Savaitės temos

Kultūra

2014-09-29

Šią savaitę kalbėsime apie kultūrą. Pasakosime apie popkultūrą ir nagrinėsime klausimą, kodėl mes, europiečiai, atsiliekame nuo amerikiečių. Pavartysime knygas Britanijos knygynų lentynose ir kalbėsime apie maisto kultūrą. Laukia įdomi savaitė.

Niujorkas, Gdanskas, Lisabona, Kijevas, Rio de Žaneiras, Sidnėjus – minios trypia pagal greitą būgnų rimtą, jau net ne dainuoja, o šaukia dainų žodžius, ir kartais pratrūksta šokinėti taip, kaip ant scenos šokinėja jų mylima grupė.

Jeigu jūs, kaip ir aš, laisvai prancūziškai dar nekalbate, rekomenduoju parodyti iniciatyvą ir pradėti pokalbį „Bonjour, parlez-vous anglais?“. Tuomet dažniausiai išgirsite atsiprašymą dėl neva „abejotinos“ kokybės anglų kalbos žinių ir pajuokavę apie savo taip pat „abejotinos“ kokybės prancūzų kalbos įgūdžius, galėsite maloniai tęsti pokalbį.

Aš esu skaitytoja. Gyvenu Britanijoje dar ir todėl, kad čia galiu skaityti apie bet ką, ir, palyginus su lietuviškomis kainomis, pigiai.

Skaitytojai praėjusį mėnesį labiausiai įvertino tekstą apie kelionę pėsčiomis 800 kilometrų – „Camino de Santiago: 800 km pėsčiomis Ispanijos keliais ir pakelėmis“.

Frazė „pasakyk, kas tavo draugai, ir aš pasakysiu, kas tu“ jau ne visai teisinga, nes peržiūrėjęs „Facebook“ draugus kartais gali nukeliauti į lankas. Užtat siūlymas papasakoti, ką, kada, kaip, su kuo ir už kiek valgai, gali daug atskleisti apie kitos kultūros atstovus. Šitą taisyklę supratau pagyvenusi ar šiaip daugiau laiko praleidusi skirtingose šalyse...

Anksčiau reiškęs bombas, kurios nušluodavo nuo žemės paviršiaus ištisus miestų rajonus (blokus), anglų kalbos žodis „blockbuster“ dabar reiškia filmą, į kurį plūsta minios žmonių. Kaip ir prieš 70 metų, taip ir toliau Europą bombarduoja amerikiečių „blockbusteriai“. Todėl  praradome savo įvaizdžio kontrolę.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!