Savaitės temos

Nenuobodu

2013-11-18

Artėjant Lietuvos pirmininkavimo ES perliukui - po kelių savaičių vyksiančiam trečiajam Rytų partnerystės susitikimui Vilniuje – atmosfera aplink mūsų sostinę kaista. Tuo tarpu ES priimami sprendimai, kurių įtaka paaiškės su laiku: Europos teisingumo teismo sprendimas dėl prieglobsčio seksualinėms mažumoms. Apie tai kalbėsime šią savaitę. Bus nenuobodu.

Ar galvojate, kad internetinėje erdvėje patalpinti jūsų asmeniniai duomenys ir privati informacija yra saugi? Eurodebatų, vyksiančių Ukmergėje, dalyvių įžvalgos supažindina ne tik su duomenų apsauga, bet ir su informacinio karo padariniais bei jo mąstu.

Vartotojų teisių užtikrinimas, galimybė lengviau eksportuoti ir importuoti prekes, mokytis bei dirbti užsienyje ir laisvai keliauti visose ES šalyse - tai galimybės, kurios atsiveria Lietuvos gyventojams, būnant Europos Sąjungos dalimi. Dar vieni Eurodebatų dalyviai, „Rojaus obuoliukai“ iš Alytaus, analizuoja narystės ES privalumus.

Alytuje vyksiančių Eurodebatų dalyviai, „Linksmuolių“ komanda, aptaria privalumus, kuriuos gauna mūsų šalis, būdama Europos Sąjungos nare.

Eurodebatų komanda „Eruditai.LT“ galvoja, kad galimybė dalyvauti Erasmus programoje kitoje šalyje yra naudingiau už studijas užsienio universitete.

Ar naudinga buvusioms Sovietinio bloko šalims įstoti į ES? Ar dėl to ES sustiprėtų finansiškai? Į šiuos ir panašius klausimus atsakymo ieško Eurodebatų dalyviai iš Telšių - komanda „Speechless“.

Dar vieni Eurodebatų dalyviai, komanda „Trijulė“, mano, kad taikyti griežtas saugumo taisykles internete yra būtina!

Svetima gėda apima ir mane. Kiekvieną kartą kai girdžiu ir matau Lietuvos pop muzikos žvaigždes, važiuojančias ant sovietmečiu sukurtos muzikinės kultūros, pristatančias apgailėtinai žemą lygį kurį beviltiškai bando maskuoti nuogais kūnai, suprantu aiškiai, jog tai ne naujosios, bet senosios civilizacijos palikimas. Palikimas kurio vis dar nepavyksta mums atsikratyti.

Ar kada nors susimąstėte, jog apie žmogaus gyvenimą galima sužinoti beveik viską, išsiaiškinus jo elektroninio pašto slaptažodį? Eurodebatuose dalyvaujanti komanda „Žydi gėlės“ narplioja gana painią duomenų saugumo situaciją virtualioje erdvėje.

Eurodebatų dalyviai iš Vilniaus Jėzuitų gimnazijos, komanda „Mozaika“, nesutinka, kad jauni žmonės turėtų grąžinti valstybės investuotas lėšas į studijas arba įsipareigoti kelis metus atidirbti Lietuvoje.

Anot Eurodebatų dalyvių iš Raudondvario gimnazijos, dažnas Lietuvoje studijuojantis jaunuolis neįsivaizduoja savo ateities be „Erasmus“ mainų programos.

Eurodebatų komanda iš Kauno Technologijos Universiteto Gimnazijos mano, kad bendra valiuta naudinga visoms ES valstybėms

Šiuo metu labai aktuali problema, kai jaunas žmogus, baigęs studijas Lietuvoje, išvažiuoja dirbti į užsienį, užmiršdamas apie valstybės jam suteiktą išsilavinimą. Eurodebatų komanda iš Klaipėdos Ąžuolyno gimnazijos mano, kad baigęs studijas Lietuvoje, jaunuolis turėtų atpirkti valstybei padarytą žalą.

Klaipėdos gimnazistų komanda „KRISLIUGA“ ruošiasi šiame mieste vyksiantiems Eurodebatams ir teigia, kad dėl bendros valiutos Europos Sąjunga yra stipresnė.

Eurodebatuose Ukmergėje dalyvausiantys „Istorikai“ teigia, kad Europos Sąjungai nėra naudinga tapti Jungtinėmis Europos Valstijomis

Eurodebatuose dalyvaujantys Kalvarijos gimnazijos moksleiviai mano, kad studentai už valstybės lėšas baigę studijas, turėtų kelis metus atidirbti Lietuvoje.

„RJG komanda“ ruošiasi Eurodebatams Marijampolėje ir diskutuoja apie informacinio saugumo problemas Europoje.

Eurodebatų dalyviai iš Marijampolės, „Nekomanda“, svarsto, ar ES galėtų virsti Jungtinėmis Europomis Valstijomis

Prisipažinsiu, prasidedant Lietuvos pirmininkavimui ES, bijojau, kad jis bus nuobodus ir niekas niekada nepastebės, kas gi buvo ta mažytė šalis, pusmetį stovėjusi už Europos Sąjungos vairo ir jį neva sukiojusi. Dabar suprantu, kaip mažai teįvertinau pirmininkavimo metu žaidžiamo žaidimo svarbą ir priešininko gudrumą.  

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!