Savaitės temos

Aktualijos

2013-01-15

Viena įdomiausių 2013-ųjų metų pradžios ES aktualijų, „Euroblogo“ autorių nuomone, yra Jungtinės Karalystės narystė Bendrijoje. Ką nulems sausio mėnesį pažadėta JK premjero Davido Camerono kalba? Kokia ateitį regi Jungtinės Karalystės? Apie tai ir kitas aktualijas - ši „Euroblogo“ savaitė. 

Sausio 24 dieną Hub Vilnius patalpose vyko susitikimas-seminaras „Ką siūlo Europa pradedančiajam verslininkui?“, kuriame verslu besidomintys ar jį kuriantys galėjo išgirsti apie Europos Sąjungos siūlomas galimybes jauniesiems verslininkams.

2013 m. prie ES vairo stojo airiai, pakeitę kipriečius, o liepą Bendrijos vairą atiduosiantys į Lietuvos rankas. Airija per šį pirmininkavimą tikisi Europai sugrąžinti augimą ir viltį – galutinai sutverti bankų sąjungą, sumažinti jaunimo nedarbą, padėti ekonomikos augimui atsistoti ant bėgių. 

Kai 2010 metais Estija įstojo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (OECD) ir įsivedė eurą, mes, arba bent aš, tarsi labai ir nepurkštavome ir nesijautėme atsiliekantys. Tačiau kas bus, jeigu greičiau už mus tą patį padarys ir latviai, tie, kuriuos kikendami vadiname „zirga galva“? 

 

Europos Sąjungos šalys narės politiškai palaiko Prancūzijos karinius veiksmus Malyje, tačiau fiziškai paremti neskuba. Kol kas realią logistinę paramą suteikė tik Jungtinė Karalystė. Prancūzijos atakos Malyje prasidėjo penktadienį po to, kai šalies Šiaurę valdantys radikalūs islamistai pasistūmėjo į pietus, regiono sostinės Mopčio link. 

Atrodo, kad įdomiausia 2013 metų pradžios (o gal ir visų metų?) tema, susijusi su Europos integracija, bus Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos ateities santykių klausimas. Per daug nesigiriant, tą Euroblogo autoriai pajuto jau prieš kurį laiką. 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!