Tranzavimas for Dummies (the REAL Dummies)*

Spausdinti 2014-08-07

Nori išbandyti savo karmą? Nekantrauji reinkarnuotis? Aplinkiniai nuolat sako: „Tau trūksta vieno šulo” (nors kai paskutinį kartą skaičiavai, regis, buvo visi)? Jei taip, šios 20 tranzavimo taisyklių, kaip tik tau.

Taisyklė Nr. 1

Tranzuok vienas ( –a) ir jokiu būdu neinformuok nei šeimos, nei draugų, kur esi ir ką žadi veikti. Geriausia sukurpti kokią istoriją apie krikšto tėvų lankymą ar savanoriavimą socialiai pažeidžiamų vaikų stovykloje ir paprašyti, kad keletą dienų niekas tavęs neieškotų.

Taisyklė Nr. 2

Su savimi pasiimk mažiausiai du milžiniškus lagaminus. Gal net ir daugiau  – nežinia, ko gali prireikti tau ar kam nors iš aplinkinių (juk reikia visada būti pasiruošus padėti). Tad nepamiršk skėčio, degaus skysčio, riedučių, vaistinėlės, pašto ženklų kolekcijos, atstuktuvo, gesintuvo, akordeono ir, be abejo, prailgintuvo.

Taisyklė Nr. 3

Apsirenk provokuojančiai, o geriausia  – visai neapsirenk. Merginos, nepraleiskite progos apsiauti tuos tigro rašto aukštakulnius ir pagaliau pasidažyti vaivorykštės spalvų vokų šešėliais, laikytais stalčiuje dešimt metų, bei tuo raudonu lūpdažiu, kurį, kaskart pamačius, su servetėle nuvalydavo mama. Vaikinai, jus teįkvepia šis pavyzdys.

Taisyklė Nr. 4

Tranzuok naktį ir kuo atokiau nuo miestų ar gyvenviečių. Stovėti geriausia neapšviestoje teritorijoje netoli miško, kalėjimo arba vidury automagistralės, kur automobiliams neleistina sustoti. Neturėk su savimi jokių atšvaitų (nedera prie aprangos), bet gali laikyti telefoną po smakru, kad apšviestų tavo veidą iš apačios ir suteiktų bruožams patrauklaus paslaptingumo.

Taisyklė Nr. 5

Jokiu būdu nesišypsok. Kaip žinai iš „Animal Planet“, dantų rodymas yra agresijos išraiška.

Taisyklė Nr. 6

Turėk su savimi daug vertingų daiktų bei visas gyvenimo santaupas grynais pinigais. Pasiimk ir pasą, ir asmens tapatybės kortelę, ir vairuotojo pažymėjimą, ir gimimo, santuokos, krikštynų ir visus kitus liudijus. Neužmiršk greta kreditinės kortelės užsirašyti PIN kodo.

Taisyklė Nr. 7

Pakelėje stovėk susikūprinęs ( –usi). O geriausia  – net nestovėk, bet pritūpk, prisėsk ar net prigulk ant greitkelio ir pasigrožėk žvaigždėtu dangumi. Pravažiuojantieji palankiai įvertins tavo gebėjimą vertinti gamtos grožį ir visatos didybę.

Taisyklė Nr. 8

Jei nuspręsi užsirašyti ant kartono skiautės kokį nors ženklą („Pabėgusi nuotaika”, „Aš kalbu su britišku akcentu”, „Aš ne arabas  – čia tik įdegis”), nepamiršk, kad jis turi būti mažas ir labai sunkiai įskaitomas.

Taisyklė Nr. 9

Jei sustojo mašina, kurioje sėdi iš pažiūros nepatikima kompanija  – būk mandagus ( –i) ir jokiu būdu neatsisakyk pasiūlymo. Turėk omeny, kad niekas kitas gali daugiau ir nesustoti... 

Taisyklė Nr. 10

Kai vairuotojas paklaus, kur važiuoji  – nieko neatsakyk, tik tyliai įsmuk į mašiną. Nebūk įkyrus ir visos kėlionės metu nepratark nė žodžio. Iš pagarbos vairuotojui, elkis tarsi būtum nematomas.

Taisyklė Nr. 10

Venk akių kontakto su vairuotoju. O jei per daug spoksos, bakstelk pirštu jam/jai į akį  – tegu pasimoko manierų.

Taisyklė Nr. 11

Jauti, kad ima merktis akys? Drąsiai dėk galvą vairtuotojui ar bet kuriam keleiviui ant peties ir ramiai nusnausk (miego trūkumas yra labai žalingas sveikatai). Dėl nutekėjusios seilės nesijaudink  – visi mes žmonės...

Taisyklė Nr. 12

Jei vis dėlto sumanei prakalbėti, būk atviras ( –a). Nebijok išreikišti savo kategoriškos nuomonės politikos, religijos ir ypač rasistiniais bei LGBT klausimais. Drąsiai dalinkis istorijomis apie netradicines seksualines patirtis arba apie tą vakarą, kai pabandęs LSD keliavai per skirtingas dimensijas. 

