Savaitės temos

Nuomonė

2013-03-04

Naujasis JAV Valstybės sekretorius John Kerry neseniai vykusio oficialaus vizito į Europos Sąjungą metų išsakė savo nuomonę apie ES situaciją ir jos valstybes nares. Kokia ji? Skaitykite pirmadienio „Eurobloge“.  

Europos Vadovų Taryba, Europos Komisija, Europos Parlamentas ir Europos Sąjungos Taryba – tai yra ES institucijos, susilaukiančios didžiausio dėmesio žiniasklaidoje bei politikos mokslininkų straipsniuose.

Ką reikia žinoti prieš pradedant planuoti karjerą? Kokia „Erasmus“ programos potenciali nauda įsiliejant į darbo rinką bei kuo karjeros kelyje gali būti reikšminga savanorystė? Apie tai buvo diskutuojama Vilniaus Ozo gimnazijoje organizuotoje diskusijoje „Kas trukdo jaunų žmonių karjerai ir kaip to išvengti?“.

Nors Svynio Todo kepyklėlės lankytojai ir mėgavosi gardžiais kepiniais, sužinojus jų sudedamąsias dalis apetitas daugeliui būtų dingęs ilgam. Panašiai kurį laiką jautėsi ir dalis Didžiosios Britanijos bei Airijos gyventojų po to, kai sausio viduryje šiose šalyse kilo skandalas dėl vietoje jautienos naudojamos arklienos.

Europos Sąjungos procesus stebinčios idėjų kalvės (angl. think tanks) yra vis aktyvesnės socialiniame tinkle „Twitter“, atkreipia dėmesį stebėtojai. Bet kurie iš jų yra populiariausi ir aktyviausi socialiniame tinkle, o kurių ten nerasime?

„Vokietija yra lyderė Europoje, o Prancūzija – tarp formuojančių užsienio politiką“, - tokių ekspertų ir kai kurių politikų minčių ne kartą esu girdėjusi įvairiose formaliose ir neformaliose diskusijose Paryžiuje. Bet ar taip vertina šias šalis ir JAV?

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!