Europos akis į mūsų biudžetą

Spausdinti Autorius: Vytenė | 2013-05-26

Šį trečiadienį Europos Komisija turi paskelbti, ką Briuselio specialistai mano apie kiekvienos šalies planus auginti ūkį, neišklysti iš tvaraus augimo, ar išlaidavimo planus. Kitaip tariant, mes akį į mūsų biudžetą ir nuspręs, ar viskas protingai paskaičiuota ir nepersistenga su išlaidomis.

Tokia procedūra atsirado krizės metais, iš karto po to, kai gerą pamoką davė Graikija.  Kaip pamenam, iš pradžių nerimo per daug nekėlusi šalis, pasikeitus valdžiai paskelbė, kad statistika – suklastota, o skolos grasina prismaugti ne tik pačius graikus, bet ir Europą.

Taigi dėl to šiandien svarbiausi biudžeto skaičiukai ir ekonomikos augimo prognozės tikrinamos Briuselyje, kad daugiau tokių skambių siurprizų nebūtų. Nes o kam jų daugiau ir reikia.

Ta proga dėmesio bus skirta ir pensijų sistemos ar struktūrinėms reformos. Nes jos, kaip skausmingas ir nemalonus darbas, turi savybę būti atidėliojamais. Bet kaip tik tokie atidėliojimai ir trumpalaikio populiarumo vaikymaisi mus atves prie dar vienos krizės. Bet apie tai kada vėliau.

Svarbiausi biudžeto rodikliai, išskyrus tų šalių, kurios gelbėjamos ES pinigais, bus patvirtintos vasarą Briuselye. Lietuvos premjeras kol kas neturėtų labai dėl ko nerimauti, nes Lietuvos rodikliai turėtų būti padorūs ir dar arčiau Mastrichto kriterijų.

Kad krizė – proga apsivalyti ir žengti kelis žingsnius į priekį parodė ir EK noras sudrausminti visus europietiškus mokesčių rojus, taip pat susitarti ir su Šveicarija, kad jos bankuose niekas anonimiškai negalėtų slėpti abejotinų pinigų.

Šią savaitę gali būti naujienų ir Sirijos karo fronte, - kiek ilgai ES ketina laikyti ginklų embargą. Neseniai pasirodė naujienos, kad vis daugiau belgų vaikų, atsivertusių į islamą, iškeliauja į  Siriją palaikyti sukilėlių. Kaip ir kiekvienam kare, dalis išvažiavusių europiečių, kovojančių už savo įsitikinimus, namo nesugrįžta. Apie embargo pratęsimą ES bus kalbama ir kitos savaitės pradžioje, ginklų draudimas baigia galioti birželio pirmąją.

Šią savaitę Eurobloge dar kalbėsime apie ES pilietybės vertę ir patrauklumą. Vija pasakos apie tai, ką reiškia būti tikru euro sapiens – keliautoju, naujoje ES šalyje vis bandančiu sukurti sau naują gyvenimą. Tai ne tik draugai, skaniausia kava, savas kirpėjas, patikimas santechnikas, bet ir laikini gyvūnai globai, draugai ir surogatinės motinos.

Tomas papasakos apie Čekijos prezidentą, kuris perėmė vairą iš euroskepsio forpostą laikiusio Vaclavo Klauso.

Dar šią savaitę laukia Europos namų atidarymas, kur vienoje vietoje, po vienu stogu pačiam miesto centre turime informacijos centrą ir Europos Komisijos bei Europos Parlamento atstovybes. Kokia nauda iš to mums, parašys Ieva.

Geros savaitės visiems, tegu ji būna šilta.  

Parengė Vytė Rūkaitė

 

Komentarai

Kitos naujienos

Laukiant jau už mėnesio prasidedančio Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai, Vilniaus centre praeitą savaitę buvo oficialiai atidaryti Europos namai, kuriuose įsikūrė Europos Komisijos atstovybė, Europos Parlamento informacijos biuras bei Europos lyčių lygybės institutas. 

Posakis, kad „meilėje ir kare nėra taisyklių“ tik iš dalies teisingas – bent jau kare tam tikros taisyklės egzistuoja. Jos nusistovėjo per daugelį amžių kovų, paliaubų, derybų ir taikos, kuri kai kuriose pasaulio dalyse vis dar tokia trapi.

Tema: Aštrumas

Nuo 1960-ųjų migracija Europos Sąjungoje patrigubėjo, ir didelė dalis įvairiose srityse kuriamų įstatymų šiuo metu turi arba reaguoti į dėl to pakitusią situaciją šalyse narėse, arba stengtis kai kuriuos pokyčius numatyti iš anksto ir jiems ruoštis kuriant naują politiką.

Tema: Aštrumas

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!