Savaitės temos

Tarp Kalėdų ir Naujų -Urbi et Orbi

2013-12-25

Su ilga šventine savaite visus. Tegu per šią savaitę iki Naujųjų visus lanko tik geros žinios, geri draugai ir maži stebuklai. Euroblogas šį šventinį metą ketina labiau dalintis šventiniais tekstais. 

Tiesiog paprastas ir nuoširdus Eksperčiuko sveikinimas visiems Jums Euroblogo skaitytojai. Jei nepatiks, kaip dainuoja Eksperčiukas - drąsiai įsijunkite originalią šią dainos versiją, tačiau nepamirškite palinkėjimų - skirkite daugiau dėmesio (ne pinigų ar dovanų) savo artimiesiems ir toks paprastas klausimas - kada paskutinį kartą skambinai savo močiutei?

 

Atėjo laikas pasižiūrėti, kas svarbiausio nutiko per šiuos metus. Čia – keli svarbiausi praėjusių metų ES įvykiai

Jeigu reikėtų įvardinti žmogų, kuris gyvena pagal „europietišką svajonę“, pirmiausia pagalvočiau apie Ugnę Daubaraitę. Ji išmaišė pusę Europos tranzuodama, savanoriaudama ir dalyvaudama Europos Sąjungos „Veiklus jaunimas“ programose. Grįžusi namo Ugnė „surimtėjo“ – įsikūrė ir sėkmingai daro karjerą Lietuvoje; bet jos smalsumo ir energijos užtektų žemyną apkeliauti dar kelis kartus. Paprašiau Ugnės pasidalinti savo mintimis ir istorijomis.

 

Kūčios. Šventos. Na, taip esame įpratę sakyti, – Šventa tas, šventa anas, Kalėdos tai jau tikrai, dar kartais galima ir “lietuvišką” posakį “O, Tu šventa karve” išgirsti ir ausis jau nebesusiraukšlės iš nuostabos. Taigi gruodžio 24 d., kuri visiems ateina skirtingai, net tokioje mažoje geografinėje erdvėje, kaip Vilnius, Lietuva, Europa.., bet mūsų, jei pasakotume individualias istorijas, susidarytų labai daug, ilgam ir, matyt, gan nuobodžiai…

Kalėdų visus metus laukiantys galėjo sunerimti: JAV, Kanada bei keletas kitų Vakarų šalių pamažėle atsisako „laimingų Kalėdų!“ ir kitokių su Kalėdomis susijusių šūkių bei iškabų viešumoje. Jie, anot šitokios politikos šalininkų, diskriminuoja kitų tikėjimų žmones, jiems tarytum primesdami krikščioniškąsias šventes. Reaguoti į šitokią politiką galima įvairiai: kiekviena reakcija yra grįsta įvairių vertybių ir požiūrių rinkiniu. Dėl ko tokiems įstatymams pritariama, dėl ko piktinamasi, ir ko svarbu nepamiršti per visus pritarimus ar pasipiktinimus?

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!