Populiariausi: visų laikų

Prancūzijos teismas sutrukdė tėvams naujagimei duoti Nutellos vardą, nusižiūrėtą nuo šokolado ir riešutų kremo pavadinimo. Teismas rėmėsi argumentu, kad dėl tokio vardo mergaitė taptų pašaipų taikiniu. Aišku, jau tą pačią dieną internete atsirado pašaipūs gifai, reaguojantys į žmogaus vardą Nutella.

Tema: Vardai

Vaida Broniusdóttir vadintų mane, jeigu būčiau gimusi Islandijoje. Mama Maryté Petrasdóttir ir tėtis Bronius Broniusson – taip pristatytų jie save Ledų šalyje (isl. Ísland: „ís“ – ledas = ledai (valgomieji); „land“– šalis).

Tema: Vardai

Ar jums ką nors sako vardai Chan Kong-sang ir Lee Jun-fan? Tikriausiai nelabai. Šiuos du vyrus pasaulis geriau žino kaip kovinių filmų žvaigždes Jackie Chaną ir Bruce‘ą Lee. Norėdami apsaugoti vakariečius nuo bereikalingo liežuvio laužymo ne tik aktoriai, bet ir eiliniai azijiečiai dažnai susigalvoja vakarietišką vardą. Ši praktika itin paplitusi Kinijoje, Vietname ir Pietų Korėjoje.

Tema: Vardai

Tokiu gyvenimu nėra ko skųstis. Vietoj pavardės gali pasirinkti mieliausią žodį – Gražuolė, Išminčius, Stipruolis, tėvo vardą ar gimtojo kaimo pavadinimą. Bėda tik ta, kad šeimos nariai gali turėti skirtingas pavardes. Gimimo diena – irgi tavo rankose: jei tėvai gerai nepamena, o dokumentuose tinkamai neužfiksuota, rinkis datą, kuri labiausiai prie širdies. Taip gyvena afganistaniečiai.

Tema: Vardai

„Baisiųjų“ kalėdinių megztukų diena biure – puikus britiško gyvenimo būdo pavyzdys. Jie nepraleidžia progos pasijuokti ir iš to išspausti dar ir kokį pinigėlį. Pageidautina – ir geriems darbams“, – sako tinklaraščio Euroblogas.lt autorė Jurgita Meškauskaitė, kurios tekstas „Pajuokos“ megztukai – ir juokui, ir pelnui“ buvo skaitomiausias gruodžio mėnesį.

Pirmą kartą atvažiavusi į Gruziją buvau nustebusi, kokie dideli jų namai: dviejų-trijų aukštų, su daugybe miegamųjų, dviem terasomis ir erdviais bendraisiais kambariais. Tas pats ir su butais – net sovietmečiu statytuose namuose gruzinai turi didelius butus, o jei tokio nepavykdavo gauti, šeimininkai prasiplėsdavo patys.

„Intymus gyvenimas – ne tėvų namuose. Šios taisyklės laikausi griežtai. Mama mane aprūpina gyvenamąja vieta ir viešnamiu jos namų nepaversiu“, – sako tinklaraščio Euroblogas.lt pašnekovė.

Vakaruose jau senokai pastebima tendencija, kai vis daugiau jaunimo neskuba išsikraustyti iš tėvų namų ir vis atidėlioja savo įsiliejimą į suaugusiųjų pasaulį. Linijinis perėjimo į suaugystę modelis (mokyklos baigimas – universitetas – darbas – santuoka)  nebeatitinka šiuolaikinių jaunų žmonių lūkesčių, todėl vis auga amžius, kurio būdami jaunuoliai įžengia į brandą.

40-metis ir dar pas mamą? Jei daugelyje Europos šalių tokio amžiaus žmogus savo atžalas jau veda į mokyklą, Italijoje įprasta pietums valgyti mamos išvirtus spagečius, palikti jai nuvalyti dulkes nuo universiteto baigimo proga gautų niekučių ir sukrauti išskalbti nešvarias kojines. Ilgą laiką italai tokius įpročius aiškino tradicijomis, bet pastaraisiais metais net jau išsikrausčiusius žmones pas gimdytojus pargena ekonomikos krizė.

Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!