Savaitės temos

Pabaiga yra ir pradžia

2013-12-30

Paskutinė 2013 metų Euroblogo savaitė. Pranešame apie trumpųjų interviu konkurso pratęsimą, apžvelgiame metus ir laukiame Naujų metų su naujomis žiniomis.

Jūsų rašyti trumpi interviu pasirodė labai populiarūs, todėl Euroblogas pratęsia konkursą!  Kad būtų smagu, reikia visai nedaug - pasiimk kokį draugą, bičiulį, mokslo draugą ar kaimyną ir užduok jam tris-penkis klausimus apie Europą ir ne tik. Jie gali būti paprasti arba netikėti. Gali jų paklausti, kas yra ES, gali paklausti, koks patiekalas arba miesto gatvė primena Europą. O pabaigai gali neklausti nieko arba pasiteirauti kaip draugo šuo ar katė jaučiasi žiemą. 

Ją nešė, pametė, atrado, istorija ja žaidė nuolatos, Ji ne erdvė, ji ne pasaulis, idėja jau kitos kartos, paprašytas sukurti ketureilį apie Europą, atsakė Renaldas.

 

Lenkija balansuoja tarp Vokietijos ir Rusijos, o Vokietija – tarp Rusijos ir ES. paskutinis susitikimas primena gero ir blogo policininko žaidimą, kur Lenkija atveria Rusijai duris į Europą, o Vokietija tuo metu išveda pro jas disidentus ar kitus Rusijai nepatogius asmenis.

Matant pigias avialinijas, kurių skrydžiai pasiekia įvairius, ir pačius tolimiausius bei mažiausius, Europos kampelius, kuriuose visada pilna jaunų žmonių, keliautojų, turistų iš viso žemyno, širdis savaime susigraužia, prisiminus naktis traukiniuose, Euroblogo interviu sako Diogo.

Ar esate kada nors po skrydžio pametę savo bagažą? Tai itin dažnai pasitaiko Kalėdų ir Naujųjų Metų laikotarpiu, kai keliautojų srautai ypač dideli. Tačiau šie vargai netrukus turėtų baigtis – ar bent jau susidoroti su jais bus kur kas lengviau.

Karolis, Europos jaunimo parlamento tarybos narys, džiaugiasi, jog pirmininkaudama ES Tarybai Lietuva suderino 2,5 karto daugiau teisinių dokumentų nei paprastai pavyksta per pirmininkavimą. Jeigu galėtų pakeisti ką norįs ES, jis pašalintų visą blogį.

2013-12-30

Mediciną Kaune studijuojanti 19 metų Agnė nepaliktų Lietuvos ne tik todėl, kad čia gyvena jos šeima, draugai ir  artimieji, bet todėl, kad čia gyvena ir priešai.

Europos Sąjunga galėtų prisidėti ne vien boikotuodama olimpines žaidynes, bet kuo skubiau pasiūlydama realią pagalbą Rusijai tiriant teroro išpuolius. Suteikta pagalba ir bendradarbiavimas įtvirtintų ES vaidmenį, ir to prašo ir paprasčiausias žmogiškumas. Galiausiai, ES turi būti suinteresuota ir savo piliečių saugumu Sočio olimpinėse žaidynėse.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!