Savaitės temos

Aštrumas

2013-04-15

Praėjusią savaitę mirusi Didžiosios Britanijos premjerė Margaret Thatcher – viena ryškiausių Europos politinio gyvenimo asmenybių. Tik kodėl buvusi premjerė nagailėjo aštrių žodžių apie Europos Sąjungą?  

Šią savaitę bus laidojama pati žymiausia Didžiosios Britanijos lyderė nuo pat Winstono Churchillio laikų – Margaret Thatcher. Buvęs Lenkijos prezidentas Lechas Walesa ją palygino ir su JAV prezidentu Ronaldu Reaganu, ir su popiežiumi Jonu Pauliumi II-uoju.


Vienas geriausių kada matytų filmų buvo apie mirties bausmę. Kaip ilgamečiai kovotojai prieš tokią bausmę pasiaukojo dėl to, kas visuomenė suabejotu savo pasirinkimu kažką pasiųsti myriop. ES šios galimybės visiškai atsisakė, nes tai prieštarauja vienam svarbiausiam vertybiniam pasirinkimui – žmogaus teisėms. Taip, kaip mes jas šiandien suprantame.

Posakis, kad „meilėje ir kare nėra taisyklių“ tik iš dalies teisingas – bent jau kare tam tikros taisyklės egzistuoja. Jos nusistovėjo per daugelį amžių kovų, paliaubų, derybų ir taikos, kuri kai kuriose pasaulio dalyse vis dar tokia trapi.

Nuo 1960-ųjų migracija Europos Sąjungoje patrigubėjo, ir didelė dalis įvairiose srityse kuriamų įstatymų šiuo metu turi arba reaguoti į dėl to pakitusią situaciją šalyse narėse, arba stengtis kai kuriuos pokyčius numatyti iš anksto ir jiems ruoštis kuriant naują politiką.

Vakar Europos Komisijoje klausydamas pranešimo apie užimtumą ir socialinę situaciją Europos Sąjungoje jaučiausi nejaukiai. Ypač tada, kai buvo lyginamos valstybės narės.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!