Savaitės temos

Politika

2014-09-15

Ši savaitę kalbėsime apie naujus politikos vėjus Europoje. Nagrinėsime naująją Europos Komisijos sudėtį ir Škotijos nepriklausomybės referendumą.

„Nėra protinga jaunam žmogui atmesti Darbo biržos teikiamą pagalbą vien dėl visuomenėje susiformavusių stereotipų“, – įsitikinusi Vilniaus dizaino kolegijoje mados dizaino specialybę baigusi ir po studijų sėkmingai įsidarbinusi Marija Krutulytė.

Mėlyna. Izraelyje mėlynos spalvos daug. Pavyzdžiui, daugelio namų durų staktos nudažytos skaisčiai mėlynai. Neatsitiktinumas. Tikima, kad mėlyna spalva saugo nuo nužiūrėjimo. Tačiau išgirdus vietinių pasakojimus, kaip, laikas nuo laiko, kur nors pakampyje vis nuduriamas koks tikėjimą afišuojantis žydas, ar pajutus tą nebylią įtampą, sukibirkščiavusią musulmono ir ultraortodokso žydo žvilgsnių sankirtoje, pasidaro aišku, kad vien mėlyna spalva šiuose kraštuose nepadės...

Kaip greitai viskas gali apsiversti aukštyn kojomis! Dar šiek tiek daugiau nei prieš pusę metų tinklaraštyje Euroblogas.lt parašiau straipsnį „Naujos valstybės Britų salose nesitikėkime“. Straipsnio pavadinimas neleidžia nuslėpti straipsnio turinio. Taip, jame aš prognozavau, kad Europos žemėlapiui pasipildyti nauja valstybe – Škotija – galimybių yra nedaug. O štai kaip viskas atsitiko – galbūt tuoj mano ankstesnįjį straipsnį naudosime kaip nepasitvirtinusios prognozės pavyzdį!

 

Vaikystės kaimo kaimynas Vacys, kuris kaustydavo visiems kaimiečiams darbinius arklius ir skersdavo kiaules, nebaisiai mėgo moteris. Ypač tas, kurios nutūpdavo jo kiemo suolą ir apsimesdamos, kad laukia „lafkės“, tiesiog stumdavo dienas plepėdamos. Žaizdami vaikai jo kiemą praeidavom kelis kartus per dieną, todėl gerai girdėdavau, kad moteriškių plepalai buvo kaimiškai buitiški, kasdien tie patys. „Kap šunes luojat“, – garsiai į jų pusę sakydavo Vacys.

Praėjusią savaitę naujasis Europos Komisijos prezidentas Jeanas Claude‘as Junckeris pagaliau paskelbė, už kokias sritis bus atsakingi naujieji komisarai ir kaip bus organizuojamas jo komandos darbas. Užsienio žiniasklaidoje akimirksniu pasipylė komentarai – tiek kritika, tiek ir pagyros.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!