Skaitomiausias straipsnis – apie geriausias kalbų mokymosi programėles

Spausdinti 2014-10-28

Tinklaraščio Euroblogas.lt skaitytojai rugsėjo mėnesį labiausiai domėjosi tekstu „TOP užsienio kalbų mokymosi programos!“.

„Visuomet jaučiau aistrą užsienio kalboms. Galbūt dėl to, kad augau Visagine, kur kalbama ir lietuviškai, ir rusiškai, gal dėlto, kad nuo mažų dienų keliavau, o gal tiesiog mėgstu daug kalbėti. Būtų keista kalbėti tik lietuviškai, jeigu galima kalbėti ir rusiškai, ir angliškai, ir vokiškai, ir ispaniškai“, – svarsto teksto autorė Eglė Raustė.

„Straipsnį „TOP užsienio kalbų mokymosi programos“ parašiau persikrausčiusi gyventi į Prancūziją, kur mano įgimtą prielankumą kalboms sustiprino itin žemiška motyvacija išmokti naują kalbą, kad susikalbėčiau su aplinkiniais. Nors esu įsitikinusi, kad kokybiški kalbos kursai ar profesionalus dėstytojas yra nepamainoma pagalba, lygiai taip pat tikiu, kad interneto platybės siūlo gausybę alternatyvių, kurias privalu išnaudoti“, – teigia ji.

„Visgi įstabioje įvairių programų, metodikų, mobiliųjų programėlių ir kitų įrankių pasiūloje nesunku pasiklysti, tad mano tikslas buvo akcentuoti pačias populiariausias, praktiškiausias ir patraukliausias iš jų. Be to, mano draugas Claudio Santori, novatoriškos užsienio kalbų mokymosi programos „Bliu Bliu“ įkūrėjas, supažindino mane su tokių mokymosi įrankių kūrimo virtuve: motyvacija, idėjų generavimu, aplikacijos kūrimu, tobulinimu ir viešinimu. Smalsumo ir dėkingumo vedama, nutariau pasidomėti ir kitų užsienio kalbų mokymosi programų kūrėjais bei pasidalinti jų intencijomis ir patirtimi“, – sako teksto autorė.

Kviečiame susipažinti su tekstu:

TOP užsienio kalbų mokymosi programos!

Lietuvių motyvacija ir gabumais užsienio kalboms pasaulis jau seniai žavisi, o apie mūsų liežuvių miklumą, atminties talpumą, proto aštrumą ir baltiško akcento lankstumą nuo seno sklando legendos... 

Tačiau mūsų tautiečiai motulės gamtos dovanotais įgimtais talentais neapsiriboja ir savo užsienio kalbos įgūdžius lavina pasitelkdami pačias įvairiausias interneto programas, metodikas, mobiliąsias programėlės ir kitus įrankius. 

Pateikiame jums naudingiausiųjų kalbos mokymosi programėlių sąrašą:

Duolingo

PRINCIPAS: tekstų vertimas iš kalbos, kurią mokaisi, į kalbą, kurią moki. 

Idėjos autoriaus Luiso von Ahno komentaras: „Buvo pasirinktas sprendimas vertimo procesą paversti ne darbu, o procesu, kurį milijonai žmonių norėtų daryti, – kalbos mokymusi. Tyrimai rodo, kad daugiau nei milijardas žmonių mokosi užsienio kalbų, todėl manome, kad naudodamiesi mūsų visiškai nemokama programa bei padėdami versti interneto svetaines, žmonės tuo pačiu metu mokysis užsienio kalbos“.

Memrise

PRINCIPAS: Viskas paremta žaidybine mokymosi forma: per vaizdus, garsus, vaizduotę, asociacijas, humorą. Kitas svarbus elementas – nuolatinis išmoktos informacijos kartojimas.

Idėjos autoriaus Edo Cooke‘o komentaras: „Skirtumas tarp „Memrise“ and galybės kitų žaidimų, skirtų atminčiai lavinti, yra tai, kad „Memrise“ iš tikrųjų veikia“. Pasak jo, „Memrise“ padeda mokytis kalbų ir kitos informacijos greičiausiu žmogui įmanomu greičiu, ir visa tai nemokama. „Mes supratome, kad svarbiausia, jog žmonėms mokytis būtų malonu, nes tik tokiu atveju jie tęs šį procesą. Daugiau nei 60 proc. mūsų vartotojų naudoja „Memrise“ tik dėl gryno malonumo“.

Anki

PRINCIPAS: mokomasi naudojant „flash cards“: jums parodomas žodis, frazė, paveiksliukas ar garso įrašas, o jūsų darbas pakartoti, interpretuoti, įvardinti ir įsiminti.

