Kaip reaguos Europa?

Spausdinti Autorius: Vytenė | 2014-03-17

Šią savaitę visų dėmesys bus Kryme ir Vakarų šalių sostinėse. Nieko nenustebino referendumo rezultatai, - 96,6 proc. dalyvavusių pasisakė už regiono prisijungimą prie Rusijos.  Referendumo teisėtumu abejoja visi, išskyrus Rusiją, Š.Korėją ir Siriją, Europa ruošia sankcijas Rusijai už tarptautinės teisės pažeidimus. Dalis europiečių piktinasi vangia ES reakcija, kiti – priešingai, baiminasi santykių su Rusija sugadinimo.   

ES pasiuntinys Rusijoje Vygaudas Ušackas turėjo atlaikyti  Europos verslininkų ataką Maskvoje, kurie reikalavo nesiimti jokių sankcijų prieš Rusiją ir negadinti santykių bei verslo sąlygų.

Tuo tarpu pirmadienį Briuselyje renkasi užsienio reikalų ministrai, nuo jų išvadų priklausys ir tai, ką ketvirtadienį nuspręs Europos vadovai.  Tikimasi, kad pirmiausia bus nuspręsta dėl sankcijų aukščiausiems Rusijos pareigūnams, taip pat ir karininkams, kurie prisidėjo prie Krymo užėmimo – vizų draudimas ir sąskaitų įšaldymas.  Tačiau neaišku, kokios tiesioginės sankcijos galėtų būti taikomos pačiam aukščiausiam Rusijos vadovui – prezidentui Vladimirui Putinui.  

JAV savo ruožtu paskelbė, kad Rusija susilauks atskirų sankcijų iš Valstijų pusės.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė šiuos įvykius įvardino kaip faktinę Krymo okupaciją. Vokietijos kanclerė Angela Merkel anksčiau šį procesą yra įvardinusi kaip aneksiją.

Bet, kol kas atrodo, kad net Lietuva bendros pozicijos dėl sankcijų Rusijai neturi – premjeras Algirdas Butkevičius yra sakęs, kad nereikia aitrinti žaizdų, o mūsų prezidentė aiškiai pasisako už sankcijas.

Vytė Rūkaitė

 

 

 

Komentarai

Kitos naujienos

Senovės Graikijos Tėbų miestą gynė ypatingi kareiviai. Elitinis Šventasis būrys buvo sudarytas iš 150 homoseksualių porų. Graikai vadovavosi paprasta logika – joks kareivis nepaliks savo meilužio mūšio lauke. Statistika patvirtino šį mąstymą, nes būrys buvo itin efektyvus kovose. 

Bulgariją apgaubė užsieniečio, pasiryžusio išpirkti žemę, šešėlis. Taip rašė vienas bulgarų apžvalgininkas prieš šių metų pradžią, kai šalis turėjo panaikinti draudimą žemės ūkio paskirties plotus parduoti užsieniečiams.

Baimė būti „nupirktiems užsieniečių“ tarp mažesnių Europos Sąjungos (ES) šalių nenauja. Rytų Europoje ji labai gyva, Vakaruose šis klausimas mažai ką jaudina.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!