Populiariausi: visų laikų

Mėlyna. Izraelyje mėlynos spalvos daug. Pavyzdžiui, daugelio namų durų staktos nudažytos skaisčiai mėlynai. Neatsitiktinumas. Tikima, kad mėlyna spalva saugo nuo nužiūrėjimo. Tačiau išgirdus vietinių pasakojimus, kaip, laikas nuo laiko, kur nors pakampyje vis nuduriamas koks tikėjimą afišuojantis žydas, ar pajutus tą nebylią įtampą, sukibirkščiavusią musulmono ir ultraortodokso žydo žvilgsnių sankirtoje, pasidaro aišku, kad vien mėlyna spalva šiuose kraštuose nepadės...

Tema: Politika

Kaip greitai viskas gali apsiversti aukštyn kojomis! Dar šiek tiek daugiau nei prieš pusę metų tinklaraštyje Euroblogas.lt parašiau straipsnį „Naujos valstybės Britų salose nesitikėkime“. Straipsnio pavadinimas neleidžia nuslėpti straipsnio turinio. Taip, jame aš prognozavau, kad Europos žemėlapiui pasipildyti nauja valstybe – Škotija – galimybių yra nedaug. O štai kaip viskas atsitiko – galbūt tuoj mano ankstesnįjį straipsnį naudosime kaip nepasitvirtinusios prognozės pavyzdį!

 

Tema: Politika

Vaikystės kaimo kaimynas Vacys, kuris kaustydavo visiems kaimiečiams darbinius arklius ir skersdavo kiaules, nebaisiai mėgo moteris. Ypač tas, kurios nutūpdavo jo kiemo suolą ir apsimesdamos, kad laukia „lafkės“, tiesiog stumdavo dienas plepėdamos. Žaizdami vaikai jo kiemą praeidavom kelis kartus per dieną, todėl gerai girdėdavau, kad moteriškių plepalai buvo kaimiškai buitiški, kasdien tie patys. „Kap šunes luojat“, – garsiai į jų pusę sakydavo Vacys.

Tema: Politika

Praėjusią savaitę naujasis Europos Komisijos prezidentas Jeanas Claude‘as Junckeris pagaliau paskelbė, už kokias sritis bus atsakingi naujieji komisarai ir kaip bus organizuojamas jo komandos darbas. Užsienio žiniasklaidoje akimirksniu pasipylė komentarai – tiek kritika, tiek ir pagyros.

Tema: Politika

Skurdas yra dėsningas šiuolaikinės visuomenės produktyvumo šalutinis efektas. Nors mums dažnai atrodo, kad gerovės Žemėje yra pakankamai, kad niekas neskurstų, deja, tai niekuo nepagrįsta prielaida. Taip, teoriškai visko tikrai užtektų visiems Žemės gyventojams, bet jeigu pradėtume klibinti laisvąją rinką ir įvedinėti savo dėsnius, viskas baigtųsi tuo, kuo baigėsi Sovietų Sąjungai – totaliu krachu.

Tema: Aukojimas

Londono Finchley prospekte pasiramsčiuodamas lazda vaikšto elgeta: prieina prie praeivių ir ištobulintu visuomet vienodai gailiu balsu į juos pratisai ir ritmingai kreipiasi: „Please, please give me one change... please, one change...“ Visiems aišku, kad prašo monetų, bet žodžiu „change“ šiaip jau įvardijama smulkių monetų visuma, o ne individuali, skaičiuojama moneta.

Tema: Aukojimas

Artėjant euro įvedimui, Euroblogas.lt skelbia nuotraukų maratoną #keistoskainos. Jei matote, kad alus kainuoja 10,36 Lt, o arbata – 5,17 Lt, fotografuokite, talpinkite į socialinį tinklą „Instagram“ ir pridėkite žymę #keistoskainos.

Tema: Aukojimas

Aukojimas, pagalba artimui – tai veiksmas, vertinamas ir skatinamas daugelyje religijų ir kultūrų. Dosnumas tiesiogiai susijęs su pasitenkinimu gyvenime – jis naudojamas apskaičiuojant pasaulio šalių laimės indeksą. Krikščionybėje žodis „aukojimas“ (angl. charity) taip pat yra aiškinamas kaip nesavanaudiška meilė žmonėms, kuri yra laikoma viena didžiausių dorybių.

Tema: Aukojimas

Justinas Bieberis, Jennifer Lopez, Billas Gatesas, George‘as Bushas ir kiti. Visi jie apsipylė lediniu vandeniu. Vieni – dėl pramogos, kiti – populiarindami idėją, kad reikia paremti sergančiuosius ypatinga nervų sistemos liga – šonine amiotrofine skleroze (angl. ALS). Liga, kuri sukaustė garsų britų fiziką ir kosmologą Stepheną Hawkingą.

Tema: Aukojimas
Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!