Savaitės temos

Kalbos

2014-09-22

Šią savaitę minime Europos kalbų dieną. Ta proga šnekėsime apie kalbas. Kodėl vieni mokosi, kiti – ne? Su kokiomis problemomis jūs susiduriate mokydamiesi kalbų? Ir kaip paprasčiau išmokti jų. Apie visa tai šią savaitę. Ieškantiems žaidimo „Europa be sienų“ slaptažodžio – jūsų žodis yra „namai“.

 

Lietuvių motyvacija ir gabumais užsienio kalboms pasaulis jau seniai žavisi, o apie mūsų liežuvių miklumą, atminties talpumą, proto aštrumą ir baltiško akcento lankstumą nuo seno sklando legendos...

Artėjant euro įvedimui, Euroblogas.lt skelbia nuotraukų maratoną #keistoskainos. Jei matote, kad alus kainuoja 10,36 Lt, o arbata – 5,17 Lt, fotografuokite, talpinkite į socialinį tinklą „Instagram“ ir pridėkite žymę #keistoskainos. Jūsų nuotraukomis pasidalinsime tinklaraštyje Euroblogas.lt ir jo „Facebook“ profilyje.

Mano patirtis rodo, kad kiek daugiau nei pusmečio užtenka, jei nori išmokti kalbą taip, kad galėtumei studijuoti magistrantūroje universitete, nors jokių ypatingų gabumų neturiu. Pastebėjau, kad Pietų Europoje dauguma atvykėlių norom nenorom greitai prabyla vietine kalba, nes tiesiog priverčia kasdienybė, o Skandinavijoje ar kitur, kur dauguma vietinių laisvai šneka angliškai, tai padaryti gali būti sunkiau.

„Viso gero!“ – pasakiau netyčia vietoj „ačiū“ autobuso vairuotojui jo paklaususi apie tolimesnį maršrutą. Ir pagalvojau – vienintelis būdas pridengti ką tik pasakytos frazės absurdiškumą būtų greitai išlipti kitoje stotelėje, nors ji ir ne mano. Visgi to nepadariau, toliau žiūrėjau į Viduržemio jūros pakrantę ir bandžiau prisiminti ankstesnius kalbinius kuriozus, kurių gyvenime teko patirti ne vieną.

Užsienyje augantiems vaikams lietuvių kalba jau yra tik „naminė“, o ne gimtoji kalba. O taip pat ir  nelabai naudinga kalba.

Gyvenimas per trumpas, kad išmoktum vokiečių kalbą, tvirtina bandžiusieji. Laiko užtenka turbūt tik tiems, kurie gimsta ar nuo mažumės gyvena Vokietijoje, Austrijoje arba Šveicarijoje, kitaip tariant, gimtakalbiams. Pradedantieji vėliau kažin ar bando pasiekti šį tikslą. Kartais net nepradeda. Pavyzdžiui, aš.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!