Savaitės temos

Teisės

2013-02-25

Kokios žmogaus teisės, anot Baltarusijos vadovo Aleksandro Lukašenkos, pažeidžiamos Lietuvoje? Kaip vertinti pareiškimus, išsakomus paskutiniuoju Europos diktatoriumi vadinamo kaimyninės šalies prezidento? Apie tai – pirmadienio „Erublogo“ įrašas. 

Artėjant 2014 metų rinkimams Vengrijoje, į kovą su vadovaujančia „Fidesz“ partija ir premjeru Viktoru Orbanu kyla naujas judėjimas „Kartu 2014“ („Együtt 2014”).

Ispanijos visuomenę papiktino žinios apie dešiniųjų partijos ir statybinių įmonių ryšius. Dienraštis „El Pais“ paviešino partijos buhalterinę apskaitą, kuri rodo, kad Liaudies Partijos (isp. Partido Popular) svarbiausi nariai nuolat gaudavo dideles išmokas. 

Kai paskaičiau, kad netoli mūsų, Švedijoje, vyksta „šalies saugumo krizė“, nustebau. Visų pirma, lietuviškoje spaudoje naujienų apie tai nepastebėjau, nors Švedija juk taip arti. Visų antra, saugumo krizės man, XX-XXI amžiaus vaikui, skamba toli ir nerealu (nekalbu apie terorizmo baubą).

Nuolatos už žmogaus teisių ir laisvių pažeidimus linksniuojamas paskutinis Europos diktatorius iš Baltarusijos Aleksandras Lukašenka nusprendė atsilyginti Vakarams už kritiką tuo pačiu. Baltarusijos užsienio reikalų ministerija (URM) paskelbė ataskaitą apie žmogaus teisių pažeidimus kai kuriose valstybėse 2012 metais.

Ar reikia Lietuvai euro? Kaip reikėtų keisti Europos Sąjungą? Su kokiais iššūkiais susidurs Lietuva pirmininkaudama ES Tarybai? Apie tai buvo diskutuojama Vilniaus knygų mugėje Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje inicijuotoje piliečių idėjų sesijoje.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!