Britai, rumunai ir bulgarai apsikeitė „malonybėmis“

Spausdinti Autorius: Vija | 2013-02-07

Didžiajai Britanijai išsigandus, kad 2013 metų pabaigoje bus panaikinti apribojimai migracijai naujosioms ES narėms Bulgarijai ir Rumunijai, vietos spauda pranešė apie ministrų ketinimus pradėti neigiamą informacinę kampaniją. Ši kampanija turėtų sumažinti būsimų imigrantų norą keltis į Didžiąją Britaniją. Ji neva parodytų, kad Britanijos gatvės „nėra auksu klotos“, kad pralobti čia sunku, didelė konkurencija ir prastas oras. Remiantis „MigrationWatch” paskebtomis prognozėmis, kai migracijos apribojimai bus panaikinti, į Didžiąją Britaniją gali išsiruošti apie 250 tūkstančių bulgarų ir rumunų.

Pasiūlė valyti tualetus

„The Guardian“ paprašė savo skaitytojų pasidalyti mintimis, kaip turėtų atrodyti imigraciją atgrasantys plakatai. Britų fantazijos vaisiai čia. Ten šaipomasi iš nuolat pilko dangaus Britanijoje ir siūloma vietoje to pamėginti Majamį, sakoma „mes dar patys nepalikome savo šalies tik todėl, kad viešasis transportas neveikia“, Britanija vadinama ne „Didžiąja“, o „Pilkąja“ (angl. „Grey Britain“). Imigrantai plakatuose kviečiami „atvažiuoti ir išvalyti klozetus“. Mintis rengti tokią neigiamą kampaniją buvo sukritikuota. Tokia kampanija, visų pirma, būtų visiškai priešinga viešajai kampanijai, kuriai buvo išleisti milijonai svarų sterlingų per Olimpines žaidynes, kuria siekta pagerinti šalies reputaciją. Olimpinėje kampanijoje buvo tikinama, kad „Britanija yra fantastiška šalis gyventi: moderni ir klestinti visuomenė“.

„Kodėl gi jums neužsukti?“

O dabar – įdomiausia dalis. Pirma rumunai, o tada bulgarai netruko atsakyti. Ir jų plakatai, beje, yra daug smagesni ir apsiginklavę taiklesniu humoru nei britų. Rumunų interneto portalas http://www.gandul.info paskelbė kovą „The Guardian“ (taip ir pavadino, "Gandul.info vs The Guardian“) ir pradėjo kampaniją „Kodėl gi jums neužsukus?“. „Jūsų savaitės išlaidų nuomai čia užtektų mėnesiui (įskaitant gėrimus)“, „Mūsų laikraščiai kišasi į garsenybių gyvenimą, o ne asmeninius žmonių pokalbius telefonu“, „Mūsų oro kontrolieriai matė sniegą ir anksčiau. Tai jiems įspūdžio nepadarė“, „Čia neturime eismo kamščių mokesčio, kamščiai jau savaime didelė bausmė“, „Mūsų pilstomas alus pigesnis už jūsų vandenį buteliukuose“, „Pusė mūsų moterų atrodo kaip Kate, o kita pusė kaip jos sesuo“, „Mes angliškai kalbame geriau nei bet kas, ką sutikote keliaudami Prancūzijoje“ ir taip toliau. 

Britas ar indas?

Ne ką mažiau gracingai atsakė bulgarai. „Parduok savo lietsargį ir praleisk čia kelias savaites“, Bulgarijos gatvės YRA auksu klotos“, „- Jeigu užsienio kompanija pasiūlytų man darbą, rinkčiausi Britaniją. – Rimtai?..“,  „Visi čia neturtingi, bet įperka namus“, „Kaip gaila, kad nėra Žalios kortos loterijos į Jungtinę Karalystę“. Vienas taikliausių turbūt yra „Kaip britai įsivaizduoja bulgarą“ (ir Bulgarijos transeksualaus romų tautybės dainininko Azizo nuotrauka), ir „Kaip bulgarai įsivaizduoja britą“ (indo vyriškio su kostiumu nuotrauka).

Jauna bulgarė Ralitsa Behar taip pat parašė vos tūkstančio žodžių ilgumo laišką Jungtinės Karalystės Nepriklausomybės partijos lyderiui Nigelui Faragui, kurį pasigavo ir citavo Bulgarijos spauda. Nigelas Farage’as pareiškė, kad Bulgarija yra šalis siaubingoje padėtyje, praktiškai valdoma mafijos. Jis pareiškė, kad, jeigu būtų bulgaras, jau pakuotųsi lagaminus ir keliaut7 į Britaniją. Ralitsa jam paaiškino, kodėl po studijų Jungtinėje Karalystėje, vis dėlto susipakavo lagaminus atgal į Bulgariją. Ji taip pat jį pakvietė užsukti į svečius pas ją ir jos šeimą į Bulgariją. Visas atviras laiškas yra čia.

Primesta ES

Triukšmas dėl gąsdinančios imigrantų iš naujųjų ES narių bangos sutampa su Didžiojoje Britanijoje aktyviai svarstoma idėja pasitraukti iš Europos Sąjungos. Pasak www.israelnationalnews.com, svarstymai apie imigrantų bangas gali dar sustiprinti britų nenorą būti ES. Juk būtent ES laisvo darbuotojų judėjimo taisyklės verčia britus sumažinti apribojimus bulgarams ir rumunams.

 

Parengė Vija Pakalkaitė

Komentarai

Kitos naujienos

Laukiant jau už mėnesio prasidedančio Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai, Vilniaus centre praeitą savaitę buvo oficialiai atidaryti Europos namai, kuriuose įsikūrė Europos Komisijos atstovybė, Europos Parlamento informacijos biuras bei Europos lyčių lygybės institutas. 

Šį trečiadienį Europos Komisija turi paskelbti, ką Briuselio specialistai mano apie kiekvienos šalies planus auginti ūkį, neišklysti iš tvaraus augimo, ar išlaidavimo planus. Kitaip tariant, mes akį į mūsų biudžetą ir nuspręs, ar viskas protingai paskaičiuota ir nepersistenga su išlaidomis.

Posakis, kad „meilėje ir kare nėra taisyklių“ tik iš dalies teisingas – bent jau kare tam tikros taisyklės egzistuoja. Jos nusistovėjo per daugelį amžių kovų, paliaubų, derybų ir taikos, kuri kai kuriose pasaulio dalyse vis dar tokia trapi.

Tema: Aštrumas

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!