Žymė: Europos Parlamentas

„Turėkite ambicijų, gerą idėją ir būkite darbštūs“, – Europos Parlamento (EP) narys Gabrielius Landsbergis tokį patarimą duoda jauniems žmonėms, kurie svajoja apie politiko karjerą, bet skundžiasi, esą vyresnės kartos atstovai savo rankose sutelkę įtaką partijose ir užėmę visus reikšmingesnius postus. „Nei versle, nei politikoje nepaklotas kilimėlis: va, tau vieta, gali ateiti ir pasiimti. Gimimo liudijime politinė pozicija nenurodyta – ją turi užsidirbti pats“, – primena jis.

Spalio mėnesį tinklaraščio Euroblogas.lt skaitytojai daugiausiai dėmesio skyrė tekstui apie tai, kaip galima gauti gerą darbą Europos Sąjungos institucijose. Teksto autoriaus Manto Pupinio paklausėme,  kas yra sunkiausia, norint įsidarbinti ES institucijose:

Trumpą viešnagę Lietuvoje mano pašnekovas leidžia skubėdamas iš vieno susitikimo į kitą, užpildydamas dienotvarkę debatais, diskusijomis, interviu ir kelionėmis. Jį pagauti sunku, tačiau Arnoldas Pranckevičius pašnekovams skirią visą savo dėmėsį. Kalbėdamas jis žiūri man tiesiai į akis, o nuoširdų juoką ir šypseną akimirksniu pakeičia rimti argumentai ir eksperto tonas, kai kalba pasisuka apie paskutinių mėnesių Europos įvykius.

Gali būti, kad esame istorinio įvykio liudininkai, nors daugelis iš mūsų to dar nesupranta.

1992-aisiais metais, kai dėl Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento posto varžėsi tuo metu jį užimantis George'as H. W. Bushas ir Billas Clintonas, ši šalis išgyveno skaudų ekonomikos nuosmukį. George'ui H. W. Bushui nesisekė šalies ūkio pastatyti ant kojų. Tai jį ir išvertė iš prezidento kėdės, kuri atiteko B. Clintonui. Vienas iš pagrindinių faktorių, nulėmusių pastarojo pergalę, yra tai, kad jam pavyko Amerikos žmones įtikinti savo gebėjimu sugrąžinti šalies ekonomikos konkurencingumą.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!