Taisyklė Nr. 13

Svarbu neslėpti savo išprusimo, tad, pasitaikius progai, būtinai taisyk kalbančiųjų gramatines ir kalbos kultūros klaidas.

Taisyklė Nr. 14

Nuolat pertraukinėk pašnekovą, drąsiai vartok keiksmažodžius, pakelk balso toną ir, jeigu nori, pradėk įžeidinėti vairuotoją ar kitus keleivius. Pasikumščiuoti ar pasispardyti taip pat nedraudžiama.Tegu būna ši kelionė įsimintina visiems!

Taisyklė Nr. 15

Nebijok neklausęs ( –iusi) įjungti, išjungti radiją ar vis perjunginėti stotis  – vairuotojas bus dėkingas už pagalbą. Jei per radiją pradės groti tau žinomą dainą, nevenk dainuoti drąsiai ir garsiai. Tikėtina, kad esi talentingas. O jei ir nepataikai į natą, nenusimink: pakeleiviai tikrai įvertins tavo drasą ir gerus norus. Nežinai dainos žodžių? Vėlgi nieko baisaus. Atsipalaiduok ir išleisk savo kūrybinį genijų į laisvę.

Taisyklė Nr. 16

Jei radijo nėra, gali paleisti muziką iš savo mobilaus telefono. O dar geriau būtų, jeigu išsitrauktum „iPodą“, įsikištum ausinukus ir garsiai dainuotum tik tau vienam girdimą dainą. Aplinkiniai turės galimybė spėlioti, kokių dainų klausaisi  – argi ne linksma pramoga?

Taisyklė Nr. 17

Jei mašinoje rasi besimėtančių daiktų, nedvejodamas viską dėkis į savo krepšį (žinoma, nepastebimai)  – pasak lietuvių liaudies išminties, tai neša laimę. 

Taisyklė Nr. 18

Jei vairuotojas arba kuris nors keleivis pasirodys labai patrauklus, neslėpk savo jausmų. Švelnus nugaros masažas jį/ją turėtų maloniai nustebinti. Nepraleisk progos, prisipažinti meilėje, nes akivaizdu, jog pats likimas jus laimina. 

Taisyklė Nr. 19

Kita vertus, jei kompanija pasirodys nuobodi, nešvaistyk laiko, atsidaryk duris ir išsiridenk iš mašinos. Tada atsistok, pradėk bėgti ir iš visų plaučių rėkti „LAAAAAAISVĖ!!!!!!!!!”

Taisyklė Nr. 20

Pargrįžęs ( –us) namo, pirmiausia, padėkok mamai, kad tave tokį ( –ią) ...mhm... drąsų ( –ią) užaugino ir eik ieškoti pamesto šulo, nes mažų mažiausiai vieno tau tikrai trūksta.

* Tikrai žaliems

Eglė Raustė

Turite pastebėjimų šia tema ar norite pareikšti savo nuomonę? Siųskite savo tekstą (lietuviškais rašmenimis, prisegtą kaip „Word“ ar pan. dokumentą) elektroniniu adresu euroblogas.geras @ gmail.com.

 

Komentarai

Kitos naujienos

Vaikščiodamas su žemėlapiu turistiniais maršrutais nepajausi šalies pulso, nesužinosi, kaip gyvena vietiniai žmonės ir nepatirsi įdomių nutikimų, kurie išvers iš koto namie likusius draugus. „Workaway“ – pasaulinis tinklas, siūlantis keisti požiūrį į keliavimą ir pažinti kitas šalis dirbant. Tai nėra darbas griežtąja prasme, atlyginimo čia niekas nemoka, tačiau už kelias valandas savanoriško darbo, gali gauti lovą ir maisto, o tai juk jau visa ko pradžia.

Skaitytojai praėjusį mėnesį labiausiai įvertino tekstą apie kelionę pėsčiomis 800 kilometrų – „Camino de Santiago: 800 km pėsčiomis Ispanijos keliais ir pakelėmis“.

Tema: Kultūra

Mėlyna. Izraelyje mėlynos spalvos daug. Pavyzdžiui, daugelio namų durų staktos nudažytos skaisčiai mėlynai. Neatsitiktinumas. Tikima, kad mėlyna spalva saugo nuo nužiūrėjimo. Tačiau išgirdus vietinių pasakojimus, kaip, laikas nuo laiko, kur nors pakampyje vis nuduriamas koks tikėjimą afišuojantis žydas, ar pajutus tą nebylią įtampą, sukibirkščiavusią musulmono ir ultraortodokso žydo žvilgsnių sankirtoje, pasidaro aišku, kad vien mėlyna spalva šiuose kraštuose nepadės...

Tema: Politika

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!