Savaitės temos

Užsieniečiai Lietuvoje

2014-06-25

Šią savaitę pasakosime, kaip jaučiasi Lietuvoje gyvenantys užsieniečiai. Kas jiems atrodo keista, įdomu, nauja, į ką mes jau nebekreipiame dėmesio. Juk įdomu į save pažvelgti iš šalies.

Ar pasiryžtum avantiūrai išvykti pagyventi į Luang Prabang? Ak, nežinai, kur tai yra? Korėjietės Ji Hyeon Lee ir Nawoom Seok prieš atvykdamos studijuoti į Vilniaus universitetą, taip pat neturėjo žalio supratimo, kur tas Vilnius. 

Pasvalio rajone, Pumpėnų miestelyje kunigaujantis vienuolis Domingo Avellaneda šiomis dienomis turi rasti laiko ne vien parapijiečiams ir jį kone vyresniuoju broliu laikantiems miestelio vaikams, bet ir futbolui. Aistringas šios sporto šakos gerbėjas mėgsta pats pagainioti kamuolį aikštėje, o dabar - dar ir prisėsti prie televizoriaus pažiūrėti pasaulio pirmenybių susitikimų. Tiesa, stebėti pavyksta ne visus, mat kai kurie vyksta darbo metu, kiti - vėlai naktį.

Sekmadienį (birželio 29 d.) vyksiantis referendumas dėl žemės pardavimo užsieniečiams nebekelia tokių aistrų kaip ankstesniais mėnesiais, kuomet buvo renkami parašai ir sprendžiama, kada rengti balsavimą. Apžvalgininkai abejoja, ar jis apskritai įvyks dėl menko rinkėjų aktyvumo, juoba kad internete pasipylė raginimai verčiau dieną praleisti gamtoje.

„Puikiai suvokiu, kad daug lengviau šypsotis, kai daugiau uždirbi. Belgai tikrai dėlto neturi išgyventi, nes eilinė kasininkė pas mus tikrai gali sau leisti važiuoti atostogauti, turėti daug normalesnį gyvenimą nei kasininkė Lietuvoje“, – sako mūsų šalyje jau 8 metus gyvenantis belgas Rémi Mossiat.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!