Savaitės temos

Pavasaris

2014-02-24

Paskutinę žiemos savaitę Eurobloge skaitykite apie pokyčius Ukrainoje, Estrelos rezoliuciją bei kitas naujienas. Tap pat iš šveicarės lūpų išgirskite, ko bijo tie „kiti“ 49,7 procento, nebalsavusių už imigracijos į Šveicariją ribojimą.

Per tris mėnesius „EuroMaidanas“ vystėsi etapais, kuriuos galima pavadinti Maidano susirinkimu, Maidano stovykla ir galiausiai Maidano seče - kazokų karine stovykla. Pirmasis Maidanas baigėsi, kai lapkričio 30 naktį „Berkut“ šturmavo Maidano aikštę ir žiauriai išvaikė bei sumušė ten protestavusius studentus. Gruodžio pirmąją dieną vietoje išvaikytų poros šimtų studentų Kijevo gatvėse pasirodė apie milijonas protestuotojų.

Paskutinė į galvą šaunanti Vokietijos užsienio politikos agresyvėjimo priežastis yra gana užtikrintas Angelos Merkel įsitvirtinimas Vokietijos valdžios viršūnėje. Ką ten Vokietijos, ir visos Europos! Vokietijos įsitraukimas į ES reikalus veda į dar vieną įdomų klausimą: ar Vokietija iškils kaip ES lyderė, ar vėl kaip atskira supergalia, vedama savų interesų? 

Paskutinius keturis mėnesius vyko trumpojo interviu konkursas ir šiandien skelbiame jo nugalėtojus. 

Knyga „Šaunusis naujas pasaulis“ - puikus pavyzdys, į kokius kraštutinumus gali nuvesti siekis sureguliuoti populiacijos reprodukcinius procesus. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad ir Estrelos rezoliucijos oponentai siekia užkirsti kelią Šauniojo naujo pasaulio link.

Ar mes nenumanėme, kad būtent tokio atsako sulauksime? Ar nesitikėjome tokių pasekmių? Todėl žmonės galvojo,  jog balsuoti už pasiūlymą yra gera mintis? Ne. Galimos pasekmės buvo akivaizdžios gerokai iki balsavimo. Visos išskyrus vieną partijos agitavo balsuoti prieš, vyriausybė ir parlamentas aiškiai atmetė kvotų idėją.

Balsavimas vyksta spaudžiant „patinka“ mygtuką, jis  vyks iki vasario 28 dienos, penktadienio, vidurdienio. Laimėtojus skelbsime tos pačios dienos vakarą. Tad konkurso nugalėtojai pavasarį galės pradėti turėdami naują nešiojamąjį kompiuterį „Dell Inspiron mini“, puikias ausines ar diktofoną, padėsiančius tęsti sėkmingus žurnalistinius eksperimentus.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!