Savaitės temos

Naujienos

2013-04-22

Europiečiai alkoholio išgeria du kartus daugiau, nei pasaulio vidurkis. Vokietijos ir Rusijos tradiciškai labai draugiški santykiai po truputį keičiasi, prie to prisidėjo ir Kipro problema. Apie šias ir kitas naujienas- šią savaitę Eurobloge. 

Praeitą savaitę Europos parlamente vyko balsavimas, kurio metu Europos Parlamentas priėmė sprendimą, jau dabar įvardijamą kaip „keliančiu grėsmę Europos Sąjungos aplinkosaugos tikslams“. Europarlamentarai balsavo prieš aplinkos taršos kvotų sistemos pakeitimus, tiksliau – prieš anglies dioksido leidimų, kitaip dar vadinamų taršos kvotomis, pabranginimą.

 

Viešai pasakomi žodžiai yra derybų dalis – taip įtvirtinamos pozicijos. Iki Lietuvos pirmininkavimo ES likus keliems mėnesiams Briuselyje Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius susitiko su Europos Komisijos pirmininku José Manueliu Barroso ir abu pakalbėjo apie tai, kas jiems svarbu. 

Senovės Graikijos gyventojas Herostratas pagarsėjo tuo, jog padegė Artemidės šventyklą. Jis tai padarė tik tam, kad išgarsėtų.  Graikai, būdami toliaregiški ir žiaurūs, nubaudė nevykelį su pagarbos vertu atkaklumu. 

It klausiant, kas atsirado anksčiau, višta ar kiaušinis, dabar kyla klausimas, ar ant bankroto ribos atsidūręs Kipras sugadino Vokietijos ir Rusijos „specialius“ santykius, ar tik atskleidė tiesą apie ir taip jau tvyrojusį atšalimą.

Dabar ES peržiūrimos kovos su alkoholio ir tabako vartojimu strategijos gali dar labiau apriboti šių produktų prieinamumą. Ir tam yra rimtų priežasčių – europiečiai bent jau alkoholio suvartoja du kartus daugiau nei pasaulio vidurkis (tas skirtumas dar labiau išaugtų, jeigu matematiškai iš vidurkio skaičiavimo ištrauktume pačią Europą)

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!