Savaitės temos

Statistika

2014-02-10

Ar Europos Sąjunga kuriama sistemą, kurios pagalba galima bus nuotoliniu būdu išjungti važiuojančius automobilius, pagerins avarijų statistika? Ar apie pirminio biudžeto perteklių paskelbusi Graikija vėl pasitelkė „kūrybingą statistiką“? Apie tai bei apie Euroeksperčiuko atsisveikinimą ir išvykimą dirbti savanoriu - Eurobloge šią savaitę.

Šaltą Lietuvos žiemą Euro Eksperčiukas išvyksta dirbti savanoriu į Afriką. Atsisveikinimui jis Euroblogo skaitytojams pateikia rinktinius kadrus bei atsikleidžia saviraiškos poreikį.

Moterų lytinių organų žalojimas (angl. „female genital mutilation“, FGM) skamba lyg būtų ne šių laikų ar net ne šio pasaulio reiškinys. Visgi, anot UNICEF, šitokią žiaurią procedūrą pasaulyje šiuo metu patyrusios daugiau nei 125 milijonai moterų.

Vienas iš feminizmo ekonomikos teiginių skamba taip: finansų krizės yra iš esmės vyriško tvarkymosi su finansais padarinys. Kaip žinia, testosterono hormonas, kurio dažniausiai apstu vyrų organizme, yra atsakingas, be kita ko, už rizikos prisiėmimą. Išbandyti stabilumo receptą, atrodo, nusprendė ir Europos centrinis bankas. Į naujai sukurto Vieningo bankų priežiūros mechanizmo vadovės kėdę atsisėdo nauja „geležinė ledi“ - santūrioji prancūzė Daniele Nouy.

Kartu su Šv. Valentino diena šį penktadienį baigiasi ir trumpųjų Euroblogo interviu konkursas.  Jums liko kelios dienos padėti nuspręsti, kurio interviu konkurso autorius nusipelnė nešiojamojo kompiuterio, bei patiems spėti sudalyvauti konkurse.

Paskutinėmis savaitėmis spauda netyla apie Scarlett Johansson ir organizacijos „Oxfam“ nutrūkusią draugystę. Aštuonis metus išbuvusi „Oxfam“ gerosios valios ambasadore, aktorė iš šio posto buvo priversta pasitraukti dėl kito, visai neseniai užimto, posto: Okupuotose Palestinos Teritorijose nelegaliai įsikūrusioje nausėdijoje vaikiančios firmos „SodaStream“ veido.

Linksniuoti visos pasaulio ir Europos finansų krizės metu graikai pranešė, kad jų viešuosiuose finansuose – perteklius! Ir tai nutiko kaip tik tuo metu, kai Graikija iš Lietuvos perėmusi vairą pirmininkauja Europos Sąjungai – pačiu laiku. Tiesa, perteklius tik vadinamojo „pirminio“ centrinės valdžios deficito, o ir dėl jo suabejojo ES statistikos agentūra „Eurostat“. Todėl Graikija ir „Eurostat“, panašu, kad ir vėl susikirto dėl statistikos subtilybių.

Europos Sąjunga kuria sistemą, kurios pagalba galima bus nuotoliniu būdu išjungti važiuojančius automobilius. Tikimasi tobulinti asmenų stebėsenos, sekimo ir svarbiausia – nuotolinio mašinų išjungimo – technologijas. Tačiau sunku patikėti, jog toks kontraversiškas sprendimas yra motyvuojamas vien tik mūsų saugumu.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!