Savaitės temos

Premija

2012-10-15

Europos Sąjungai šiais metais skirta Nobelio taikos premija sukėlė audrą skirtingų nuomonių. Premija biurokratinei institucijai - pelnytas įvertinimas ar prastas pokštas? O gal tai - įpareigojimas pačiai Bendrijai nesuklupti ir neužsibūti krizės debatuose bei atsitiesti? 

Nobelio taikos premijos skyrimas ES, gali būti, sumažino ant ES nirštančių graikų pykčio bangas, privertė susimąstyti kai kuriuos skeptikus ir duoti papildomų kreditų šiai sąjungai. Arba nusivilti komitetu, skiriančiu Nobelio premijas. 

Šio straipsnio tema gali pasirodyti kiek neįprasta jaunam žmogui – aktyvus senėjimas. Tačiau šiuo metu tai yra ne tik ypač aktualus klausimas praktiškai visoms Europos valstybėms dėl visuomenės senėjimo keliamų iššūkių, bet ir vienos iš didžiausių ES informacinių kampanijų – Europos Metų – pagrindinė tema.

Niekam nebus naujiena, jog Turkija jau kurį laiką siekia tapti Europos Sąjungos nare. Niekam nebus naujiena ir tai, kad šie jos siekiai kelia nemažai diskusijų Europoje. Šia tema parašytas ne vienas straipsnis. Tebūnie dar vienas, gal kažkuo kitoks.

Jeigu ES narės priims Europos Komisijos siūlymus, po kelerių metų aš turėčiau greičiau parsisiųsti knygas perkamas per Amazon.com, galėti įsigyti dujų iš latvių, jeigu jiems „Gazprom“ parduoda pigiau. Pirkdama prekę galėsiu matyti, kiek anglies dvideginio buvo išmesta ją gaminant. Tai, kokioje šalyje gyvenu, neturėtų man nulemti didesnių įkainių bankuose, o į Vilnių iš Europos pietų skristi ne per Rygą, o tiesiogiai. 

Europos Sąjungai tapus Nobelio taikos premijos laureate, smagu pasidžiaugti ir kitais laimėjimais: praeitą savaitę Frankfurto knygų mugėje Europos Komisija paskelbė 2009-ais metais įsteigtos Europos Sąjungos literatūros premijos laureatus. Šiais metais viena iš dvylikos apdovanotų autorių buvo ir lietuvė Giedra Radvilavičiūtė. Prozininkė bei eseistė nugalėjo su savo esė rinkiniu „Šiąnakt aš miegosiu prie sienos“.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!