Savaitės temos

Mūsų karta: kūrėjai ar švaistytojai?

2013-07-15

Sociologai pastebėjo, kad sėkmingai sukūrus verslą, jį išvysto antra, o išvaisto trečia karta. Mes esame kaip tik trečioji nuo Europos Sąjungos įkūrimo. Ir mūsų, jaunimo, nedarbas panašus į pokario situaciją,nors darbdaviai skundžiasi, kad neranda reikalingų darbuotojų. Kas mes - kūrėjai ar švaistytojai? Šią savaitę Eurobloge- apie jaunimo galimybes. 

„Eime pasivaikščioti“, „kac kac kac“, „vakarienės laikas“ – tipinis žodynas žmogaus, kuris kievieną dieną skiria savo laiką, dėmesį ir meilę ištikimam keturkojui draugui. Apytikriais duomenimis Europos Sąjungoje yra laikoma apie 60 milijonų šunų ir 64 milijonai kačių. Visai nemažai, pasakytumėte, tačiau kalbant apie beglobius šunis ir kates, šis skaičius beveik dvigubėja! Todėl taip ir knieti paklausti, kokios šio abejingumo priežastys?

Gal pamenate pasaką vaikams apie šnipšto kalvį, kur ponas, slapčia stebėjęs, kaip kalvis kala dirbinius, nutarė pats to amato imtis? Ūkininkas jam atvežė didelį gabalą geležies noragui pagaminti, o ponas geležį kaitino ir kalė, kalė ir kaitino, kol liko tik mažas gabaliukas, ir būtų užtekę nebent ylai. Tačiau neišėjo ir ylos nukalti, tada ponas nutarė, kad iš šios geležies geriausiai išeis šnipštas: gerai įkaitino paskutinį trupinėlį geležies ir įmetė į vandenį, kuriame jis sušnypštė „Šnipšt!“. Panašią pasaką pastarąjį dešimtmetį pasakojo ir ES institucijos bei politikai apie planuotą „Nabucco“ dujotakį.

Multimilijonierių šeimose, kuriose verslas perduodamas iš kartos į kartą, susiklostė šiokia tokia sociologų pastebėta tvarka: senelis paprastai būna verslo įkūrėjas ir pradininkas,  verslą perėmus antrajai kartai šis sustiprinamas, plečiamas, sėkmės atveju tampa pasauliniu prekės ženklu. Na, o trečia karta, anūkai, viską.. išvaisto ir paleidžia vėjais.

2013-07-15
Jei Jums kyla kokių klausimų apie Europos Sąjungą - klauskite manęs. Aš viską žinau! Trumpai apie mane. Esu jaunas, tačiau jau subrendęs (močiutė taip sakė). Per savo ilgai kauptą mokslų patirtį esu apsilankęs ne viename Lietuvos ir užsienio Universitete. Gyvenu pas Mamą. Didžiausia gyvenimo svajonė tapti Europos Komisaru. Kažkuriuo.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!