Savaitės temos

Euro naujienos

2013-06-03

Latvija šią savaitę turėtų sulaukti sprendimo, ar pavyks kitais metais įsivesti eurą.Tai greičiau formalumas,nes niekas abejonių dėl latvių sėkmės neturi.Taigi euro zona dar labiau plėsis, o Europa dar labiau integruosis. Kartu su integracija ir laisvu judėjimu atsiranda ir daugiau rūpesčių - tokių, kaip nuolatinis "naujo gyvenimo" kūrimas svečiose šalyse. Apie tai šią savaitę - Eurobloge.

Budapešte gyvenu jau trečius metus, ir per šiuos metus ryškėja vienas paveikslas. Matyt, šalių, į kurias žmogus gali imigruoti, įsikelti ir susikurti gyvenimą, yra ribotas. Nekalbu apie tai, kad dideliam kiekiui šalių neužtektų pinigų ar gyvenimo laiko, bet apie nuovargį.

Laukiant jau už mėnesio prasidedančio Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai, Vilniaus centre praeitą savaitę buvo oficialiai atidaryti Europos namai, kuriuose įsikūrė Europos Komisijos atstovybė, Europos Parlamento informacijos biuras bei Europos lyčių lygybės institutas. 

Kol Europos Sąjungos vadovai laužo galvas dėl didelių problemų ar klausimų, tokių kaip ekonomikos krizė ar euro įvedimas, gali netikėtai atsliūkinti bėdos, sukeltos vienų mažiausių Europos Sąjungos gyventojų, bičių nelaimės. Taip galima apibendrinti praėjusią ir šią savaitę Europos Sąjungoje.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!