujieji metai tikriausiai ne vienam asocijuojasi su sniegu, Kalėdų Seneliu, eglės puošimu ir silke pataluose. O ką Kalėdos reiškia žmonėms, gyvenantiems už tūkstančių kilometrų nuo Lietuvos? Pakeliausime po tris žemynus – Aziją, Afriką ir Pietų Ameriką – tam, kad sužinotume, kaip šventės sutinkamos Indijoje, Bostvanoje ir Kolumbijoje.

Visuomenėje dažnai apgailestaujama, kad politikoje trūksta jaunų veidų, o aukščiausius postus šalyje užima dešimtmečius savo kėdės niekam neužleidžiantys dėdės. Vis dėlto situacija po truputį keičiasi ir vis daugiau jaunimo įsitraukia į politinę veiklą. Kas patraukia jaunus žmones stoti į partijas ir ką jie ten veikia?

Bene geriausia būti bedarbiu Danijoje. Jei per paskutinius trejetą metų žmogus yra dirbęs bent metus laiko, valstybė padengia iki 90 proc. jo buvusio atlyginimo penkias dienas per savaitę. Tiesa, ši suma negali viršyti 101 euro per dieną – tokiu būdu mėnesinė išmoka gali siekti daugiau nei 2000 eurų.

Kas sakė, kad norint gauti stipendiją studijoms reikia pasižymėti puikiais akademiniais pasiekimais ar sportiniais rezultatais. Universitetai, įmonės ir įvairios organizacijos siūlo daugybę keistų ir juokingų stipendijų, kurios niekaip netelpa į tradicinius rėmus.

Įvairių šaltinių teigimu, „Skype“ yra apribotas arba visiškai neveikia Belize, Kinijoje, Kuboje, Panamoje, Saudo Arabijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir kitose šalyse. „Facebook“ yra užblokuotas Irane, Šiaurės Korėjoje ir beveik visoje Kinijoje.

Išsinuomoti butą užsienio šalyse gali būti nemenkas iššūkis. Kultūriniai skirtumai ir  biurokratinės vingrybės gali ne vienam apkartinti būsto paieškas. Šiame straipsnyje nukeliausime 6854 kilometrus tam, kad išsiaiškintume, kuo skiriasi butų nuomos ypatybės Azerbaidžane, Prancūzijoje ir Švedijoje.

Vaikščiodamas su žemėlapiu turistiniais maršrutais nepajausi šalies pulso, nesužinosi, kaip gyvena vietiniai žmonės ir nepatirsi įdomių nutikimų, kurie išvers iš koto namie likusius draugus. „Workaway“ – pasaulinis tinklas, siūlantis keisti požiūrį į keliavimą ir pažinti kitas šalis dirbant. Tai nėra darbas griežtąja prasme, atlyginimo čia niekas nemoka, tačiau už kelias valandas savanoriško darbo, gali gauti lovą ir maisto, o tai juk jau visa ko pradžia.

Skaitytojai praėjusį mėnesį labiausiai įvertino tekstą apie kelionę pėsčiomis 800 kilometrų – „Camino de Santiago: 800 km pėsčiomis Ispanijos keliais ir pakelėmis“.

Mums įprasta, kad visos paslaugos ir prekės turi savo įkainius. Pastarąjį dešimtmetį sparčiai kuriasi iniciatyvos, grindžiamos principu „mokėk, kiek nori“, kurios atmeta tradicinius verslo modelius ir siūlo kitokį požiūrį į pelno siekimą.

Pavargus nuo sterilių auditorijų ir biurų, nuolatinio skubėjimo ir miesto šurmulio norisi daryti radikalius sprendimus. Taip atradau tarptautinį savanorių tinklą WWOOF ir kartu su savo drauge Aiste atsidūriau ekologiškame ūkyje Portugalijoje.

Camino de Santiago – 800 kilometrų ilgio piligriminis kelias, prasidedantis dar Prancūzijoje, Pirėnų kalnų papėdėje, ir besidriekintis per visą Ispaniją. Šią vasarą kartu su savo kelio ir gyvenimo drauge Aiste nusprendėme pamankštinti kojas bei pasinerti į kol kas fiziškai sunkiausią mūsų kelionę.

Lietuvon laikinai gyventi atvykę užsieniečiai turi prisitaikyti ne tik prie skirtingos kultūros ir mentaliteto, bet ir prie skirtingų valgymo įpročių. Mūsų šalyje studijavę ar dirbę svetimšaliai lietuvišką maistą apibūdina kaip riebų, ne itin sveiką, bet pakankamai priimtiną įvairiems skoniams.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!