Savaitės temos

Ateitis

2014-03-10

Eurobloge kalbėsime apie ateitį. Artėja laikas, kada ES institucijos vertins Lietuvos pasirengimą įsivesti eurą, o politinių krizių, kurių viena šiuo metu kilusi Ukrainoje, padariniai prislegia šalių gyventojams, čia tampa svarbus savanorių vaidmuo. Šias ir kitas temas, tokias kaip apie tabako kontrolę, skaitykite šią savaitę.

 

 

Nors ir diskriminacija lyties pagrindu laikoma seniausiai atpažįstama diskriminacijos rūšis teisėje, seksualinio priekabiavimo reglamentavimas buvo įtvirtintas keliais dešimtmečiais vėliau nei JAV. Tačiau ir teisinio reglamentavimo neužtenka – kad seksualinio priekabiavimo aukos skųstųsi, turi keistis bendras požiūris į seksą kaip normalų gerų santykiu atributą, apie kurį galima kalbėti.

Pati šiuo metu gyvenu Palestinoje – šalyje, kuri jau daugiau nei keturis dešimtmečius tebelaukia savo nepriklausomybės, galingosiom pasaulio valstybėms tylint ar atvirai remiant Izraelį ir jo okupacinę politiką. Nors Kovo 11-ąją ne Lietuvoje miniu jau ne pirmus metus, bet apmąstymai nepriklausomybės tema tikriausiai ilgiausiai neapleidžia būnant būtent čia. 

Nauja Europos Sąjungos politika iki 2030-ųjų sumažinti išmetamus šiltnamio dujų kiekius 40-čia procentų skamba labai ambicingai. Ambicijos netgi verčia klausti - kokį planą surezgė Briuselio strategai, žinantys apie nekonkurencingas darbo jėgos ir energijos sąnaudas mūsų žemyne? Galbūt nauji tikslai tėra fasadas, po kuriuo slepiasi žymiai rimtesni ekonominiai pokyčiai?

Šio vasario pabaigoje ES buvo pritarta tvarkai dėl ES paramos savanorių iniciatyvos. Bus siekiama ne savarankiškai išspręsti problemas humanitarinės pagalbos poreikį turinčiose šalyse, ne „atiduoti jau pagautą žuvį“ jų bendruomenėms, o bus įteikiama meškerė ir bus išmokoma, kaip tą žuvį sužvejoti. 

Šią savaitę lygiai prieš aštuonerius metus Lietuva Europos Komisijai ir Europos centriniam bankui išsiuntė laiškus ir paprašė įvertinti, kaip ji yra pasirengusi įsivesti eurą. Šį kartą Lietuvos institucijos elgiasi ramiau, jokių laiškų į Briuselį kol kas nesiunčia.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!