Savaitės temos

Nusikaltimai

2014-09-01

Šią savaitę kalbėsime, kaip reikia elgtis, kai kitoje valstybėje papuoli į nelaimę. Dalinsimės istorijomis, kaip kitiems sekėsi tokiose situacijose. Tačiau visų pirma apžvelgsime šeštadienį vykusią Europos Vadovų Tarybą ir jos sprendimus dėl karo Ukrainoje, taip pat paskyrimus į naujus postus.

Apie lietuvių auksines rankas – gebėjimą dirbti, kurti, o taip pat vogti, žudyti ir plėšti – kalba kone visa Europa, vis dėlto Pietų Amerika lietuvių gabumus taip pat pažino. Tiesa, ne iš pačios geriausios pusės.

Ką daryti, jei nukentėjote šalyje, kurios kalbos nesuprantate ir apie teisėtvarką nežinote nieko? Kur kreiptis, jei nesusikalbate su pareigūnais?

„Barselonoje pirmą dieną gatvėje pamačiau dailiai apsirengusį vaikiną, turintį tik nedidelę rankinę ir popieriaus lapą su užrašu: „Padėkite man grįžti namo.“ Nedaug trūko, kad aš pati taip būčiau sėdėjusi“, – ilgai lauktas, bet vagišių apkartintas atostogas viename lankomiausių Ispanijos miestų prisimena vilnietė Eglė. Užsienyje gyvenančiai Aistei pasisekė mažiau – tolimoje Malaizijoje likusi be paso, pinigų ir ryšio priemonių, ji nesulaukė Lietuvos diplomatų pagalbos ir tik po trilerį primenančio lakstymo iš vienos ambasados į kitą sugebėjo patekti į lėktuvą.

Paskutinį rugpjūčio savaitgalį Europos Sąjungos šalių lyderių padaryti sprendimai gali turėti didelės įtakos tiek tolimesniam organizacijos vystymuisi, tiek ir politinei bei geopolitinei situacijai Europoje ir pasaulyje. Nekyla abejonių, kad šeštadienį įvykusi Europos Vadovų Taryba (EVT) buvo pati svarbiausia per keletą metų. Ne tik Europai plačiąja prasme, tačiau ir Lietuvai.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!