Savaitės temos

Europos diena

2013-05-06

Šią savaitę švenčiama Europos diena. 1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas pakvietė Prancūziją, Vokietiją ir kitas Europos šalis suvienyti savo sunkiąją pramonę – anglies ir plieno gamybą. Šios šakos buvo svarbiausios karo pramonėje, todėl jų suvienijimas buvo pradžia į taiką žemyne. Šią savaitę apie Europos dieną kalbėsime Eurobloge. Ir, kaip visada, apie aktualijas. 

2013-05-07

Ir šilta, ir šalta. Ir gerai, ir ne taip. Taip galima apibūdinti šią savaitę Europos Sąjungoje. Europos dienos savaitė Europos Sąjungoje prasideda neblogomis ekonomikai naujienomis, kurias verslas paskubėjo sukritikuoti.

Enrico Letta - šio žmogaus pavardę artimiausiu metu girdėsime labai dažnai. Praėjusį pirmadienį Italijos parlamentas paskelbė jį naujuoju šalies ministru pirmininku ir patvirtino jo pasiūlytą Vyriausybės sudėtį.


Vienas paauglystės prisiminimas privertė mane stipriai suabejoti nepriklausomybės koncepcija. Įvykis tas iki šiol neleidžia būti tikram dėl tautybės, tautiškumo, priklausomybės šaliai ar tautai. Atėjus Šumano dienai vėl savęs klausiu ar einame geru keliu. Kodėl ši šventė yra reikalinga, ir kaip mums su ja elgtis?

Prasidėjusi Europos savaitė – tai proga švęsti Europos tautų vienybę, įvairovę ir pasiekimus, bet kaip ji atsirado? Gerai paieškojus galima rasti, kad egzistuoja net keletas Europos dieną žyminčių datų, o Europos savaitė gegužės pradžioje – gerai apgalvota šventė.

Europos Sąjunga „pavarė“. Europos Sąjungos  užsienio reikalų ministrai Liuksemburge sušvelnino naftos iš Sirijos embargo, nes jos naftos telkinius neva perėmė politinė opozicija – sukilėliai – o ES norėtų jiems padėti gauti pinigų. Tai taip pat gali reikšti, kad ES - savo prigimtimi taikos projektas – pradeda kištis į pilietinį karą Sirijoje dar daugiau negu anksčiau.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!