Kaip susirasti „Au Pair“ auklės darbą užsienyje

Spausdinti 2014-10-13

Tau 18–30 metų? Nori padirbėti užsienyje? Mėgsti ir moki rūpintis vaikais? Tuomet tau privalu susipažinti su „Au Pair“ programos siūloma galimybe dirbti, užsidirbti, keliauti ir pažinti!

„Darbo pagal „Au Pair“ programą principas paprastas – auklės rūpinasi šeimos vaikais, neretai padeda atlikti namų ruošos darbus. Už tai šeimos suteikia auklėms nakvynę ir maitinimą bei moka nustatytą sumą kišenpinigių. Taip pat padengiamas socialinis bei medicininis draudimas. Kartais kelionės išlaidas į svečią šalį sutinka apmokėti priimančioji šeima, tačiau paprastai už kelionę susimoka pati auklė“, – reziumuoja Gabrielė Vičytė.

Kultūrinių mainų centro „East West Consulting“ direktorė Kristina Mečinskaitė teigia, jog „anksčiau jaunuoliai teikdavo pirmenybę brangiau apmokamoms darbo programoms užsienyje, tačiau pastaraisiais metais norinčiųjų išvykti pagal „Au Pair“ programą padaugėjo beveik šimtu procentų“.

Susidomėjai? Nuo ko pradėti?

Turi du pasirinkimus:

1. gali kreiptis į įvairias „Au Pair“ įdarbinimo agentūras
2. gali užsiimti darbo vietos paieška savarankiškai.

AGENTŪROS

Kreipiantis į agentūrą, teks sumokėti už jos teikiamas paslaugas, nes tai yra profesionali ir finansiškai saugi organizacija, galinti suteikti pagalbą ištisus metus. Agentūros patikrina ir įvertina kiekvieną šeimą, norinčią priimti „Au Pair“ auklę, o iškilus rimtoms problemoms šeimoje, suteikia galimybę  darbo vietą pakeisti. Agentūra rūpinasi, kad darbo valandos bei kišenpinigiai būna aptarti iš anksto ir sutarties metu negali kisti. Be to, suteikiamas patikimas draudimas, pagalbos numeriai, informacija apie kultūrines programas bei kt.

Daugiau informacijos:
http://www.aupair.lt/aupair
http://idarbinimas.litaupa.lt/aupair_programa/

SAVARANKIŠKA PAIEŠKA

Dėl visagalio interneto susirasti priimančią šeimą tapo ganėtinai paprasta. Gali pradėti nuo

Au pair box – platus kompetentingų „Au Pair“ agentūrų tinklas, e. pokalbių svetainė ir forumas, kuriame galima pasidalyti patirtimi.

Au pair search – visuotinės paieškos priemonė, skirta priimančių šeimų ar „Au Pair“ agentūrų paieškai, taip pat patarimai dėl darbo leidimų ir diskusijų forumas.

Au pair world – pasaulinė „Au Pair“ duomenų bazė.

Find au pair – auklių ir šeimų visame pasaulyje paieška, diskusijų forumas, informacija apie vizas ir nuorodos į agentūras.

„Aš ieškojau šeimos Vokietijoje (nes norėjau patobulinti mokykloje pramoktą vokiečių kalbą) ir Prancūzijoje. Žinojau, jog darbą galėčiau pradėti 2014 m. sausį (ieškoti pradėjau spalio pabaigoje), tad įvairioms šeimoms išsiunčiau gausybę laiškų su užklausomis apie pageidaujamą auklės atvykimo datą bei įvairias detales, kurios kartais nebūdavo paminėtos anketoje (man buvo svarbu, kokios „Au Pair“ šeima tikisi, ar reikalingas vairuotojo pažymėjimas, kokios būsimo darbo valandos ir pan.)“, – savo patirtimi dalinasi Simona Osipovaitė.

