Savaitės temos

Multikultūriškumas

2014-06-09

Šią savaitę kalbėsime apie multikultūriškumą. Lietuvoje gyvenantis lietuviškų šaknų turintis brazilas pasakos apie kultūrų skirtumus ir gebėjimą prisitaikyti kitoje šalyje. Taip pat gilinsimės, kodėl radikalėja Europa – ar tai nėra globalizacijos pagirios. Euroblogas.lt autorė dalinsis savo mintimis, kodėl nuo pat vaikystės žinojo, kad ištekės už afrikiečio ir kaip jai visa tai baigėsi.

Europos Parlamento rinkimuose triumfavus ultradešiniesiems Prancūzijoje ir nacionalistams Didžiojoje Britanijoje bei keliose kitose Europos Sąjungos šalyse, galima konstatuoti, jog atgimsta nacionalizmas, kuris neslepia noro išardyti pačią ES. Tad pagrįstai galima klausti: kodėl nusiviliama šia sąjunga ir kokios yra šio reiškinio priežastys?

Jeigu tavo tauta buvo viena iš sukėlusių du pasaulinius karus, kaip užtikrinti, jog taip daugiau nenutiks? Įdiegti automatinį mechanizmą savo žmonių pasąmonėje, neleidžiantį jiems didžiuotis savo kilme.

Dar maža, kokių penkerių, „žinojau“, kad ištekėsiu už afrikiečio. Žinojau, ne norėjau, to jausmo užtikrintumą prisimenu iki šiol. Užaugau, ištekėjau, už pietų afrikiečio. Taip detaliai suplanavusi nebuvau, bet nesigailiu. Nors man Vilniaus metrikacijos biure tvarkant dokumentų formalumus ir padejavus, kiek daug visko reikia, darbuotoja tiesiai pasakė: „Ką, tekate už afrikiečio, ir tikitės, kad bus lengva?“

Kas darosi su Europa? Toks klausimas vis dažniau įsipina į mano mintis stebint, kas dedasi aplink. Dar XIV amžiuje Gediminas kvietė į Vilnių kitataučius, o šiandien kratomės imigrantų, prieš kai kuriuos dar pakeldami ranką, nekalbant apie virtualioje erdvėje besiliejančią neapykantą.

„Dar labiau į vakarus paslinkti brūkšniai, dalijantys žemyną į tuos, kurie kviestų santechniką ir kurie susitvarkytų patys, bei į homofobus ir prijaučiančiuosius homoseksualams. Vamzdžiai lietuviams vis dar nekelia problemų, užtat tolerancijos lygis pas mus menkas“, – rašo Euroblogas.lt autorė Eglė Digrytė savo straipsnyje „Europa stereotipiškai: kas bendro tarp bulvių, sekso, santechnikų ir gėjų?“.

„Lietuviai dažnai klausia, ar gražios lietuvės, ar geras alus, ar mėgsti krepšinį. Manau, kad visose šalyse klausiama panašiai. Brazilijoje vienas iš pirmų klausimų bus: na kaip, ar patinka brazilės, ar gražios krūtinės, ar gražūs užpakaliukai? Paskui bus klausimas apie futbolą: kokia tavo mėgstamiausia komanda, ar patinka futbolas? Tai yra dėl to, kad žmonės bando suprasti, ar tu jauti tą patį, ką ir jie. Bandoma atrasti susitapatinimą, sužinoti, ar mąstai taip, kaip aš“, – sako 32 metų Vladas Bartochevis.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!