Savaitės temos

Pasitikrinimas

2013-05-27

Šią savaitę Europos Komisija turi paskelbti Lietuvos ir kitų ES valstybių (išskyrus tas, kurios už paskolą vykdo griežtą tvarumo programą) biudžeto rodiklių vertinimus - kaip sekasi kopti iš krizės. Ir ar nepasiklydome siekdami daugiau ir geresnės ekonomikos. Šią savaitę dar kalbėsime, ką iš tiesų išgyvena euro sapiens, kai kaskart reikia kurti gyvenimą naujoje šalyje ir apie dar keletą dalykų. 

Prieš kelerius metus esu išgirdusi apie Prancūzijoje populiarų „neprieaugio“ judėjimą, su kurio atstovais dabar teko susipažinti Budapešte. Angliškai jie save vadina „degrowth“, prancūziškai „decroissance“ (arba, kaip kikenau į ūsą, „anti-kruasanai“ („croissants“, tos prancūziškos bandelės).

Kaip teigiama "Pew" Europoje atliktos apklausos išvadose, "Prancūzų visuomenės nuotaikos vis mažiau primena Vokietiją ir vis labiau panašėja į pietinės periferijos šalis - Ispaniją, Italiją ir Graikiją." Kai kurie apžvalginingai Prancūzijai jau ruošia vietą eurozonos periferijoje, o Paryžiaus partnerystė iš tiesų vis labiau sukasi į Europos Pietus...

Be kačių ir memų apie Šiaurės Korėją, internetas susirado sau naują juokų maišą. Savo 5 minutes Youtube ką tik apturėjo Čekijos prezidentas, Milošas Zemanas. Valstybinės svarbos ceremonijos, vykstančios tik kartą per 5 metus, metu jis buvo horizontaliai neįgalus.

Praeitą savaitę Lietuvoje viešėjo Europos Komisarė Connie Hedegaard, Vilniaus ISM universitete surengusi diskusiją apie klimato kaitą ir pristatydama naują Europos Komisijos inicijuotą visos Europos visuomenės informavimo kampaniją „Pasaulis ir klimatas, kokių norėtumėte“.

Šį trečiadienį Europos Komisija turi paskelbti, ką Briuselio specialistai mano apie kiekvienos šalies planus auginti ūkį, neišklysti iš tvaraus augimo, ar išlaidavimo planus. Kitaip tariant, mes akį į mūsų biudžetą ir nuspręs, ar viskas protingai paskaičiuota ir nepersistenga su išlaidomis.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!