Eurotrip‘as – kas ir su kuo valgoma?

Spausdinti 2014-07-03

Jeigu Eurotrip‘as būtų patiekalas, manau, galėtų atrodyti kaip tapas – užkandžių rinkinys, meistriškai manevruojantis skonių ir kvapų įvairove. O kad išsiaiškinčiau su kuo Eurotrip‘ą skaniausia valgyti, įvykdžiau apklausą. Bene šimtas apklaustųjų atsakė, su kuo mieliausiai keliauja ir kodėl.

Apklausos rezultatų apžvalga:

KELIONĘ SU DRAUGAIS pasirinko daugiau nei 50 proc. apklaustųjų ir argumentavo ganėtinai nuspėjamai: „smagiau“, „šiaip linksmiau“. Su draugais asocijuojame nutrūktgalviškiausius nuotykius, o tarp jų patys jaučiamės saugiau ir drąsiau. Ginvilė teigia, kad eurotrip‘intų su draugais,  nes „jie osom ir daugiausiai nesąmonių gali nutikti“, o Laisvita – „nes tada gali daryti kažką visiškai nurauto“. Susidaro įspūdis, kad į kelionę išsitemdamas draugą, tarsi įgyji gero laiko garantiją arba bent jau stipriai padidini jo tikimybę. Žinoma, linksmybės nėra vienintelis pretekstas keliauti su draugų kompanija. Claudio tiki, kad tai galimybė dalintis brangiausiomis akimirkomis, nebijant, kad netikėtai viskas gali pasisukti neigiama linkme.

„Jei ko prireiktų ar kas nutiktų, galėčiau žinoti, kad tikrai neliksiu viena bėdoje“, – antrina Erika. Aileen pastebi, kad sulaukus tam tikro amžiaus, dėl kuriamų karjerų, šeimų ar auginamų vaikų, kelionės su draugais tampa privilegija. Todėl mergina įsitikinusi, kad būtent dabar, kol yra jauna, privalo išnaudoti šią valiūkišką galimybę.

Apklausos rezultatuose antras pagal populiarumą – KELIAVIMAS SU ANTRĄJA PUSE. Pasak Jurgitos, kelionė su vyru gal išsprogti kaip romantiškas fejerverkas ir užkurti prigesusius jausmus. Anai kelionės su antrąja puse atrodo pačios mieliausios, nes „su mylimuoju ir palapinėje rojus“. Tuo tarpu Ieva tokį pasirinkimą argumentuoja šiek tiek praktiškiau: „mažiausiai kyla konfliktų kelionės metu ir visada galiu pati inicijuoti ir spręsti“.

Kol moteriškoji respondentų dalis akcentavo su mylimuoju juntamą saugumą ir detaliai aprašinėjo  romantiškus pasivaikščiojimus pakrantėmis, vaikinai džiaugėsi, kad kelionės su išrinktosiomis tiesiog paprastesnės, o ir galimybė jaukiai tylėti kelionės metu buvo įvertinta itin palankiai.

Kaip žinoma, kelionė poroje, trio ar kvartete – tai nuosavos komforto zonos gabenimasis su savimi. Tuo tarpu keliaudamas vienas, „esi priverstas  susipažinti, tyrinėti ir išlysti iš urvo“, – teigė apklausoje dalyvavęs Marius. Jis įvardijo pagrindinę priežastį, dėl kurios apie 10 proc. apklaustųjų noriai KELIAUJA VIENI. Stepės vilkai taip pat godžiai aprašinėjo absoliučios laisvės saldumą, kuomet nereikia nieko prie nieko niekaip derinti. Be to, tokia kelionė puikus būdas atitrūkti, skirti laiko sau ir meditatyviai kontempliacijai.

KELIONĖS SU ŠEIMOS NARIAIS AR GIMINAIČIAIS buvo vienas rečiausiai pasirenkamų variantų. Galbūt tokios atostogos pasąmoningai asocijuojasi su įkyrėjusiais mažamečiais broliais ar neadekvačiais senamadiškų tėvų auklėjimais. Tačiau paauglystės kančių liūną perbridęs brolis ar sesuo gali tapti nepamainomu kelionės kompanionu.

