Ką siūlo Europa pradedančiajam verslininkui?

Spausdinti 2013-01-25

Sausio 24 dieną Hub Vilnius patalpose vyko susitikimas-seminaras „Ką siūlo Europa pradedančiajam verslininkui?“, kuriame verslu besidomintys ar jį kuriantys galėjo išgirsti apie Europos Sąjungos siūlomas galimybes jauniesiems verslininkams.

Renginio pradžioje savo verslo sėkmės istoriją papasakojo vienas iš menininkams ir amatininkams skirtos platformos www.crafts-world.com kūrėjų Vytenis Pakėnas. Jaunasis verslininkas prisiminė, kad panašią platformą buvo sukūręs jau 10-oje klasėje, todėl jam tai nebuvo visiškai nauja sritis. Savo idėjos įgyvendinimui vaikinas pasinaudojo „Verslios Lietuvos“ pasiūlytais verslo pradžios krepšeliais: tokiu būdu įgijo marketingo, buhalterijos bei teisės srities žinių ir konsultacijų, kurios, pasak jo, buvo pačios vertingiausios kuriant verslą.

„Šiaulių banko“ atstovas Donatas Mika susitikime kalbėjo apie smulkiojo ir vidutinio verslo finansavimo galimybes, panaudojant ES paramą, t. y. „Jeremie“ ir „Progress“ finansavimo programas, kurios teikia ilgalaikius kreditus ir mikrokreditus verslo kūrimui ir vystymui. Įdomus faktas, kad „Progress“ programoje palankios sąlygos yra siūlomos moterims verslininkėms.

Susitikime dalyvavusi Lietuvos centrinės kredito unijos Europos Sąjungos projektų skyriaus vadovė Jūratė Tamošaitytė pasakojo apie Lietuvos kreditų unijų administruojamus mikrokreditus jaunajam verslui ir projekto „Verslumo skatinimas“ siūlomas paskolas, kurios yra taikomos pačiai rizikingiausiai grupei – jaunam verslui, veikiančiam ne ilgiau nei metus. Pagal ši projektą verslas gali būti finansuojamas 100%, o vidutinė finansavimo suma yra 60 tūkst. litų.

Į susitikimą atvykusi A. V. Graičiūno aukštosios vadybos mokyklos direktorė Eugenija Vagnerienė, kalbėdama apie jaunų žmonių verslumą ir galimybes įgyti dar daugiau patirties, pristatė mobilumo programą „Erasmus jauniesiems verslininkams“, kurios metu jaunieji verslininkai gali dirbti drauge su patyrusiais kitos ES šalies verslininkais.

Susitikimo dalyviai svarstė, su kokiomis problemomis susiduria jaunieji verslininkai, kokie klausimai jiems aktualiausi, kas dažniausiai trukdo kurti savo verslą. Pranešėjai neabejojo: svarbiausia jauniesiems verslininkams – apsispręsti, kokioje srityje kurti verslą, pasinaudoti siūlomomis konsultacijomis ir tiesiog pradėti veikti, nes pabandyti visada verta. 

Renginio akimirkos:

 

Komentarai

Kitos naujienos

Ar reikia Lietuvai euro? Kaip reikėtų keisti Europos Sąjungą? Su kokiais iššūkiais susidurs Lietuva pirmininkaudama ES Tarybai? Apie tai buvo diskutuojama Vilniaus knygų mugėje Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje inicijuotoje piliečių idėjų sesijoje.

Tema: Teisės

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!