„Taip pat ir pati gaudavau gausybę klausimų – šeimos neretai teiraudavosi, kaip susidomėjau šia programa, ar turiu ankstesnės darbo su vaikais patirties (jaunesnis broliukas ar sesutė – puiki patirtis). Maždaug po mėnesio radau dvi šeimas, kurios buvo itin susidomėjusios manimi, o ir man jos pasirodė įdomios. Prasidėjo intensyvus bendravimas elektroniniais laiškais ir po kelių savaičių manęs paprašė priimti sprendimą – pasirinkti šeimą“, – sako S. Osipovaitė.
 


Nuotr. iš  Patricios Caño Cuevas asmeninio albumo

Į Prancūziją atvykusi ispanė Patricia Caño Cuevas teigia, kad „Au Pair“ programą pasirinko itin sąmoningai, nes dirbti su vaikais žada ir ateityje. Mergina atvirauja, kad nesitikėjo tiek daug laisvės: „Aš buvau pasiruošusi konkrečioms instrukcijoms bei darbų sąrašui, bet iš tiesų aš turiu daug laisvės ir galimybę prižiūrėti namus pagal savo nuožiūrą“.

Prancūzė Marie Roz jau ketverius metus į savo šeimą priima „Au Pair“ aukles. Patirtį su aštuoniomis merginomis iš skirtingų pasaulio kraštų ji vertina labai palankiai, nors  prasitaria, kad adaptacinis periodas gali būti šiek tiek sudėtingas. Būsimoms „Au Pair“ programos dalyvėms Marie pataria nepatingėti ir šeimą išsirinkti atsakingai, o ne pasirinkti pirmą pasitaikiusį variantą.

Pasiteiravus, kokiais kriterijais šeima vadovaujasi ieškodama „Au Pair“ auklės, moteris atsakė: „Vairavimo pažymėjimas, gebėjimas ir noras gyventi kaime, nepretenzingi mitybos įpročiai (nes mes valgome viską) ... Svarbiausia, mes nenorime homofobiškų, seksistinių ar rasistinių pažiūrų žmogaus, nes tai prieštarauja mūsų vaikų auklėjimui“.

„Au Pair“ dirbanti vokietė Anna Holtz prisipažino, kad šeimą pasirinko skubotai, todėl dabar patiria diskomfortą. „Tu negali man įsakinėti, nes mano mama tau moka pinigus“, – taip Annos prižiūrima mažametė dažnai provokuoja konfliktą. Nepaisant to, mergina mėgaujasi galimybe keliauti bei pažinti naują kultūrą.


Nuotr. iš Annos Holtz asmeninio albumo

O italei Federicai Pastore didžiausia vertybė yra matyti, kaip vaikai auga ir tapti jų vaikystės dalimi. Būsimiems „Au Pair“ programos dalyviams mergina pataria „palikti senus įpročius namuose ir pilna galva nerti į naują kultūrą: maksimaliai išjausti, išgirsti, išklausyti ir išgyventi kiekvieną dieną!“.

Daugiau informacijos apie „Au Pair“ – pasaulinės „Au Pair“ organizacijos IAPA portale www.iapa.org.

Eglė Raustė

Turite pastebėjimų šia tema ar norite pareikšti savo nuomonę? Siųskite savo tekstą (lietuviškais rašmenimis, prisegtą kaip „Word“ ar pan. dokumentą) elektroniniu adresu euroblogas.geras @ gmail.com.

Komentarai

Kitos naujienos

Kitą kartą žiūrėdami reklamas ar filmą atkreipkite dėmesį į detales. Visas jas sudėlioja ir bendrą harmoningą vaizdą sukuria reklamų ir kino dailininkai. Girdėjote apie tokius?

Prieš išvykdama į slidinėjimo sezoną Obertauerne, Austrijoje, Eglė Česnaitė pasakoja, kaip tapti slidinėjimo instruktore net ir užaugus šalyje, kurioje kalnų nėra. Kokia šio darbo specifika, nuotykiai ir atsakomybės, pasakoja pašnekovė.

„Man jau buvo batai su pinigais, o mokslo metai dar nebuvo prasidėję, iš tiesų – žvėriškai ieškojau darbo, tačiau vis nesėkmingai“, – mintis dėsto Raimondas Bružas, kuris prieš keletą metų baigė magistrantūros studijas Herninge, Danijoje.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!