Populiariausi: mėnesio

Jei grupę žmonių pakviesčiau žaisti psichologų pamėgtą asociacijų žaidimą ir paklausčiau, kas jiems šauna į galvą išgirdus žodį „ES institucijos“, tikriausiai sulaukčiau atsakymo – „biurokratija“, „neperžengiama“ ir „nepajudinama“. Nieko keista, kad dauguma mūsų taip įsivaizduojame institucijas. Jos, atrodo, esančios taip toli nuo mūsų kasdienio gyvenimo, kad primena tolimą stiklo karalystę. Maža to, tvarka joje natūraliai skiriasi nuo būdingosios mūsų artimiausiai tikrovei, tad ir rodosi ji nesuprantama ir sudėtinga.

Trylikai dienų likus iki Kalėdų, kiekvieną naktį iš pačių kalnų viršūnių į žmonių gyvenvietes atklysta vis po vieną Kalėdų brolį, islandiškai vadinamą „jólasveinn“, (angliškai „yule lad“, o lietuviškai tai būtų „Kalėdų bernas“). Tie kalnų broliai – nei seni, nei jauni, labiau senberniai, kurie gyvena pas motiną Grýlą ir jos paliepti stebi negerus vaikus, o tuos, kurie gerai elgiasi, lanko ir lepina. 

Pavargus nuo sterilių auditorijų ir biurų, nuolatinio skubėjimo ir miesto šurmulio norisi daryti radikalius sprendimus. Taip atradau tarptautinį savanorių tinklą WWOOF ir kartu su savo drauge Aiste atsidūriau ekologiškame ūkyje Portugalijoje.

Svetima gėda apima ir mane. Kiekvieną kartą kai girdžiu ir matau Lietuvos pop muzikos žvaigždes, važiuojančias ant sovietmečiu sukurtos muzikinės kultūros, pristatančias apgailėtinai žemą lygį kurį beviltiškai bando maskuoti nuogais kūnai, suprantu aiškiai, jog tai ne naujosios, bet senosios civilizacijos palikimas. Palikimas kurio vis dar nepavyksta mums atsikratyti.

Tema: Nenuobodu

Miestas, kurio visi gyventojai džiaugiasi jame gyvenantys. Vieta, kurios istorija leido mums tapti Europos galingiausiais. Sausuma plaukiantys laivai. Ir kilometrai požeminių tunelių su druskų skulptūromis ir sietynais. Visa tai šalia.

Tau 18–30 metų? Nori padirbėti užsienyje? Mėgsti ir moki rūpintis vaikais? Tuomet tau privalu susipažinti su „Au Pair“ programos siūloma galimybe dirbti, užsidirbti, keliauti ir pažinti!

Camino de Santiago – 800 kilometrų ilgio piligriminis kelias, prasidedantis dar Prancūzijoje, Pirėnų kalnų papėdėje, ir besidriekintis per visą Ispaniją. Šią vasarą kartu su savo kelio ir gyvenimo drauge Aiste nusprendėme pamankštinti kojas bei pasinerti į kol kas fiziškai sunkiausią mūsų kelionę.

Vartotojų teisių užtikrinimas, galimybė lengviau eksportuoti ir importuoti prekes, mokytis bei dirbti užsienyje ir laisvai keliauti visose ES šalyse - tai galimybės, kurios atsiveria Lietuvos gyventojams, būnant Europos Sąjungos dalimi. Dar vieni Eurodebatų dalyviai, „Rojaus obuoliukai“ iš Alytaus, analizuoja narystės ES privalumus.

Tema: Nenuobodu

Šis mano įrašas ne apie Europos Sąjungą, o apie pasaulį, tiksliau, mano neseniai atrastą dalyką „Pasaulio problemų duomenų bazę“. Ši duomenų bazė yra nemokama ir visiems prieinama. Ją renka Briuselyje įsikūrusi Tarptautinių asociacijų sąjunga (angl. Union of International Associations - UIA). Ši sąjunga egzistuoja jau daugiau nei šimtą metų, nuo 1907-ųjų. O duomenų bazėje yra daugiau nei 56 tūkstančiai įrašų apie įvairias pasaulio problemas. Jeigu kiekvienam įrašui perskaityti skirtume 30 sekundžių, visą duomenų bazę perskaityti užtruktų 467 valandas arba 19 dienų skaitant dieną ir naktį be miego.

Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!