TOP užsienio kalbų mokymosi programos!

Spausdinti 2014-09-26

Lietuvių motyvacija ir gabumais užsienio kalboms pasaulis jau seniai žavisi, o apie mūsų liežuvių miklumą, atminties talpumą, proto aštrumą ir baltiško akcento lankstumą nuo seno sklando legendos...

Tačiau mūsų tautiečiai motulės gamtos dovanotais įgimtais talentais neapsiriboja ir savo užsienio kalbos įgūdžius lavina pasitelkdami pačias įvairiausias interneto programas, metodikas, mobiliąsias programėlės ir kitus įrankius.

Pateikiame jums naudingiausiųjų kalbos mokymosi programėlių sąrašą:

Duolingo

PRINCIPAS: tekstų vertimas iš kalbos, kurią mokaisi, į kalbą, kurią moki.

Idėjos autoriaus Luiso von Ahno komentaras: „Buvo pasirinktas sprendimas vertimo procesą paversti ne darbu, o procesu, kurį milijonai žmonių norėtų daryti, – kalbos mokymusi. Tyrimai rodo, kad daugiau nei milijardas žmonių mokosi užsienio kalbų, todėl manome, kad naudodamiesi mūsų visiškai nemokama programa bei padėdami versti interneto svetaines, žmonės tuo pačiu metu mokysis užsienio kalbos“.

Memrise

PRINCIPAS: Viskas paremta žaidybine mokymosi forma: per vaizdus, garsus, vaizduotę, asociacijas, humorą. Kitas svarbus elementas – nuolatinis išmoktos informacijos kartojimas.

Idėjos autoriaus Edo Cooke‘o komentaras: „Skirtumas tarp „Memrise“ and galybės kitų žaidimų, skirtų atminčiai lavinti, yra tai, kad „Memrise“ iš tikrųjų veikia“. Pasak jo, „Memrise“ padeda mokytis kalbų ir kitos informacijos greičiausiu žmogui įmanomu greičiu, ir visa tai nemokama. „Mes supratome, kad svarbiausia, jog žmonėms mokytis būtų malonu, nes tik tokiu atveju jie tęs šį procesą. Daugiau nei 60 proc. mūsų vartotojų naudoja „Memrise“ tik dėl gryno malonumo“.

Anki

PRINCIPAS: mokomasi naudojant „flash cards“: jums parodomas žodis, frazė, paveiksliukas ar garso įrašas, o jūsų darbas pakartoti, interpretuoti, įvardinti ir įsiminti.

Kalbų mokymo eksperto Benny Lewiso komentaras: „Anki“ paremta SRS (angl. Spaced Repetition System), kurios principas yra reguliariai pateikti informaciją, kad nespėtumėte jos užmiršti. Pavyzdžiui, ką tik išmoktą žodį pirmiausia „Anki“ jums primins po kelių minučių, tada po kelių dienų, tuomet po kelių savaičių ir taip toliau“.

The Michel Thomas Method

PRINCIPAS:  „Michel Thomas“ metodu, užsienio kalba dalijama į sudedamąsias dalis, kurias išmokus galima vėliau pačiam konstruoti vis komplikuotesnius sakinius. Mokomasi labai nuosekliai, žingsnis po žingsnio: nauja medžiaga pateikiama tik tada, kai įsisavinama senoji. „Michel Thomas“ metodas sukurtas „no-writing, no-memorising“ pagrindu, nes tikima, kad kalbant ir kartojant – užsienio kalba įsisavinama natūraliai.

Idėjos autoriaus Michelo Thomaso komentaras: „Tai, ką supranti – tu žinai. O to, ką žinai – tu neužmišti“.

Pačio Michaelo Thomaso įrašytose audiopaskaitose daugiausia dėmesio skiriama veiksmažodžių asmenavimui, nes, pasak jo: „Jeigu gali susitvarkyti su veiksmažodžiais, tai susitvarkysi ir su kalba. Visa kita yra tik žodynas”.

Livemocha

PRINCIPAS: „Livemocha“ siūlo gausybę pamokų internetu, edukacinius video, pokalbius su gimtakalbiais ir t.t. Dauguma mokomosios medžiagos yra nemokama.

Idėjos autoriaus Shirisho Nadkarni komentaras:  „Užsienio kalbų mokėjimas tapo prioritetiniu reikalavimu darbo rinkoje. Deja, ne visi turi galimybę mokytis privačiose kalbų mokymosi įstaigose. O be to neužtenka tiesiog žinoti žodžius ir gramatiką. Būtent kalbėjimo įgūdžiai užtikrina geriausias darbo galimybes ir kilimą karjeros laiptais. Laimei, internete galima rasti daugybę nemokamų ir kokybiškų kalbos mokymosi programų. Viena tokių yra „Livemocha“, kuri suteikia galimybę užsienio kalbos mokytis su gimtakalbiais“.

