Savaitės temos

Stereotipai ir klišės

2013-09-16

Klišės yra įrankiai, kuriuos žmonės naudoja neigiamam ar teigiamam įspūdžiui sukurti. Apie tai diskutuosime šią savaitę, kurios tema – stereotipai ir klišės, susijusios su Europos Sąjunga. Pavyzdžiui, tarp nemėgstančių Europos Sąjungos yra nemažai priešiškai nusiteikusių gėjų atžvilgiu ir juos su Sąjunga tapatinančių. Verslas savo ruožtu šlovina eurą ir vidaus rinką, kurie vėlgi siejami su ES ir taip toliau.

Euro Eksperčiuko atsakymai į Jūsų klausimus. Apie jos ekscelenciją, Dalią Grybauskaitę, Apie Europos Sąjungos vėliavą, ES parlamentarų skaičių, kalbų mokymąsi, apie Krepšinio rinktinę ir uždarytas gatves dėl atvykstančių Europos Komisarų.

 

 

Tiek radikaliai dešinei priklausantys, tiek pabirę po visą politinį spektrą euroskeptikai dažnai nusitveria jau kliše virtusios misijos: ginti „europietiškas“ vertybes, saugoti Europos kultūrą. Toks lozungas skambėtų kaip kilnus tikslas, vos ne šiuolaikinis žygdarbis. Skambėtų, jei...pats savęs nepaneigtų. Kaip tas vyksta? Bandau paaiškinti, pasitelkusi islamofobijos pavyzdį.

Dažnas euro-optimistų debatuose naudojamas įrankis, tarytum niekad nedingstantis tūzas kortų eilutėje, yra Europos Sąjungos ir ypač Šengeno erdvės teikiama judėjimo laisvė. Įdomu paanalizuoti, kaip šis įrankis naudojamas, kaip jį bandoma paversti į baubą, ir ar tas baubas gali būti labai baisus. 

Pastaruoju metu socialiniame tinkle Facebook prisikūrė daugybė grupių, kurios yra „prieš“ vieną ar kitą reiškinį, susijusi su Europos Sąjunga, ar kurios nepritaria kai kurioms iniciatyvoms iš ES institucijų. Viena iš tokių grupių tiesiog vadinasi „Išstokime iš PEDERASTŲ sąjungos“ (kalba neredaguota).

Šią savaitę Eurobloge kalbėsime apie tai, kokios klišės ir prietarai šiandien gajausi kompiuteriais, internetu ir išmaniaisiais telefonais ginkluotoje visuomenėje. Jeigu matėte filmą „Thank you for smoking“, ten tabako lobistas pristato gydytoją, kuris dirba daugybę metų, bet rūkymo žalos taip ir neįrodė. „Jis nuostabus, jis ir gravitaciją paneigtų“, - sakoma filme. Ir taip parodomos diskusijos užtęsimo, įrodymų neigimo menas.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!