Savaitės temos

Pilietybė

2013-09-23

Visi ES šalių piliečiai automatiškai turi ir ES pilietybę, kuri užtikrina laisvą darbo jėgos judėjimą, taip pat ir per Šengeno bevizę erdvę ir kitokių privilegijų. Šią savaitę Eurobloge diskutuosime, ar reikėtų supaprastinti ES narių pilietybės išdavimą jos norintiems, ar vadinamasis pilietybės liberalizavimas suteikia daugiau teisių tik ir taip jau privilegijuotiems. 

Pasidalinimas sveikinimais. Kaklaraiščiu sveikinu Lietuvą su sidabru, o balsu - Angela Merkel. Džiaugiuosi vokiečių apsisprendimu ir sveikinu visą Europą, kad ateitis išlieka stabili ir nors to nepasakau žodžiu, pasakysiu čia raštu. Tai tik dar vienas žingsnis link Euro Lietuvoje. Nors Lietuviams labai nepatinka pokyčiai, supraskite, kad šis į gerą, nes kas kitas uždirbs Lietuvai pinigų, jei ne verslas! O čia ES dar praeitą savaitę žadėjo dar mažiau biurokratizmo. Bet ne apie tai šis video. Pasižiūrėkit!

Šios savaitės Euroblogo „Už ir prieš“ rubrikoje – diskusija, ar supaprastinti ir palengvinti pilietybės išdavimą visiems. Nuomonė už.

Jeigu tik sportininkams būtų panaikinti pilietybės reikalavimai, žaidėjų uniformos daugiau nebeatstovautų šalims. Ant uniformų tada turėtų būti parašyta „šiandien samdomas Lietuvos“, o ne tiesiog „Lietuva“. Tačiau mažiau reikalavimų turėtų būti taikoma visiems, kurie savo vaikams nori suteikti daugiau galimybių.

Šios savaitės Euroblogo „Už ir prieš“ rubrikoje – diskusija, ar supaprastinti ir palengvinti pilietybės išdavimą visiems. Nuomonė prieš.

Nenorėčiau, kad asmenys, kurių niekaip nepaveiks jų balsavimo pasekmės, spręstų, kiek man reikės mokėti už sveikatos apsaugą. Be to, nemanau, kad porą kartų per metus ekranuose sublyksinti garsi sportininkė yra „vertingesnė“ valstybei nei eilinė imigrantė, kasdien lenkianti nugarą gamykloje ar plušanti universitete, kurią išties veikia mūsų, piliečių, priimami viešieji sprendimai.

Į šalies pilietybę tam tikra prasme galima pažvelgti ir rinkos požiūriu. Kuo geresnės kokybės (daugiau naudos) už kuo mažesnę kainą (lengva įsigyti) – tuo ji turbūt patrauklesnė kitų šalių piliečiams. 

A.Merkel yra vadinama „Europos ponia „Nein“ (vokiškai„Ne“)“. Euro zoną apėmus finansinei krizei ji tapo vis vienu pagrindinių asmenų kovoje su ja. Kitas praėjusios savaitės herojus turbūt galėtų būti pavadintas „Europos ponu „Si“ (itališkai – „taip“). Tai – buvęs Italijos premjeras Silvio Berlusconi.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!