The Pimsleur method

PRINCIPAS: „Pimsleur“ metodas yra paremtas audialiniu mokymusi: klausymu ir kalbėjimu. Ši programa gyvuoja jau nuo 1960-ųjų, leidžia mokytis daugiau nei 50 kalbų, tačiau yra mokama.

Idėjos autoriaus Paulo Pimsleuro komentaras: „Išmokti užsienio kalbą gali kiekvienas, bet daugumai mūsų tai kainuoja daug pastangų, be to reikia teisingų aplinkybių ir paramos. Ir gerai, kad sunku išmokti kalbą, nes tuomet tai tampa vertinga. Užsienio kalbos mokymasis yra įsimintina kelionė, kuria galima mėgautis lėtai“.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jeigu nusprendėte mokytis prancūzų, ispanų ar kinų kalbos, medžiagos, programų, videopamokų internete apstu. Bet štai kokiam nors lietuvę įsimylėjusiam italui, sumaniusiam internetu mokytis lietuvių kalbos, tikrai nebūtų taip paprasta.

Būtent taip ir nutiko Claudio Santori. Užsienio kalbų savamokslis puikiausiai vertėsi su „Rosetta Stone“, „Duolingo“, „Livemocha“, „Memrise“, „Anki“, „Quizlet“ ir kitomis programomis iki tol, kol nusprendė mokytis lietuvių kalbos. Išsiilgęs naujų kalbos mokymosi technikų ir lietuviško žodžio apkerėtas italas pats įkūrė novatorišką mokymosi programą, dabar žinomą kaip „Bliu Bliu“. 

Paklausus Claudio,  kuo „Bliu Bliu“ skiriasi nuo kitų užsienio kalbų mokymosi įrankių, idėjos autorius atsakė:

„Bliu Bliu“ siūlo unikalią galimybę sukurti filtruotą realybę, kurioje visa medžiaga yra adaptuota tau: tavo suvokimo lygio (tik su keliais nežinomais žodžiais) ir tave dominančiomis temomis. „Bliu Bliu“ – tai tarsi labai kantrus kompanionas, kuris su tavimi bendrauja 24 valandas per parą, naudodamas daugmaž tik tuos žodžius, kuriuos tu supranti“.

Daugelis sako, kad norint išmokti kalbą, reikia bendrauti su žmonėmis, kuriems ta kalba gimtoji, bet Claudio nuomone, jeigu tektų išbūti trijų valandų pokalbyje, kurio nesupranti – tai viso labo tave suerzintų. „Bliu Bliu“ kūrėjas teigia esą patenkintas dabartiniu produktu, tačiau iki išsikeltų tikslų ir galutinės vizijos – dar ilgas kelias.

Prieš porą savaičių persikrausčiau gyventi į Prancūziją, tad kokybiškos užsienio kalbos mokymosi strategijos šiuo metu man pačiai itin aktualios. Siūlau išbandyti šias kalbų mokymosi programas ir pasidalinti savo nuomone!  Nes kaip prancūzai sako: „L'homme qui sait deux langues en vaut deux“ (liet. „Žmogus, mokantis dvi kalbas, yra dviejų žmonių vertės“).


Eglė Raustė


Turite pastebėjimų šia tema ar norite pareikšti savo nuomonę? Siųskite savo tekstą (lietuviškais rašmenimis, prisegtą kaip „Word“ ar pan. dokumentą) elektroniniu adresu euroblogas.geras @ gmail.com.

Komentarai

Kitos naujienos

Pradžiai – trumpas žodynėlis. Jaunesniems: ant „sienos“ galima ne tik rašyti – tai yra daiktas namo stogui paremti.  Vyresniems: „láikas“ nėra jums negirdėtas šunų laikų patinų pavadinimas, o „guglas“ nėra su cukrumi sumaišytas kiaušinio trynys. Jei tapo sunku susikalbėti su tėvais (ne vien dėl to, kad jie tiesiog nesupranta jaunimo, bet ir nuolat perklausia įvairių žodžių) ar vaikais (nes prisirankioję kažkokių žodelių, kurie skamba panašiai į keiksmažodžius), šis straipsnelis – kaip tik jums.

Europos Komisija (EK) paskelbė pradedanti vykdyti paskolų garantijų magistro studijoms programą. Iki 2020 m. planuojama išdalyti apie 520 mln. eurų paskolų 200 tūkst. studentų. Paskolas žadama teikti nuo kitų metų pradžios, kai paaiškės komercinių partnerių sąrašas.

Tema: Studijos

Tinklaraščio Euroblogas.lt skaitytojai rugsėjo mėnesį labiausiai domėjosi tekstu „TOP užsienio kalbų mokymosi programos!“.

Tema: Studijos

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!