Savaitės temos

Be sienų

2013-10-21

Kad Europa išties taptų žemynu be sienų, reikia daugelio sąlygų tuo pat metu. Reikia fizinių transporto galimybių lengvai keliauti tarp šalių, reikia finansinių galimybių, reikia ir vidinio noro bei smalsumo palikti savo šalį trumpam ar ilgesniam laikui. Valstybės vaidmuo kuriant bent dalį galimybių, prie jų prisidedant ir finansiškai, turbūt neišvengiamas. Apie tai Eurobloge šią savaitę.

Eksperčiukas turi gerą žinią apie naują Euroblogo konkursą, kurio metu galėsite apklausti įžymybes ir kitus įdomius žmones. Eksperčiukas pradeda nuo savęs ir pats save apklausia, nes mano esąs įžymybė (vieną kart popcornų pardavėjas atpažino). Tad kaip jis atsakė į klausimus apie Europos Sąjungą ir ne tik.

Tai, kad su draugu iš Jordanijos gali pajuokauti apie jo neva gaminamus sprogmenis skrydyje į JAV, ar su žyde drauge pasijuokti apie tai, kad ji tikriausiai turi daug pinigų, atrodo tarytum menkučiai dalykai, tačiau kelias į juos nebūtinai trumpas. Tad, net jei ir po studijų į Lietuvą taip ir negrįžęs jaunas lietuvis nepalaiko antisemitistinės ideologijos ar netyli, kai jo draugę lesbietę kas nors atvirai vadina tik internetiniams komentatoriams kartais būdingais žodžiais, yra teigiamas pokytis.

Šios savaitės Euroblogo „Už ir prieš“ rubrikoje – diskusija, ar Lietuvos valstybė turėtų labiau remti Lietuvos piliečių studijas užsienyje. Nuomonė už.

Yra siūlančių studentus „pririšti“ formaliai, paramos teikiamos sutartyje nurodant, kiek metų studentas turės atidirbti Lietuvoje po studijų baigimo. Jei būtų nuspręsta taikyti tokią tvarką, būtina užtikrinti galimybę grįžusiems studentams gauti didelį atlyginimą. Ne šiaip orų, o normalų. Tokį, kokio nusipelno geriausius universitetus baigę specialistai. Kitu atveju tai būtų jų laisvės varžymas, vergija.

 

Šios savaitės Euroblogo „Už ir prieš“ rubrikoje – diskusija, ar Lietuvos valstybė turėtų labiau remti Lietuvos piliečių studijas užsienyje. Nuomonė prieš.

Daugelis žinome gražią citatą, kad tėvams vaikai yra kaip iš lanko paleista strėlė – jie kilo iš tėvų, bet šiems nepriklauso. Panašiai piliečiai nepriklauso savo valstybėms. Jie visada rinksis, kur jiems geriau gyventi bei dirbti, ir laikas liautis moralizuoti ir kaltinti juos, kad dirbti pasirenka ne Lietuvoje.

Galima klausti, kodėl Lietuvos piliečiai turėtų išlaikyti iš savo mokesčių atsiplakėlius, kurie galbūt ir prabaliavoja visus jiems skirtus pinigus, o gavę diplomus išrūksta atgal į užsienį? Manau kad svarbiausia stipendijos pasekmė - tai rūpesčio ir ypatingo statuso jausmas. Jausmas, kad Lietuva mąsto platesnėmis kategorijomis, neleidžia savęs įspausti į žemėlapyje nubrėžtus rėmus tarp Baltijos jūros ir keturių kaimynių.

Kviečiame visus Pažink Europą draugus rengti trumpus interviu, kurie bus publikuojami Eurobloge.
Savo interviu gali kalbinti visus Tau įdomius žmones: protingą, šmaikštų draugą, močiutę ar kaimyną, tetą arba kiemsargį. Galbūt nori ir gali pakalbinti žinomus žmones? Pasirink savo pašnekovą ir pirmyn!

Baigėsi konsultacijų periodas siūlomoms ES gairėms dėl valstybės paramos oro uostams ir oro transporto bendrovėms. Jos apribotų valstybės paramą oro linijoms bei laikotarpius, kuriuos oro uostai gali oro bendrovėms taikyti mažesnius nei sąnaudos mokesčius. Tai ateityje gali pabranginti pigių oro linijų skrydžius. Na, o vieni iš atidžiausių naujienų apie naujus skrydžius ir pigių oro linijų viražus skaitytojų yra tarptautiniai studentai.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!