Europos politikos krepšinis

Spausdinti Autorius: Vija | 2013-09-09

Praėjusios savaitės Europos Sąjungos naujienos priminė Slovėnijoje prasidėjusį Europos krepšinio čempionatą. Varžybos vyksta keliose grupėse: vidaus politikos, Sirijos bei nuo šiol ir Armėnijos, o ES tose nebūtinai pirmauja.

Europos Sąjungos diplomatijos vadovė Catherine Ashton pareiškė, kad cheminio ginklo panaudojimas Sirijoje yra karo nusikaltimas bei nusikaltimas prieš žmoniją, o į tai ES turi atsakyti „stipriai“. Klausimas, ar JAV bei Europos Sąjungos turėtų suduoti karinį smūgį Sirijoje, buvo svarstomas praėjusią savaitę vykusiame Didžiojo dvidešimtuko (G20) viršūnių susitikime. Sprendimų kol kas nėra.

Kol visų besidominčių politika akis yra patraukęs konfliktas Sirijoje, suintensyvėjo žaidimas dėl Rytų Partnerystės šalių - dėl vieno iš Lietuvos pirmininkavimo prioritetų Europos Sąjungai. Šioje srityje, panašu, Lietuvai ir toliau pagaliai krenta į ratus.

Vadinamosios Rytų Partnerystės šalys yra Armėnija, Azerbaidžanas, Baltarusija, Gruzija, Moldova ir Ukraina. Europos Sąjunga siekia su jomis aktyviai bendradarbiauti ir lenkti jas į savo pusę. Tačiau praėjusią savaitę Armėnija, regis, pasirinko atidžiau pažvelgti ne į Europos Sąjungą, o į Rytus. Armėnija nutarė jungtis į 2010 metais sukurtą muitų sąjungą su Rusija, kuriai dabar be Rusijos priklauso Baltarusija ir Kazachstanas. Europos Sąjungos naujienas nušviečianti žiniasklaida šį įvykį apibendrino kaip ES „pralaimėtą“ Armėniją žaidime su Rusija. Taškas po taško, kaip šiuo metu vykstančiame Europos krepšinio čempionate.

Europos Sąjungai pirmininkaujančios Lietuvos atsakymas į tokį puolimą po krepšiu buvo gynyba „arba-arba“. Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, Armėnijai pasirinkus Rusijos Muitų Sąjungą, ji nebegali tikėtis laisvos prekybos sutarties su Europos Sąjunga. Anksčiau planuota, kad Armėnija šį susitarimą parafuotų lapkritį Vilniuje planuojamame Rytų Partnerystės šalių viršūnių susitikime. Besirengiant šiam susitikimui, jau krito ir diplomatų galvos – Lietuvos ambasadorių Vengrijoje bei Azerbaidžane. Tad žaidimas gana karštas ir vis karštėja.

Šią savaitę Euroblogas nepamirš šių tarptautinių įvykių, bet rašys ne vien apie juos. Šią savaitę toliau skaitykite apie besiklostančius įvykius Sirijoje. Be to, Eurobloge svarstysime klausimus, su kuriais susiduria jaunimas ir Lietuvoje, ir ES. Euroblogo „už ir prieš“ rubrikoje diskutuosime, ar nemokamos stažuotės yra gera investicija į ateitį, ar socialinę nelygybę tik gilinanti tendencija. Prašome prisijungti prie diskusijos ir pasidalyti savo patirtimi.

 

Parengė Vija Pakalkaitė, Euroblogo redaktorė

Komentarai

Kitos naujienos

Senovės Graikijos Tėbų miestą gynė ypatingi kareiviai. Elitinis Šventasis būrys buvo sudarytas iš 150 homoseksualių porų. Graikai vadovavosi paprasta logika – joks kareivis nepaliks savo meilužio mūšio lauke. Statistika patvirtino šį mąstymą, nes būrys buvo itin efektyvus kovose. 

Bulgariją apgaubė užsieniečio, pasiryžusio išpirkti žemę, šešėlis. Taip rašė vienas bulgarų apžvalgininkas prieš šių metų pradžią, kai šalis turėjo panaikinti draudimą žemės ūkio paskirties plotus parduoti užsieniečiams.

Baimė būti „nupirktiems užsieniečių“ tarp mažesnių Europos Sąjungos (ES) šalių nenauja. Rytų Europoje ji labai gyva, Vakaruose šis klausimas mažai ką jaudina.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!