Savaitės temos

Europos tapatybė

2014-05-12

Šią savaitę kalbėsime apie tai, ką reiškia būti europiečiu. Ar laikydamas save europiečiu tampi ne tokiu geru lietuviu? Ar Europos tapatybė iš principo konkuruoja su lietuvišku identitetu? Taip pat domėsimės, kaip pasikeitė kitų europiečių požiūris į lietuvius, aiškinsimės, kuo amerikiečiai skiriasi nuo europiečių. Bet žinoma, savaitę pradėsime nuo „Eurovizijos“ – kiek politinis buvo balsavimas ir ką šalys labiau palaikė: Rusiją ar Ukrainą.

„Jau dešimt metų, kai iš Lietuvos staigia banga siūbtelėjo įvairiausi asmenų tipažai – ne tik „įprasti įtariamieji“ – aukštos kvalifikacijos viduriniosios klasės darbuotojai. Išvyko ir treninguočiai, ir „fyfos“, ir vos kelis sakinius angliškai mokantys vyresnio amžiaus žmonės“, – pasakoja Euroblogas.lt autorė Daiva Repečkaitė savo tekste „Ryanair“ lietuviai“.

Atvykusi į Daniją stengiausi atvirai ir kuo daugiau, giliau bei plačiau priimti viską, kas tik aplink mane vyko, kol vieną dieną supratau, kad esu sekama.

Buvo metas, kai vyko nusiginklavimas, o pasaulis tikėjo, kad pagrindiniu ginklu tampa pinigai, investicijos ir žmonių protai, padedantys konkuruoti moksle ir ekonomikoje. Buvo metas, kai prieš kelerius metus Amerika išsirinko prezidentą, kuris norėjo „perkrauti“ santykius su Rusija. Kol vieną dieną viena šalis neparodė, kad viskas buvo daugmaž tik mūsų sapnas.

Dėlioti tautas, kaip ir žmones, į lentynas – nelabai mandagu, užtat kaip smagu! Jei tik turi sveiko humoro, o ypač – saviironijos, stereotipai retai žeidžia, greičiau padeda sveikai pasijuokti ar susimąstyti. Tai jau seniai supratęs bulgarų dizaineris Yanko Tsvetkovas iš to užsidirba pinigus, o kartu linksmina savo gerbėjus. Interneto lankytojams neblogai pažįstami jo kuriami prietarų žemėlapiai, jau sugulę ir į knygą „Atlas of Prejudice“ („Prietarų atlasas“).

Kuo didesnis europietis esi, tuo didesnis esi lietuvis, sako Mykolo Romerio universiteto Filosofijos ir humanistikos instituto docentas Povilas Aleksandravičius.

Nuo praėjusių metų pabaigos augant ir gilėjant Rusijos ir Ukrainos konfliktui apie jį prisiklausėme politikų nuomonių bei matėme išreikštus verslo interesus. Tačiau ką apie jį mano Europos gyventojai? Turbūt nėra nė vienos tokios išsamios nuomonės apklausos, kurioje kone tiesmukai klausiama „ar mėgsti tą ar kitą šalį bei jos gyventojus“ kaip „Eurovizijos“ dainų konkursas.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!