Kalbų mokymo eksperto Benny Lewiso komentaras: „Anki“ paremta SRS (angl. Spaced Repetition System), kurios principas yra reguliariai pateikti informaciją, kad nespėtumėte jos užmiršti. Pavyzdžiui, ką tik išmoktą žodį pirmiausia „Anki“ jums primins po kelių minučių, tada po kelių dienų, tuomet po kelių savaičių ir taip toliau“. 

The Michel Thomas Method

PRINCIPAS:  „Michel Thomas“ metodu, užsienio kalba dalijama į sudedamąsias dalis, kurias išmokus galima vėliau pačiam konstruoti vis komplikuotesnius sakinius. Mokomasi labai nuosekliai, žingsnis po žingsnio: nauja medžiaga pateikiama tik tada, kai įsisavinama senoji. „Michel Thomas“ metodas sukurtas „no-writing, no-memorising“ pagrindu, nes tikima, kad kalbant ir kartojant – užsienio kalba įsisavinama natūraliai.

Idėjos autoriaus Michelo Thomaso komentaras: „Tai, ką supranti – tu žinai. O to, ką žinai – tu neužmišti“.

Pačio Michaelo Thomaso įrašytose audiopaskaitose daugiausia dėmesio skiriama veiksmažodžių asmenavimui, nes, pasak jo: „Jeigu gali susitvarkyti su veiksmažodžiais, tai susitvarkysi ir su kalba. Visa kita yra tik žodynas”.

Livemocha

PRINCIPAS: „Livemocha“ siūlo gausybę pamokų internetu, edukacinius video, pokalbius su gimtakalbiais ir t.t. Dauguma mokomosios medžiagos yra nemokama.

Idėjos autoriaus Shirisho Nadkarni komentaras:  „Užsienio kalbų mokėjimas tapo prioritetiniu reikalavimu darbo rinkoje. Deja, ne visi turi galimybę mokytis privačiose kalbų mokymosi įstaigose. O be to neužtenka tiesiog žinoti žodžius ir gramatiką. Būtent kalbėjimo įgūdžiai užtikrina geriausias darbo galimybes ir kilimą karjeros laiptais. Laimei, internete galima rasti daugybę nemokamų ir kokybiškų kalbos mokymosi programų. Viena tokių yra „Livemocha“, kuri suteikia galimybę užsienio kalbos mokytis su gimtakalbiais“.

The Pimsleur method 

PRINCIPAS: „Pimsleur“ metodas yra paremtas audialiniu mokymusi: klausymu ir kalbėjimu. Ši programa gyvuoja jau nuo 1960-ųjų, leidžia mokytis daugiau nei 50 kalbų, tačiau yra mokama.

Idėjos autoriaus Paulo Pimsleuro komentaras: „Išmokti užsienio kalbą gali kiekvienas, bet daugumai mūsų tai kainuoja daug pastangų, be to reikia teisingų aplinkybių ir paramos. Ir gerai, kad sunku išmokti kalbą, nes tuomet tai tampa vertinga. Užsienio kalbos mokymasis yra įsimintina kelionė, kuria galima mėgautis lėtai“.

Susipažinti su visu tekstu galite čia.

Eglė Raustė

Norite šį tekstą publikuoti savo interneto svetainėje ar tinklaraštyje? Turite pastebėjimų šia tema ar norite pareikšti savo nuomonę? Rašykite mums elektroniniu adresu euroblogas.geras @ gmail.com. Komentarus siųskite lietuviškais rašmenimis, prisegtus kaip „Word“ ar pan. dokumentą.

Komentarai

Kitos naujienos

Spalio mėnesį tinklaraščio Euroblogas.lt skaitytojai daugiausiai dėmesio skyrė tekstui apie tai, kaip galima gauti gerą darbą Europos Sąjungos institucijose. Teksto autoriaus Manto Pupinio paklausėme,  kas yra sunkiausia, norint įsidarbinti ES institucijose:

Pradžiai – trumpas žodynėlis. Jaunesniems: ant „sienos“ galima ne tik rašyti – tai yra daiktas namo stogui paremti.  Vyresniems: „láikas“ nėra jums negirdėtas šunų laikų patinų pavadinimas, o „guglas“ nėra su cukrumi sumaišytas kiaušinio trynys. Jei tapo sunku susikalbėti su tėvais (ne vien dėl to, kad jie tiesiog nesupranta jaunimo, bet ir nuolat perklausia įvairių žodžių) ar vaikais (nes prisirankioję kažkokių žodelių, kurie skamba panašiai į keiksmažodžius), šis straipsnelis – kaip tik jums.

Europos Komisija (EK) paskelbė pradedanti vykdyti paskolų garantijų magistro studijoms programą. Iki 2020 m. planuojama išdalyti apie 520 mln. eurų paskolų 200 tūkst. studentų. Paskolas žadama teikti nuo kitų metų pradžios, kai paaiškės komercinių partnerių sąrašas.

Tema: Studijos

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!