Žymė: jaunimas

Prancūzijos teismas sutrukdė tėvams naujagimei duoti Nutellos vardą, nusižiūrėtą nuo šokolado ir riešutų kremo pavadinimo. Teismas rėmėsi argumentu, kad dėl tokio vardo mergaitė taptų pašaipų taikiniu. Aišku, jau tą pačią dieną internete atsirado pašaipūs gifai, reaguojantys į žmogaus vardą Nutella.

Tema: Vardai

Pirmą kartą atvažiavusi į Gruziją buvau nustebusi, kokie dideli jų namai: dviejų-trijų aukštų, su daugybe miegamųjų, dviem terasomis ir erdviais bendraisiais kambariais. Tas pats ir su butais – net sovietmečiu statytuose namuose gruzinai turi didelius butus, o jei tokio nepavykdavo gauti, šeimininkai prasiplėsdavo patys.

„Intymus gyvenimas – ne tėvų namuose. Šios taisyklės laikausi griežtai. Mama mane aprūpina gyvenamąja vieta ir viešnamiu jos namų nepaversiu“, – sako tinklaraščio Euroblogas.lt pašnekovė.

Vakaruose jau senokai pastebima tendencija, kai vis daugiau jaunimo neskuba išsikraustyti iš tėvų namų ir vis atidėlioja savo įsiliejimą į suaugusiųjų pasaulį. Linijinis perėjimo į suaugystę modelis (mokyklos baigimas – universitetas – darbas – santuoka)  nebeatitinka šiuolaikinių jaunų žmonių lūkesčių, todėl vis auga amžius, kurio būdami jaunuoliai įžengia į brandą.

Nuo mažens girdėjau kalbant, kad kai užaugs nauja, nepriklausoma karta, ji pakeis senus, korumpuotus, prisivogusius ir kitaip blogus valdininkus. Nauja karta užaugo, bet jaunimas, į kurį krauta tiek lūkesčių, nenoriai dalyvauja rinkimuose, nestoja į politines partijas, ribotai reiškiasi pilietinėse akcijose ir, esant palankioms sąlygoms, pasiryžęs palikti savo kraštą.

Smalsauji, kaip atrodo politiko kasdienybė? Nori pasidaryti asmenukę su ministru pirmininku ar paspausti ranką prezidentei? Turi slaptų užmačių ateityje brautis į valdančiuosius? Štai keletas būdų, kaip moksleiviai bei studentai gali jau dabar išmėginti, ar minkšta mero, ministro pirmininko ar Europos parlamentaro kėdė!

Visuomenėje dažnai apgailestaujama, kad politikoje trūksta jaunų veidų, o aukščiausius postus šalyje užima dešimtmečius savo kėdės niekam neužleidžiantys dėdės. Vis dėlto situacija po truputį keičiasi ir vis daugiau jaunimo įsitraukia į politinę veiklą. Kas patraukia jaunus žmones stoti į partijas ir ką jie ten veikia?

„Turėkite ambicijų, gerą idėją ir būkite darbštūs“, – Europos Parlamento (EP) narys Gabrielius Landsbergis tokį patarimą duoda jauniems žmonėms, kurie svajoja apie politiko karjerą, bet skundžiasi, esą vyresnės kartos atstovai savo rankose sutelkę įtaką partijose ir užėmę visus reikšmingesnius postus. „Nei versle, nei politikoje nepaklotas kilimėlis: va, tau vieta, gali ateiti ir pasiimti. Gimimo liudijime politinė pozicija nenurodyta – ją turi užsidirbti pats“, – primena jis.

„Esame multifunkciniai kariai socialinių kompetencijų ir įgūdžių prasme, galime dirbti skirtingus darbus vienu metu“, – sako šiuo metu Vienoje gyvenantis Evaldas Rupkus.

Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!