Savaitės temos

Pokalbiai

2013-10-14

Praėjusią savaitę paskelbta, kad Europos Parlamento teikiama Sacharavo premija bus apdovanota Talibano pakeliui į mokyklą pašauta paauglė pakistanietė Malala Yousafzai, kovojanti už mergaičių galimybes mokytis. Europos Parlamente neseniai svarstytas ir kitas klausimas, susijęs su mergaitėmis - ar reikalinga drausti vaikų grožio konkursus, kur net paauglių amžiaus nesulaukę vaikai bandomi talpinti į suaugusių pasaulio, kuris retai įsivaizduojamas be seksualumo demonstravimo, rėmus. Apie tai šią savaitę kalbėsime Eurobloge.

Rodos Eksperčiuką pagavo rudeniška melancholija ir jis pradėjo filosofuoti. Ar į lankas ar ne - galite žemiau drąsiai išreikšti savo nuomonę.

„Vaikai šiaip ar taip varžosi. Kodėl negalima leisti mergaitėms pasidžiaugti grožiu? Juk tai tik žaidimas,“ - sako vaikų grožio konkursų teisintojai. Tačiau visi tie teiginiai yra melagingi ar bent jau slepia dalį tiesos. O dalinės tiesos tokiame amžiuje gali negrįžtamai sužaloti. Tai nėra nekaltas žaidimas. Todėl Prancūzija pasielgė teisingai, inicijuodama vaikų „grožio“ konkursų draudimą. Neseniai mažų mergaičių seksualizavimo klausimas svarstytas ir Europos Parlamente.

 

Triuškinanti pergalė! 42%. Apytiksliai tokį kiekį visų balsų surinko Angelos Merkel krikščionių demokratų partija rugsėjo 22 dieną vykusiuose Vokietijos parlamento rinkimuose. Tiek balsų jokiai politinei jėgai nepavyko gauti nuo pirmųjų Vokietijos rinkimų 1990 m., vykusių iš karto po šios šalies susivienijimo. Vokietijos kolegas suskubo sveikinti kitų Europos dešiniųjų partijų lyderiai. Ne išimtis ir TS-LKD, kurios vadovaujama Andriaus Kubiliaus vyriausybė 2008-2012 metais su krize kovojo Angelos Merkel vyriausybės stipriai remiamomis priemonėmis, pabrėžusiomis fiskalinės drausmės poreikį.

 

ES galvoja kreiptis į PPO dėl Rusijos veiksmų prieš Lietuvą. Tuo tarpu Pasaulinė prekybos organizacija ar turi nuspręsti, ar imtis priemonių prieš Rusiją, kuri ne tik taiko galimai  neteisėtas priemones ir prieš europietiškus automobilius, taikydama 420-17.200 eurų importo mokestį.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!