Savaitės temos

Bendrystė Europos Sąjungoje

2012-06-18

Graikija - ir vėl dėmesio centre. Kaip parodė europiečių apklausos rezultatai, graikai pripažinti tingiausiais visoje Europos Sąjungoje. Gal tai tik pokštas, tačiau bėdų prispaustiems Graikijos gyventojams, regis, dėmesio (ir ne visada teigiamo) bei kalbų apie juos pakanka. Todėl Euroblogo autoriai šią savaitę siūlo pasisemti trupučio pakantumo ir nebijoti palaikymo. Juk palaikymas - esminis bet kurios žmonių bendrijos pamatas.    

Euro įvedimas, regis, yra spėlionių žaidimas, kurio metu ES narė bando atspėti, kuriais metais ir mėnesį atitiks visus euro įvedimo kriterijus, o tada skuba kreiptis ES aukščiausių institucijų vertinimo būtent tą mėnesį. Kartą tai mėgino daryti ir Lietuva: 2006 metų pavasarį mūsų šalis kreipėsi išankstinio vertinimo dėl atitikimo euro įvedimo kriterijams. Galbūt vėl padarys kitąmet. 

Vokietijos rinktinės treneris Joachimas Loewas, su komanda pradėjęs pasiruošimą rungtynėms su graikais Europos čempionato ketvirtfinalyje, nepasimetė išgirdęs žurnalistų remarką apie Graikijos ir Vokietijos santykių politinį kontekstą ir patikino, kad su Angela Merkel palaiko gerus santykius ir yra sutaręs, jog ji nesikiš į futbolą, o jis – į politiką. 

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande‘as savo kalboms apie ekonomikos gaivinimą Europos Sąjungoje suteikė materialę formą. Antros pagal dydį Bendrijoje ekonomikos vadovas siekia susitarimo dėl 120 mlrd. eurų vertės investicijų į augimą, pranešė prancūzų savaitraštis „Le Journal du Dimanche“.

Pamenate, Vokietijos kanclerė Angela Merkel prieš porą metų pareiškė, kad vis dėlto daugiakultūriškumas jos šalyje patyrė nesėkmę. O juk skirtingos tautos, jų kultūros, kalbos bei religijos ir darnus jų sugyvenimas yra viena pamatinių Europos Sąjungos vertybių (primenu ES moto: Vienybė įvairovėje).


Praėjusią savaitę žurnalas „Veidas“ perspausdino europiečių apklausą apie darbščiausias ir tingiausias sąjungos tautas. Beveik visų šalių apklaustieji įvardijo, kad darbščiausi ES yra vokiečiai, o tingiausi – graikai. Vieninteliai graikai kaip daugiausiai dirbančius mato save, o didžiausius tinginius – italus. 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!