Žymė: informacija

Laukiant jau už mėnesio prasidedančio Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai, Vilniaus centre praeitą savaitę buvo oficialiai atidaryti Europos namai, kuriuose įsikūrė Europos Komisijos atstovybė, Europos Parlamento informacijos biuras bei Europos lyčių lygybės institutas. 

Šį trečiadienį Europos Komisija turi paskelbti, ką Briuselio specialistai mano apie kiekvienos šalies planus auginti ūkį, neišklysti iš tvaraus augimo, ar išlaidavimo planus. Kitaip tariant, mes akį į mūsų biudžetą ir nuspręs, ar viskas protingai paskaičiuota ir nepersistenga su išlaidomis.

Posakis, kad „meilėje ir kare nėra taisyklių“ tik iš dalies teisingas – bent jau kare tam tikros taisyklės egzistuoja. Jos nusistovėjo per daugelį amžių kovų, paliaubų, derybų ir taikos, kuri kai kuriose pasaulio dalyse vis dar tokia trapi.

Tema: Aštrumas

Nuo 1960-ųjų migracija Europos Sąjungoje patrigubėjo, ir didelė dalis įvairiose srityse kuriamų įstatymų šiuo metu turi arba reaguoti į dėl to pakitusią situaciją šalyse narėse, arba stengtis kai kuriuos pokyčius numatyti iš anksto ir jiems ruoštis kuriant naują politiką.

Tema: Aštrumas

Vakar Europos Komisijoje klausydamas pranešimo apie užimtumą ir socialinę situaciją Europos Sąjungoje jaučiausi nejaukiai. Ypač tada, kai buvo lyginamos valstybės narės.

Tema: Aštrumas

Šią savaitę bus laidojama pati žymiausia Didžiosios Britanijos lyderė nuo pat Winstono Churchillio laikų – Margaret Thatcher. Buvęs Lenkijos prezidentas Lechas Walesa ją palygino ir su JAV prezidentu Ronaldu Reaganu, ir su popiežiumi Jonu Pauliumi II-uoju.

Tema: Aštrumas

Praeitą savaitę spaudoje pasirodė pranešimai apie Europos Komisijos tyrimą dėl to, ar Madrido „Real“ futbolo klubui buvo nelegaliai suteikta valstybinė parama.

Tema: Planai

Pastaraisiais mėnesiais galima stebėti įdomų reiškinį Europos Sąjungoje – panašu, kad Briuselyje ruošiamas planas, kaip iš tikrųjų padėti darbo nerandančiam jaunimui. Drebėkite, euroskeptikai!

Tema: Planai

Praėjusią savaitę Eurostat paviešinus naujausią Europos Sąjungos nedarbo statistiką paaiškėjo, kad reikalai dar pablogėjo. 

Tema: Planai
Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!