„Man kelionės metu svarbu pasitikėjimas ir „susiklausymas“ su kitu žmogumi, – atvirauja Emilija, – o būtent sesė pažįsta mane iki kaulų smegenų, o ir vidury dykumos manęs tikrai nepaliks.“ Be to, giminystės ryšių supančiotieji supranta vienas kitą iš pusės žodžio, sąskaitas apmoka iš bendro biudžeto, o ir pyktis gali į valias, nes yra pasmerkti anksčiau ar vėliau iškelti taikos vėliavas – toks jau tas „aš-ir-tu-vieno-kraujo“ efektas.

Apklausoje dalyvavusieji kone vienbalsiai tikino, kad KELIAUTI SU  NEPAŽĮSTAMUOJU nesiryžtų, tačiau aš pati tokią avantiūrą esu sėkmingai išbandžiusi. Perdėm neišsiplečiant: vieną vakarą olandas ir lietuvė susipažino Danijoje ir netrukus išsiskyrė prisižadėję susitikti po mėnesio Milane ir tranzuoti per Italiją, Prancūziją ir Ispaniją. Susitikimas Milane buvo ganėtinai dramatiškas, nes tik tada suvokiau, kad šito žmogaus visiškai nepažįstu, o kelio atgal nelabai yra. Nuotykių buvo daug, bet tai jau kita istorija...  Galiu tik išduoti, kad tai neginčytinai yra pati įsimintiniausia (kol kas) mano gyvenimo kelionė. Tad nenuostabu, kad internete apstu tinklalapių, padedančių susirasti netikėtą kelionės kompanioną. Dėmesio! Dėl nepažįstamųjų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio, rekomenduojama pasitarti su gydytoju ar vaistininku :)

IŠVADA:  

Apklausoje dalyvavusi Akvilė apibendrino: „keliauti reikia su tuo, kurio keliavimo tikslas yra toks pat, kaip tavo. Ir nepriklausomai, kaip arti gyvenime yra tas žmogus. Kelionėje viskas kitaip.“

Ko gero, Eurotrip‘as net nėra patiekalas, tik viso labo tuščias indas, į kurį beriami norimi ingredientai, o  kelionės kompanionas (ar jo nebuvimas) – skonį keičiantis prieskonis. Ar čili pipirais ar cinamonu savo patiekalą gardinsi – tai jau tavo pasirinkimas, juk dėl skonio nesiginčijama.

Eglė Raustė

Turite pastebėjimų šia tema ar norite pareikšti savo nuomonę? Siųskite savo tekstą (lietuviškais rašmenimis, prisegtą kaip „Word“ ar pan. dokumentą) elektroniniu adresu euroblogas.geras @ gmail.com.

Komentarai

Kitos naujienos

„Mano pirmoji stipendija buvo 5500 eurų. Kai ši suma atsirado mano sąskaitoje, sau pagalvojau: „O, karamba, aš niekada dar nebuvau tokia turtinga!“ – taip pasakoja tinklaraščio Euroblogas.lt autorė Giedrė Simanauskaitė savo tekste „Stipendijų medžioklės gidas“, kurį skaitytojai lapkričio mėnesį skaitė dažniausiai.

Nuo mažens girdėjau kalbant, kad kai užaugs nauja, nepriklausoma karta, ji pakeis senus, korumpuotus, prisivogusius ir kitaip blogus valdininkus. Nauja karta užaugo, bet jaunimas, į kurį krauta tiek lūkesčių, nenoriai dalyvauja rinkimuose, nestoja į politines partijas, ribotai reiškiasi pilietinėse akcijose ir, esant palankioms sąlygoms, pasiryžęs palikti savo kraštą.

Smalsauji, kaip atrodo politiko kasdienybė? Nori pasidaryti asmenukę su ministru pirmininku ar paspausti ranką prezidentei? Turi slaptų užmačių ateityje brautis į valdančiuosius? Štai keletas būdų, kaip moksleiviai bei studentai gali jau dabar išmėginti, ar minkšta mero, ministro pirmininko ar Europos parlamentaro kėdė!

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!