Savaitės temos

Referendumai, sprendimai arba kas tėvų neklauso....

2014-02-17

Šveicarai neleido kroatams taip paprastai atvažiuoti ir dirbti, ES sustabdė mokslinio projekto finansavimą. Škotai nori atsiskirti nuo Didžiosios Britanijos, Europos Komisija perspėja, kad grįžti į ES gali būti ir neįmanoma. Apie referendumus ir juose priimtų sprendimų pasekmes - šią savaitę Eurobloge. 

Ir dar kartą- apie žirafą Marių, "Facebook" suteiktą teisę pasirinkti trečiąją lytį ir lenkų nepasitenkinimą dėl vizų. 

Sekant bulvarinių laikraščių tendencijomis, skaitovus reikia dominti tuo, kas grasina visuomenei. Įvairios religinės, seksualinės ar rasinės mažumos, ir, žinoma, imigrantai. Tačiau atrodo, jog šį sykį grėsmė iškilo...pačiam imigracijos baubui. Kas ta grėsmė ir ar sugebės ji viena pakeisti žmonių požiūrį į iš svetur atvykstančius?

Pirmą kartą su „europanglų“ kalba susidūriau studijuodama pagal „Erasmus“ studentų mainų programą Danijoje. Vienos iškylos metu, kurioje dalyvavo kelios dešimtys įvairių tautų studentų, niekas neprisiminė, kaip pasakyti „skėtis“ angliškai. Todėl visi pradėjo sakyti angliškus sakinius su šiuo žodžiu savo kalbomis ir galiausiai vieni kitus kažkaip supratome. Visi, išskyrus kelis amerikiečius ir panelę iš Naujosios Zelandijos. „What language was this?“ – jie paklausė. „European“, - atsakėme („Kas čia buvo?“ – „Europiečių kalba“).

Europos Sąjunga ir JAV netrukus turės išspręsti nemažą iššūkį. Pastaruosius 12 mėnesių abiejų pusių diplomatams teko kalbėtis dėl Edwardo Snowdeno, PRISM skandalo, neatsakingų JAV diplomatės žodžių, o dabar teks aiškintis ir dėl vizų. Lenkija pasiskundė Europos Komisijai, jog JAV negerbia dvišalių susitarimų su ES ir nelygiai traktuoja pastarosios piliečius. O nuo 2013 m. gruodžio mėnesio Europos Komisija privalo reaguoti į tokius atvejus.

Praėjusią savaitę Europos ir JAV žiniasklaidos erdvę netikėtai nušvietė įvykis iš Kopenhagos zoologijos sodo. Plačiąją tarptautinę visuomenę retai pasiekia žinios iš zoologijos sodų, o dar tokios, kurios sukelia daug pykčio, renkamų parašų (tiksliau, 4768, kuriuos buvo planuota nusiųsti Danijos ministrei pirmininkei) ir mirties grasinimų (juos gavo zoologijos sodo direktorius).

Kol Lietuva niekaip nenusprendžia dėl referendumo dėl žemės pardavimo užsieniečiams, Šveicarija jau sulaukė pirmųjų nesklandumų po to, kai jos piliečiai nusprendė apriboti darbo rinką imigrantams iš Europos Sąjungos.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!