Rūta

Straipsnio pavadinimas

Esu Rūta. Gyvenimas yra kelionė su daug takelių, šalikelių, posūkių. Kartais nepasiduodantis planavimui. Pradėjau nuo sociologijos ir viešosios politikos studijų Lietuvoje, šiuo metu tęsiu politikos mokslus Vidurio Europos universitete Budapešte. Pradėjau nuo Abidžano lūšnynų analizės, baigiau ir tęsiu ties Dramblio Kaulo Kranto elito transformacijos ir integracijos analize. O kur šitas kelias nuves, sunku pasakyti, bet esu nusiteikusi optimistiškai.

Autoriaus įrašai

Pastaruoju metu Lietuvos žiniasklaida gyvena Ukrainos (ir jau Rusijos) konflikto įvykiais. Buvo galima stebėti ne tik vienos šalies krizės eskalacijos pradžią Maidane, tačiau ir jos tarptautinio matmens įgavimą Rusijos iniciatyva atplėšiant Krymą. Lietuvai dėl istorinių priežasčių ir patirčių šie įvykiai yra neabejotinai aktualūs, tad nenuostabu, jog kiti tarptautinio lygmens įvykiai tarsi atsidūrė antrame plane arba iš viso į jį nepateko.

Šio vasario pabaigoje ES buvo pritarta tvarkai dėl ES paramos savanorių iniciatyvos. Bus siekiama ne savarankiškai išspręsti problemas humanitarinės pagalbos poreikį turinčiose šalyse, ne „atiduoti jau pagautą žuvį“ jų bendruomenėms, o bus įteikiama meškerė ir bus išmokoma, kaip tą žuvį sužvejoti. 

Knyga „Šaunusis naujas pasaulis“ - puikus pavyzdys, į kokius kraštutinumus gali nuvesti siekis sureguliuoti populiacijos reprodukcinius procesus. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad ir Estrelos rezoliucijos oponentai siekia užkirsti kelią Šauniojo naujo pasaulio link.

„1950 metais gegužės 9 dieną Prancūzijos užsienio reikalų ministras Reoberas Šumanas iškėlė Europos integracijos idėją, tad šią dieną švenčiamas Europos Sąjungos gimtadienis“, – tokia trumpa istorija. O dabar laikas trumpam pliūpsniui realybės.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!