Savaitės temos

Klausimai

2012-11-05

Vieno iš „Euroblogo“ autorių, Manto, nuomone, laikotarpis po rinkimų yra labai geras laikas politikos apžvalgininkams, blogeriams ir kitiems, norintiems pademonstruoti savo politines žinias: „kol dar nėra aiški valdančiosios daugumos sudėtis, erdvė spekuliacijoms yra beribė“. Kita vertus, nepaisant Lietuvos politinių realijų, Europos Sąjunga išlieka ta erdve, kurioje svarstymų ir pokalbių temų - begalės. Todėl šią savaitę Jūsų dėmesiui - klausimai apie tai, kur yra Europos Sąjungos moralinis autoritetas, kaip ginamos žmogaus teisės, kokie pasikeitimai Europos Sąjungos politikos atžvilgiu laukia Lietuvos ir kt.   

Šiandien norėčiau pakalbėti ne apie konkrečias pavienes istorijas (kurios tikriausiai yra realiausi pavyzdžiai, kaip veikia įvairūs autoritetai), bet apie kasdienį žinojimą, kokios yra ES moralinės vertybės. Jeigu „moralinės vertybės“ skamba per daug pretenzingai, galima tai sulyginti su Konstitucijos dvasia. Kurioje turėtų veikti visa Bendrija. 

Kartais norisi turėti tai, į ką galima lygiuotis, tai, ko galima siekti. Arba apie ką svajoti, tegul tik ir išskirti iš kitų. Pabandykime šiandien paieškoti valstybės, kurią būtų galima pavadinti ES pavyzdžiu pagal pačių apsibrėžtus kriterijus. 

„Eurobloge“ jau esame šnekėję apie kai kuriose Europos Sąjungos šalyse klestintį ir turizmo sektoriui atsigauti padedantį gastronominį turizmą, kuris Lietuvoje praktiškai dar nėra taikomas. Šįkart apie Europos šalių virtuves bei lietuviškos gastronomijos raidą ir reklamą „Euroblogas“ kalbasi su šios srities ekspertu Ali Gadžijevu, keliose ES šalyse dirbusiu profesionaliu virtuvės šefu. 

Dvi dienas, pirmadienį ir antradienį, Laose posėdžiavę Europos ir Azijos, vienas kitam gyvybiškai svarbių regionų, lyderiai ieškojo išeičių iš krizės. Sunkmečio akivaizdoje į unikalaus formato susitikimą susirinkę lyderiai išsakė savo nuogąstavimus, tačiau sutarimų dėl konkrečių priemonių nepasiekta.

Ką veiksite gruodžio 14-17 d? Gal norėtumėte atvažiuoti į Stokholmą? Na taip, nemokamai – o be to, susitikti su dar keliomis dešimtimis jaunuolių iš Švedijos, Lenkijos, Rusijos (Karaliaučiaus srities ir Sankt Peterburgo) bei Lietuvos? 

Rinkimai baigėsi. Dabar laikas apibendrinimams ir speckuliacijoms. Įvairių sričių žinovai kasdien žiniasklaidos priemonėse pateikia savo pastebėjimus, ką kiekvienai iš ministerijų kuruojamų politikos sričių reikštų vienos ar kitos partijos vadovavimas. Dabar yra geras laikas politikos apžvalgininkams, blogeriams ir kitiems savo išmanymą norintiems pademonstruoti žmonėms – kol nėra aiški valdančiosios daugumos sudėtis, erdvė spekuliacijoms yra beribė. Paspekuliuosiu ir aš. 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!